Neler Yeni

Monster Tulpar T5 RTX 4060 30 Bin TL!

PoeNk

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
476
İsim
Toprak
https://www.3dmark.com/search?_ga=2.137125744.1938414206.1714314937-926291098.1714314937#advanced?test=spy P&cpuId=2932&gpuId=1548&gpuCount=0&gpuType=ALL&deviceType=ALL&storageModel=ALL&showRamDisks=false&memoryChannels=0&country=TR&scoreType=overallScore&hofMode=false&showInvalidResults=false&freeParams=&minGpuCoreClock=&maxGpuCoreClock=&minGpuMemClock=&maxGpuMemClock=&minCpuClock=&maxCpuClock= daha yüksek sonuçları var Quanta kasanın hocam burdan bakabilirsiniz Konumu türkiye seçmeyi unutmayın sanırım linkden girince seçili olması lazım.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Asus limit koymaz cihazlarına F15 de bile limit yok kendisi thermal throttle yiyor.
Arkadaşımda 3050+ryzen 76800hs modeli var. 100w ekran kartı ve 200w adaptör var. Oyunlarda limit olduğunu zaten burdan çıkarabiliyoruz . Stress testinde 90 w Lara bile çıkıyor sonra 55 w Lara iniyor. Oyunlarda ise yine lenovodaki ile aynı muhabbet.

Ruffian

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
641
İsim
Ahmet
İlgilendiği Kategoriler
Laptop, PC, Limitler
Arkadaşımda 3050+ryzen 76800hs modeli var. 100w ekran kartı ve 200w adaptör var. Oyunlarda limit olduğunu zaten burdan çıkarabiliyoruz . Stress testinde 90 w Lara bile çıkıyor sonra 55 w Lara iniyor. Oyunlarda ise yine lenovodaki ile aynı muhabbet.
tamam hocam sizin gönlünüz rahat olsun limit çok saygılı bir birey çok iyidir harvard da doktorasını yaptı hatta çok zeki.

Senerr

80+ Bronze
Termal macunu değiştirmez isem ısınır deniyor değiştirir isem ısınmaz bir sorayim bakayim littlewarlocc hocama o ne diyecek ve de konu sahibine.
Yani öyle bir ihtimal var ancak hani 10K yerine en fazla 11 falan alırsınız herhalde İ5 12450H öyle uçurmaz.

Ruffian

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
641
İsim
Ahmet
İlgilendiği Kategoriler
Laptop, PC, Limitler

Senerr

80+ Bronze
Bir kaçı hariç genel anlamda oyunlarda limit olamaz, yine arkadaş üzerinden örnek veremezsiniz ayrıca. Kendiniz yapın paylaşın bizde tamam diyelim. Ben nereden bileceğim arkadaşının fps limiti koymadığını veya fark etmeden açık kaldığını oyunda ? Veyahut farkı bir uygulama limiti olmadığını veyahut laptop modunu vs. MUX durumunu nereden bileceğim ? Konuyu kapatalım artık bence gereksiz mesaj bunlar hep.

İyide hocam ben limitini övmedim, HP yi onermedim . Nerden çıkardınız ki?
Hocam biz Ruffian ile herhalde kafamızdan uyduruyoruz siz Monster konusunda gelip bize Ruffian hocam tercihini söyleyip HP kelimesini kullandıktan sonra HP hakkında mesaj atmadınız veya açıklama yapmadınız.

Hocam sizinki sıkıntılı valla bence satın gitsin
Bu mesaj konuyu kaydıran mesaj oldu yani. Adam HP yerine tercih ederim dedi yani bunu takip mi ettiniz de 5 sayfa yazının ardından Ruffian HP dedi deyip geldiniz merakta ediyorum. Tatlı tatlı Monster konusunu konuşacaktım siz geldiniz.

Son düzenleme:

Ruffian

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
641
İsim
Ahmet
İlgilendiği Kategoriler
Laptop, PC, Limitler
Bu mesaj konuyu kaydıran mesaj oldu yani. Adam HP yerine tercih ederim dedi yani bunu takip mi ettiniz de 5 sayfa yazının ardından Ruffian HP dedi deyip geldiniz merakta ediyorum. Tatlı tatlı Monster konusunu konuşacaktım siz geldiniz.
biz kardeş kardeş oyun oynıçaktık Senerr hocam ile sen bozdun :peeposad:

Bir kaçı hariç genel anlamda oyunlarda limit olamaz, yine arkadaş üzerinden örnek veremezsiniz ayrıca. Kendiniz yapın paylaşın bizde tamam diyelim. Ben nereden bileceğim arkadaşının fps limiti koymadığını veya fark etmeden açık kaldığını oyunda ? Veyahut farkı bir uygulama limiti olmadığını veyahut laptop modunu vs. MUX durumunu nereden bileceğim ? Konuyu kapatalım artık bence gereksiz mesaj bunlar hep.

Hocam biz Ruffian ile herhalde kafamızdan uyduruyoruz siz Monster konusunda gelip bize Ruffian hocam tercihini söyleyip HP kelimesini kullandıktan sonra HP hakkında mesaj atmadınız veya açıklama yapmadınız.

Hocam bilgili kişilere sordum bakalım ne cevap verecekler.

Aldığım bilgilere göre Clevo'nun RTX 4000 serisi ekran kartlı modellerinde Anakart kalitesi ve soğutma eskisinden daha iyi MX4 büyük problem yaratıyormuş alacaksan güzel cihaz ama Nitro varsa bu fiyata onu al diyor ve en ucuz Nitro RTX 4060'lı 35 bin lira yani alınabilir bir laptop olduğunu söylüyor kendisi de Monster kullanıyor hem de bir kaç tane.
@Senerr

Son düzenleme:

Ruffian

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
641
İsim
Ahmet
İlgilendiği Kategoriler
Laptop, PC, Limitler
Satma durumum olursa alacağım kafaya koydum bilgisayarcılara soracağım ilk ölü fiyat verecekler ama sormakta fayda var.

Senerr

80+ Bronze
biz kardeş kardeş oyun oynıçaktık Senerr hocam ile sen bozdun :peeposad:
Ben konuya şeyden gelmiştim, bir model vardı Tongfang kasa sonra bende bu başlıktaki modeli gördüm dedim daha ucuzu var attım konuya falan sonra bir baktım clevoymuş. Önermekten vazgeçmiştim. :kekw:
Sonrada sizin konuyu gördüm olan oldu.

Aldığım bilgilere göre Clevo'nun RTX 4000 serisi ekran kartlı modellerinde Anakart kalitesi ve soğutma eskisinden daha iyi MX4 büyük problem yaratıyormuş alacaksan güzel cihaz ama Nitro varsa bu fiyata onu al diyor ve en ucuz Nitro RTX 4060'lı 35 bin lira yani alınabilir bir laptop olduğunu söylüyor kendisi de Monster kullanıyor hem de bir kaç tane.
@Senerr
O zaman güzel. Clevo kendini düzeltmiş darısı Quanta'ya ve Casper'a. o.O2

Ruffian

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
641
İsim
Ahmet
İlgilendiği Kategoriler
Laptop, PC, Limitler
Ben konuya şeyden gelmiştim, bir model vardı Tongfang kasa sonra bende bu başlıktaki modeli gördüm dedim daha ucuzu var attım konuya falan sonra bir baktım clevoymuş. Önermekten vazgeçmiştim. :kekw:
Sonrada sizin konuyu gördüm olan oldu.

O zaman güzel. Clevo kendini düzeltmiş darısı Quanta'ya ve Casper'a. o.O2
ama sanırım sadece 4000 serisi ekran kartları için geçerli.

CptSpork

80+ Bronze
ara bakalım acer servisini sana ne diyor
Acerin kötülüğü o zaman. laptopun kapağını açıp m2 ram yükseltemiyecek miyim? nası saçmalıktır bu? Bugün piyasadaki oyuncu laptoplarının çoğunda ürüne zarar vermediğin sürece istediğini yapabiliyorsun. Bu HP'de de Asus'da da böyle. Ama hiç bir firma monster gibi bunun reklamını yapıp ballandıra ballandıra anlatmıyor müşterilerine.

Son düzenleme:

Ruffian

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
641
İsim
Ahmet
İlgilendiği Kategoriler
Laptop, PC, Limitler
Hiç bir gaming laptopda içini açtın parça taktın diye garanti dışı kalmaz. Monster bunu bir lütufmuş gibi millete anlatıyor :D
Monster açık sözlü bir şirket adamlar ne kullandığını açık şekilde sunuyor ayrıcalığı bu zaten.

Monsterin müdürü bir açıklama yapmıştı orda ne kullandıklarını söylemişlerdi clevo yu neden tercih ettiklerini söylemişlerdi.

Bana monster abra ile victusun watt değerleriyle birlikte performans testlerini atarmısın?

Hadi bunları geç sen bana tulpar 4060 ile victus 4060 ın watt ve performans değerlerini at objektif olarak inceleyelim ve hangisi daha adam akıllıymış görelim.
https://forum.donanimarsivi.com/konu/victus-16-sen-necisin-haci.893876/ Burada ne var ne yok anlattım her şeyini victusun cevap vermeyi unutmuşum.

Son düzenleme:

Qbört

80+ Bronze
Monster açık sözlü bir şirket adamlar ne kullandığını açık şekilde sunuyor ayrıcalığı bu zaten.

Monsterin müdürü bir açıklama yapmıştı orda ne kullandıklarını söylemişlerdi clevo yu neden tercih ettiklerini söylemişlerdi.

https://forum.donanimarsivi.com/konu/victus-16-sen-necisin-haci.893876/ Burada ne var ne yok anlattım her şeyini victusun cevap vermeyi unutmuşum.
Attığım konuyu okumamışsın ve tekrar tekrar cevap vermişsin, zaten senin konunda da sana tonla cevabını veren olmuş en son ki yorumlara bakarsan anlarsın. Yada anlamazsın :D

Ruffian

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
641
İsim
Ahmet
İlgilendiği Kategoriler
Laptop, PC, Limitler
Attığım konuyu okumamışsın ve tekrar tekrar cevap vermişsin, zaten senin konunda da sana tonla cevabını veren olmuş en son ki yorumlara bakarsan anlarsın. Yada anlamazsın :D
Benim konumda bana cevap verenlere neler dedim hepsi ne bir ekran görüntüsü ne bir şey attı ben tonla bilgi sundum senin gibiler bana salladı.

Attığın konuya cevap verenlerden biri benim neyden bahsediyorsun acaba 🤔 okumadın diyor hayla hey Allahım 😂

Çok merak ettim benim attığım konuyu inceledinmi acaba 🤔 Tulpar T5 incelemesini yani sadece işlemcinin çektiği güç victusun genelde çektiği güçden fazla victus incelememe bak istersen ekran kartı yaklaşık 80 watt çekmiş işlemci 69 watt topla bunları gene tulparın çektiği güçden az işlemci farkını geç zaten victus limitli sen neyi savunuyorsun onuda çözemedim açıkcası victusumu savunuyorsun kendinimi savunuyorsun ben çözemedim söylersen sevinirim.

Acerin kötülüğü o zaman. laptopun kapağını açıp m2 ram yükseltemiyecek miyim? nası saçmalıktır bu? Bugün piyasadaki oyuncu laptoplarının çoğunda ürüne zarar vermediğin sürece istediğini yapabiliyorsun. Bu HP'de de Asus'da da böyle. Ama hiç bir firma monster gibi bunun reklamını yapıp ballandıra ballandıra anlatmıyor müşterilerine.
Hayır acer izin veriyor zaten izin vermese bir bant olur uyarı bandı açmayın diye vidaların üstünde ve kutucuklar olur kasada orayı açıp güncelleme yaparsınız bazen o bant olmaz sadece kapakçık olur bu da tamamen açılır ise garantinin bozulacağına işaret oluyor ve acerde böyle bir şey yok şuan bildiğim kadarıyla sırf kasa açıldı diye garanti bozan bir marka yok varsa söyleyin ki bilelim cahil kalmayalım.

Gene üstüme oynanmaya başladı @Senerr hocam alıştık ama gene insanları doğru yönlendireceğiz her türl bir saldırı yapmaya çalışıyorlar son mesajların konu ile alakas bile yok iken bana onunla sallıyor o koskoca makaleyi okumuyor bile o sayfalarca yazı bende okumam 😃 atlayarak okurum onu okuyacağıma makale okurum fakat o emeğimin değer görmemesi bir hayli üzüyor beni eski mesajlarıma baktıkça üzülüyorum keşke o zamandan iade etseymişim diye ne kadar bela bir şey konudan çok saptık Monsteri konuşturmuyorlar monster diyoruz bana victus diyor ben victusu araya sıkıştırdım bu alınabilir victus yerine diye ama konuyu bu sefer victusa çevirdiler.

Victus yıllarca gidecekmiş 1 yılda yaşadığım performans kaybının mantık hesabı yok 5 bin lira yı az para gibi görüyorlar ama bazen olmaz ise olmuyor testler ortada victusdan iyi sonuçları var hayla inanmıyorlar ya da inanmak istemiyorlar bende inanmak istemiyorum ama sonuçlar ortada.

Son düzenleme:
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
912,970
Üyeler
141,655
Son üye
ibrahim6048
Top Bottom