Neler Yeni

Yardım MSI B450M PRO VDH MAX BIOS Güncelleme BOOT Işığı

Itamyl

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
29
İsim
Burak Can Adalan
İşlemcim AMD RYZEN 5 5500 ekran kartımı taktım her şeyimi sıfırdan topladım kendim. Görüntü gelmiyor BIOS güncelleyemiyorum ne yapabilirim bu durumda? Eski amd işlemci bulabileceğim bir yerde yok.

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
17
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,100
İsim
Emre Zengin
İşlemcim AMD RYZEN 5 5500 ekran kartımı taktım her şeyimi sıfırdan topladım kendim. Görüntü gelmiyor BIOS güncelleyemiyorum ne yapabilirim bu durumda? Eski amd işlemci bulabileceğim bir yerde yok.
Öncelikle RAM'leri A2 ve B2 (2. slot ve 4. slot) olarak taktınız di mi?

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
17
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,100
İsim
Emre Zengin

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
17
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,100
İsim
Emre Zengin
Taktım denedim hala boot ışığı yanıyor.
Mesaj otomatik birleştirildi:

ekranda yok tabi
Bilgisayarı kapat. PSU kablosunu çıkar. Kasanın üstünde USB bellek vb. hiçbir şey takılı kalmasın. Ondan sonra RAM'i çıkar. Çıkardıktan sonra JBAT1 yazan 2 pinli yere tornavida yardımıyla 2 pine aynı anda 5-10 saniye değdir. Ondan sonra RAM'i A2 (2. slot)'a takıp çalıştır. Eğer gene görüntü gelmezse ya 1000-2000-3000 serisi bir işlemci bul ya da anakartı servise göndertip BIOS'u güncelleştir.
Ekran görüntüsü 2024-03-10 020040.png

Itamyl

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
29
İsim
Burak Can Adalan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Denedim olmadı. Teşekkür ediyorum 2. el işlemci alıp deneyeyim yapacak bir şey yok.

Itamyl

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
29
İsim
Burak Can Adalan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Bilgisayarı kapat. PSU kablosunu çıkar. Kasanın üstünde USB bellek vb. hiçbir şey takılı kalmasın. Ondan sonra RAM'i çıkar. Çıkardıktan sonra JBAT1 yazan 2 pinli yere tornavida yardımıyla 2 pine aynı anda 5-10 saniye değdir. Ondan sonra RAM'i A2 (2. slot)'a takıp çalıştır. Eğer gene görüntü gelmezse ya 1000-2000-3000 serisi bir işlemci bul ya da anakartı servise göndertip BIOS'u güncelleştir. Alıntıyı görüntüle

Bugün anakartı güncelletim ancak ekran gelmiyor ekran kartı eski bozuk olabilir mi?

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
17
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,100
İsim
Emre Zengin
Görüntü kablosunu ekran kartına takıyorsun di mi? Yanlışlıkla anakarta takma hocam. Bu yazdığım şekilde BIOS'u tekrardan sıfırla. Ondan sonra tekrardan bilgisayarı açıp görüntünün gelip gelmeyeceğine bak.

Itamyl

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
29
İsim
Burak Can Adalan
Evet ekran kartına takıyorum boot ışığı yanıyor sadece ekran kartını çıkarınca vga yanıyor ekran kartı eski 10 yıllık falan. BIOS sıfırla dediğin şey görselli olan mı?

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
17
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,100
İsim
Emre Zengin
Evet ekran kartına takıyorum boot ışığı yanıyor sadece ekran kartını çıkarınca vga yanıyor ekran kartı eski 10 yıllık falan. BIOS sıfırla dediğin şey görselli olan mı?
Evet hocam o. BIOS güncellemesini işlemci + ekran kartı ile mi yaptın? Yoksa direkt grafik birimi içinde olan işlemci mi taktın anakarta?

Itamyl

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
29
İsim
Burak Can Adalan
Bilgisayarcıya götürmüştüm ekran kartı takmıştı uzay sistem kurup bios açılmıştı görüntü vardı.

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
17
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,100
İsim
Emre Zengin
Bilgisayarcıya götürmüştüm ekran kartı takmıştı uzay sistem kurup bios açılmıştı görüntü vardı.
Senin ekran kartında bir sorun olabilir. Bu dediğim şekilde BIOS'u sıfırlayıp tekrardan bir dene bakalım.

Top Bottom