Neler Yeni

Çözüldü✓ Msi b650-p Wifi anakartta ki 8+8 pin yerine 8 pin yeterli olur mu?

Ahyef

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
21
İsim
Ahmet Batuhan Karaoğlan
AM5 sisteme geçiş yapıyorum. Asus prime b650 plus anakartı alacaktım onda 8 pin girişi vardı ve benim psu (gamepower 750w) da da 4+4 cpu çıkışı var ondan dolayı sorun etmemiştim. MSI pro B650-p wifi anakartının fiyatı düşünce onu aldım ama üzerinde 16 pinlik cpu girişi varmış. 7600x veya 7700x alacağım hangisini uyguna bulursam artık.

1) anakarta sadece 8 pinlik soket taksam işlemci açısından bir sorun oluşur mu? (Farkı olur mu bilmiyorum ama sleeved kablo aldım geldiğinde onu kullanacağım)(İşlemci gücü yeterli geleceği için OC düşünmüyorum)

2) Aorus master 3080ti aldım, 400w güç çekiyor undervolt yaparak sistemi bu psu ile stabil çalıştırabilir miyim? Besler mi?

imribiy

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
691
İsim
Emre
İlgilendiği Kategoriler
Hardware, operating systems, overclocking, mountaineering, simracing, motorsports
Steam
imribiy
Twitter
imribiy
Discord
dsc.gg/xos, imribiy#0001
7700x'li 3080ti'lı sistemi gamepower 750w psuya emanet mi edeceksin hocam

Ahyef

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
21
İsim
Ahmet Batuhan Karaoğlan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
7700x'li 3080ti'lı sistemi gamepower 750w psuya emanet mi edeceksin hocam
Bende istemiyorum ama bütçeyi aşıyor, en azından bi süre idare eder mi diye sormak istedim. Pin olayında 8 pin yeterli olur overclock yapıp işlemciyi yormadığın sürece diyolar

imribiy

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
691
İsim
Emre
İlgilendiği Kategoriler
Hardware, operating systems, overclocking, mountaineering, simracing, motorsports
Steam
imribiy
Twitter
imribiy
Discord
dsc.gg/xos, imribiy#0001
Bende istemiyorum ama bütçeyi aşıyor, en azından bi süre idare eder mi diye sormak istedim. Pin olayında 8 pin yeterli olur overclock yapıp işlemciyi yormadığın sürece diyolar
Soketleri cpu pwr 1 ve 2 diye ayırıyordur, pwr1 olanı komple doldur.

Ahyef

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
21
İsim
Ahmet Batuhan Karaoğlan
Soketleri cpu pwr 1 ve 2 diye ayırıyordur, pwr1 olanı komple doldur.
7600x alabildim geldiğinde anakartla kurulumunu yapacağım. Bilgilendirmeniz için teşekkür ederim bu arada, PSU alabilcek olursam da NZXT C850 düşünüyorum fp olarak iyi duruyor. Ama şuan için 750w ile devam bir süre bakalım sistemi besleyebilecek mi

Erdo007

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Erdinç Özkan
7600x alabildim geldiğinde anakartla kurulumunu yapacağım. Bilgilendirmeniz için teşekkür ederim bu arada, PSU alabilcek olursam da NZXT C850 düşünüyorum fp olarak iyi duruyor. Ama şuan için 750w ile devam bir süre bakalım sistemi besleyebilecek mi
Merhaba,

Durum nedir hocam. CPU pwr1 ile çalıştı mı?

Ahyef

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
21
İsim
Ahmet Batuhan Karaoğlan
Merhaba,

Durum nedir hocam. CPU pwr1 ile çalıştı mı?
Hocam riske atmadım yeni bir psu aldım ondan dolayı bilmiyorum. Ama çalıştığı ile alakalı bi kaç tane video vardı youtube üzerinde

Top Bottom