Neler Yeni

Yardım Mouse Takılıyor, Çıkıyor

cakaresul

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
293
İsim
Resul ÇAKAR
Arkadaşlar bilgisayarda usb girişine bir şey çıkarıp taktığınızda çıkan sesi hepiniz bilirsiniz. Oyun oynuyorum bu ses geliyor sanki mouseyi tak çıkar yapmışım gibi yarım saniye 1 saniye mouse kitleniyor. Mouse modelim HK Gaming mira m, yeni bir mouse ama ben kafayı yemek üzereyim. Bu sıkıntı neyden kaynaklı olabilir, benzer sorun yaşayan varmı? Temazsızlık olamaz çünkü elimle usb girişini oynatıyorum deli gibi o ses çıkmıyor, ama oyundayken oraya hiçbir baskı gelmeden bu ses çıkıyor ve mouse anlık, 1 saniyelik falan duraksıyor, kullanılamıyor. Ne yapmalıyım sorun neyden kaynaklı olabilir?

hakan32

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,379
İsim
Hakanbey
Arkadaşlar bilgisayarda usb girişine bir şey çıkarıp taktığınızda çıkan sesi hepiniz bilirsiniz. Oyun oynuyorum bu ses geliyor sanki mouseyi tak çıkar yapmışım gibi yarım saniye 1 saniye mouse kitleniyor. Mouse modelim HK Gaming mira m, yeni bir mouse ama ben kafayı yemek üzereyim. Bu sıkıntı neyden kaynaklı olabilir, benzer sorun yaşayan varmı? Temazsızlık olamaz çünkü elimle usb girişini oynatıyorum deli gibi o ses çıkmıyor, ama oyundayken oraya hiçbir baskı gelmeden bu ses çıkıyor ve mouse anlık, 1 saniyelik falan duraksıyor, kullanılamıyor. Ne yapmalıyım sorun neyden kaynaklı olabilir?
Farklı mouse ile dene birde.

cakaresul

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
293
İsim
Resul ÇAKAR
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Farklı mouse ile dene birde.
Eski model razer bir mouse kullanıyordum ondada bu şekil sorun vardı mouse eskimiştir dedim, sonra viper mini aldım onda böyle bir sorun yaşadığımı hatırlamıyorum zaten 2 hafta falan kullandım onu. Bu hk modelini kullanmaya başlayalı 3 hafta falan oldu son 1 haftadır çok sık yapmaya başladı ve sorunu bulamıyorum

hakan32

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,379
İsim
Hakanbey
Çipset driverlarını güncellemeyi dene

cakaresul

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
293
İsim
Resul ÇAKAR

hakan32

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,379
İsim
Hakanbey
anakartınızın sitesinde bulunan driverların içinden çipset olanı indirip kuracaksınız.

cakaresul

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
293
İsim
Resul ÇAKAR

hakan32

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,379
İsim
Hakanbey

cakaresul

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
293
İsim
Resul ÇAKAR
Dediğinizi yaptım, teşekkür ederim umarım düzelmiştir. Eğer düzelmediyse önerebileceğiniz başka bir yöntem var mıdır?
Mesaj otomatik birleştirildi:

tekrar oldu bu arada sorun düzelmedi..

Son düzenleme:

hakan32

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,379
İsim
Hakanbey
Dediğinizi yaptım, teşekkür ederim umarım düzelmiştir. Eğer düzelmediyse önerebileceğiniz başka bir yöntem var mıdır?
Mesaj otomatik birleştirildi:

tekrar oldu bu arada sorun düzelmedi..
farklı usb portlarına takarak deneyebilirsiniz. Bunun dışında aklıma bişey gelmiyor.

cakaresul

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
293
İsim
Resul ÇAKAR
farklı usb portlarına takarak deneyebilirsiniz. Bunun dışında aklıma bişey gelmiyor.
bilgisayarda 3 adet 3.0 usb var geri kalanlar çalışmıyor zaten. 3ünde de denedim olmadı... Neyse yardımlarınız için teşekkür ederim bu arada

hakan32

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,379
İsim
Hakanbey
bilgisayarda 3 adet 3.0 usb var geri kalanlar çalışmıyor zaten. 3ünde de denedim olmadı... Neyse yardımlarınız için teşekkür ederim bu arada
Klavye mouse gibi birimler İleri seviye professional olmamak kaydı ile USB 3.0 da düzgün çalışmaz zaten. bunları en stabil 2.0 da çalıştırabilirsin. Eğer 3.0 a bağlıysa ozaman 3.0 portlarının driverlarını güncellemen gerekir. buda çözüm olmaz ise ya port yada aygıtların arızalıdır. Bunun için ise bunu indirip kurmayı deniyebilirsin.

cakaresul

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
293
İsim
Resul ÇAKAR
Klavye mouse gibi birimler İleri seviye professional olmamak kaydı ile USB 3.0 da düzgün çalışmaz zaten. bunları en stabil 2.0 da çalıştırabilirsin. Eğer 3.0 a bağlıysa ozaman 3.0 portlarının driverlarını güncellemen gerekir. buda çözüm olmaz ise ya port yada aygıtların arızalıdır. Bunun için ise bunu indirip kurmayı deniyebilirsin.
Çok teşekkür ederim bide böyle deneyeyim bakalım

Top Bottom