Neler Yeni

Montajdan sonra pc açılmıyor

ulvicol

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Ulvi Çöl
işlemci için kule tipi soğutma aldım montajı da kendim youtubedan video izleyerek yaptım islemci sıcaklıklarım düzeldi ama sonrasında bazı oyunlarda asırı fps düsüsü oldu ben de ekran kartını ve ramleri söküp tekrar taktım bu sefer de tek rami görmeye basladı 2x8 normalde birini görmedi tekrardan ramlerin yerini degistirdim bu sefer de pc acılmamaya basladı powera bastıgımda ısıkalr fanlar vs calısıyo ama ekrana görüntü gelmiyo ve ekran kartının fanları calısmıyo ( yük altında olmadıgı icin de olabilir önceden calısıp calısmadıgına dikkat etmemistim) en son anakarttan cmos resetledim ve bios pilini söküp 5dk bekleyip ekran kartını ve ramleri tekrar taktım ama düzelmedi cözüm öneriniz varsa lütfen yardımcı olun teşekkürler.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Yazmayı unutmusum uzun bir süredir pc acılırken 3 uzun 1 kısa ses geliyor ama cok umursamamıstım. Sistem özellikleri de:
gpu: zotac 1070 mini
cpu: i5 11400f
Anakart: asus h510m-e 3200mhz
Ram: gskill 2x8 3200mhz

Son düzenleme:

ananas_suyu

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
526
İsim
ada yalın
O ses ram hatası olduğunu söylüyor. ramı slota takılan kısmını silgi ile silsene sonra slota hava vur biseyle içinde toz varsa çıksın.

ulvicol

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Ulvi Çöl
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
O ses ram hatası olduğunu söylüyor. ramı slota takılan kısmını silgi ile silsene sonra slota hava vur biseyle içinde toz varsa çıksın.
Yaptım 2 rami de 2 slota tüm kombinasyonlarda taktım display port yerine hdmi denedim yine de olmadı.
Anakart yanmıs olabilir mi veya ben soğutucyu montajlarken işlemciyi yerinden kaydırmıs olabilir miyim ?

ananas_suyu

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
526
İsim
ada yalın
Yaptım 2 rami de 2 slota tüm kombinasyonlarda taktım display port yerine hdmi denedim yine de olmadı.
Anakart yanmıs olabilir mi veya ben soğutucyu montajlarken işlemciyi yerinden kaydırmıs olabilir miyim ?
İşlemci kaymaz eğer sokete oturdu ise. Biosa girebiliyormusun

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
953,286
Üyeler
150,251
Son üye
skibiditoiletsever
Top Bottom