Neler Yeni

msi gf63 thin fps problemi

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Eren Can Erkol
Arkadaşlar merhaba, bundan yaklaşık 1.5 yıl önce Msi GF63 Thin laptop aldım. Bilgisayarı ilk aldığımda sorunsuz bir şekilde orta ve üst seviye grafiklerde GTA V, FORZA HORİZON 4 , OUTLAST 2 tarzında oyunlar oynayabiliyordum ve asla kasma problemi yaşamadım. Son zamanlarda bilgisayarım valorant, deceit, devour gibi gayet basit oyunları bile çalıştırmakta zorlanıyor. Valorantta 200 fps seviyelerinden 70 seviyelerine düştüm. Deceit ve devour gibi oyunlarda sağa sola dönünce bilgisayar kasmaktan donacak seviyeye geliyor. Forza oynamaya çalışıyorum ilk 2 dakika 60 fps alırken bir anda 19-20 fpse düşüyor ve bir daha düzelmiyor.(ayrıca forza gibi güçlü oyunları çalıştırmaya başladığı zaman şarja takılı olmasına rağmen şarjı azalmaya başlıyor.) Şarjı hiçbir zaman %100 olmuyor en fazla %98'e kadar çıkıyor ve şarjdan çıkardığım zaman 1-2 dakika içerisinde kapanıyor. Çok basit bir oyunu oynarken bile 79-80 dereceye kadar ısınma problemi yaşıyorum. Bir sorun olduğu belli ama yanlış bir yerine müdahale edip boşu boşuna masraf yapmak istemiyorum. Sizce tam olarak sorun nedir? (Bilgisayarımın garanti belgesini kaybettim ve garantisi devam ediyor mu etmiyor mu bilmiyorum ama garanti haricinde de bir MSI yetkili servisine götürürsem ilgilenirler mi ilgilenmezler mi ve ne kadara patlar bilgilendirirseniz çok çok sevinirim.) Yardımcı olacaklara şimdiden çok teşekkürler. Bilgisayarımın özellikleri şu şekilde :

İşlemci: Intel(R) Core(TM) i7-9750H CPU @ 2.60GHz 2.60 GHz
Takılı Ram: 8,00 GB (kullanılabilir: 7,84 GB)
Sistem türü: 64 bit
Windows 10 pro
Nvidia GeForce GTX 1650

jeff123can

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
729
İsim
Anonim
Sıcaklıkla alakalı. Zaman içinde toz dolmuş olabilir fan ızgarası. Genelde 2 yıl garantili olur. Faturam varsa alış tarihine 2 yıl ekle. Garanti belgesi şart değil. Fatura yeter. Ayrıca 8gb ram I 16gb a çıkartması öneriyorum.

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Eren Can Erkol
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Sıcaklıkla alakalı. Zaman içinde toz dolmuş olabilir fan ızgarası. Genelde 2 yıl garantili olur. Faturam varsa alış tarihine 2 yıl ekle. Garanti belgesi şart değil. Fatura yeter. Ayrıca 8gb ram I 16gb a çıkartması öneriyorum.
Hocam cevabın için teşekkür ederim bu ekran ne ile alakalı? az önce farkettim ki CPU seçiliymiş ben de GeForce'a aldım. Ben bu zamana kadar ekran kartı üzerinden değil de cpu üzerinden mi yüklenmişim?

Ekler

• Adsızaaaaa.png
    Adsızaaaaa.png
    54.5 KB · Hit: 118

jeff123can

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
729
İsim
Anonim
Hocam cevabın için teşekkür ederim bu ekran ne ile alakalı? az önce farkettim ki CPU seçiliymiş ben de GeForce'a aldım. Ben bu zamana kadar ekran kartı üzerinden değil de cpu üzerinden mi yüklenmişim?
Otomatik kalsın o.

jeff123can

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
729
İsim
Anonim
Valla kanka kendin de yaparsın boşuna bilgisayarcıya para kaptırma.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Şu tarz videolarda belli zaten kolay işlem. Fanın ızgarası nın önü keçe gibi tozla kapanmış olabilir. Onu temizlersin. Fanı fln tozları temizlersin fırçayla. Geri kapatırsın. Korkma bir şey olmaz. Macunu değişmene gerek yok cihaz çok eski değil.

Düzelmezse sorunun sıcaklıktan kaynaklanmadığını anlarsın.Bide format çekersin olmadı. Ama bence dediğim gibi olabilir.

Son düzenleme:
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Eren Can Erkol
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Valla kanka kendin de yaparsın boşuna bilgisayarcıya para kaptırma.

Şu tarz videolarda belli zaten kolay işlem. Fanın ızgarası nın önü keçe gibi tozla kapanmış olabilir. Onu temizlersin. Fanı fln tozları temizlersin fırçayla. Geri kapatırsın. Korkma bir şey olmaz. Macunu değişmene gerek yok cihaz çok eski değil.

Düzelmezse sorunun sıcaklıktan kaynaklanmadığını anlarsın.Bide format çekersin olmadı. Ama bence dediğim gibi olabilir.
eyvallah kral sağol

Top Bottom