Neler Yeni

Çözüldü✓ MSI B450-A Pro Max BIOS güncellemesi sonrası görüntü gelmiyor

ceycey35

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Ali Ceylan
Merhaba, Ryzen 5 5600X işlemci ile görüntü gelmediği için eski işlemciyi takıp BIOS güncellemesi yaptım ve sonrasında yeni işlemciyi takıp görüntü alabildim bilgisayarım çalıştı ama şimdi farklı bir sorun var. Bilgisayarı açtığımda BIOS ekranı gelmiyor kısa süre bekledikten sonra otomatik Windows açılıyor bunun sebebi ne olabilir nasıl bu sorunu çözebilirim?

Çözüm:
RX 570 ekran kartımla görüntü alamadığım için farklı bir ekran kartı takarak BIOS görüntüsünü alabildim. İşlemcim Ryzen 5 5600X için uyumlu BIOS sürümünü MSI'in sitesinden indirerek tekrar BIOS güncelleme işlemi yaptım. BIOS güncellemesi sonrası Memory Fast Boot'u kapattım daha sonra kendi ekran kartımı takıp BIOS görüntüsü alabildim.

Son düzenleme:

Furkan²

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,736
İsim
Furkan
İlgilendiği Kategoriler
Kur'an_ı Kerim - Satranç - Piano - Tenis - Anime/Manga - Klasik Müzik - Felsefe - Krunker
Nalet olay belli bir çözümünü bulamadım. Şöyle yap bir önceki BİOS sürümünü yükle öyle dene.

ceycey35

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Ali Ceylan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Bir önceki bios sürümü R5 5600x ' i desteklemiyor ki o şekilde zaten hiç görüntü alamıyorum. Msi'in sitesinde işlemci ile uyumlu olan bios sürümünü " 7B86vMC " yükledim sorunsuz zaten o şekilde çalışıyor işlemci ama ilginç tarafı açılışta bios gözükmemesi. Siyah ekran ile devam ediyor direk windows açılıyor bir türlü çözüm bulamadım bende :(

Top Bottom