Neler Yeni

MSI-GTX-1050 Gaming X için işlemci, anakart ve RAM önerisi

casrow

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
354
İsim
mehmet yıldız
Tamamdır çok iyi
Anakart ve işlemci ne alalım Murat. Şimdiden bilgi sahibi olayım ama 2 ay sonraya kaldı artık para bitti borç altına girdim 😉🙏

Ekran kartını satın aldığım kişi çok kaba biri valla sinir etti beni neyse. Gelsin bakalım kartı bu eski ana kartıma taksam çalışır demi çünkü anakart ddr3 ekran kartı gdrr5 o yüzden soruyorum

Dahası  
Reaksiyon skoru
11,784
İsim
Murat Orhan
Anakart ve işlemci ne alalım Murat. Şimdiden bilgi sahibi olayım ama 2 ay sonraya kaldı artık para bitti borç altına girdim 😉🙏

Ekran kartını satın aldığım kişi çok kaba biri valla sinir etti beni neyse. Gelsin bakalım kartı bu eski ana kartıma taksam çalışır demi çünkü anakart ddr3 ekran kartı gdrr5 o yüzden soruyorum
Çalışır önemli olan psunun güç girişlerini bulundurması pci girişi var mı psuda 6 pin ya da 8 pin?

Ayrıca o ekran kartı ile güncel h81 sistemde de rahat rahat oyun oynarsınız şuan o yüzden sorun etmeyin.

Islemci olarak fp olması açısından ryzwn 3600 düşünüyorum. Anakart durumu karışık ama en ucuz a520 bütçe artarsa da b550 alabiliriz 2000 tl civarına.

casrow

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
354
İsim
mehmet yıldız
Çalışır önemli olan psunun güç girişlerini bulundurması pci girişi var mı psuda 6 pin ya da 8 pin?

Ayrıca o ekran kartı ile güncel h81 sistemde de rahat rahat oyun oynarsınız şuan o yüzden sorun etmeyin.

Islemci olarak fp olması açısından ryzwn 3600 düşünüyorum. Anakart durumu karışık ama en ucuz a520 bütçe artarsa da b550 alabiliriz 2000 TL civarına.
6 pin girişi var sıkıntı yok.

Anakart MSI H81M-P33
Şu an ki işlemci Intel i5 4460 3.20 GHz 4 çekirdek.

Dahası  
Reaksiyon skoru
11,784
İsim
Murat Orhan
6 pin girişi var sıkıntı yok.

Anakart MSI H81M-P33
Şu an ki işlemci Intel i5 4460 3.20 GHz 4 çekirdek.
Gayet iyi oynarsın birsuru oyunu.
Yalniz şundan da bir tane al
Mesaj otomatik birleştirildi:

Gelecek ekran kartı 8 ya da 12 pin olabilir

Hatta sadece ekran kartıyla bile istediğiniz herseyi yaparsiniz bu sistemde. Gerek bile kalmayabilir 😂

casrow

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
354
İsim
mehmet yıldız
Gayet iyi oynarsın birsuru oyunu.
Yalniz şundan da bir tane al

Gelecek ekran kartı 8 ya da 12 pin olabilir

Hatta sadece ekran kartıyla bile istediğiniz herseyi yaparsiniz bu sistemde. Gerek bile kalmayabilir 😂
ama ram sdd anakartımla uyumlu değil boşuna mı aldık :D:D:D

Dahası  
Reaksiyon skoru
11,784
İsim
Murat Orhan
ama ram sdd anakartımla uyumlu değil boşuna mı aldık :D:D:D
Olsun iade edersin maksat çok para harcamadan iyi bir sistemin olsun diye dedim ama niyetine girdiysen değiştir tabii :)

casrow

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
354
İsim
mehmet yıldız
yalnız ekran kartını aldığım adamdan şüphelendim. sayfasında bir sürü ekran kartı satıyor soru soruyorum gebererek cevap veriyor. Acaba minnigci mi bu adam

eski sistemi değişelim ya kasayı da yeniyelecem kasa 2011'den kalma yıprandı. Murat bana anakart ve işlemci tavsiye et. intel de olsa olur

Benim ram özellikerli bu

Ek Açıklama 2023-06-29 193428.png

Son düzenleme:

casrow

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
354
İsim
mehmet yıldız
Olsun iade edersin maksat çok para harcamadan iyi bir sistemin olsun diye dedim ama niyetine girdiysen değiştir tabii :)
murat, hadi bak kpss çalışıyorum 2 günüm gitti ha ;) bu ekran kartıma İŞLEMCİ VE ANAKART öner bir de KASA. uzun bir yıl götürsün sistem beni

Dahası  
Reaksiyon skoru
11,784
İsim
Murat Orhan
murat, hadi bak kpss çalışıyorum 2 günüm gitti ha ;) bu ekran kartıma İŞLEMCİ VE ANAKART öner bir de KASA. uzun bir yıl götürsün sistem beni

Şansına biri koymuş 1600e. İşlemci bu

yalnız ekran kartını aldığım adamdan şüphelendim. sayfasında bir sürü ekran kartı satıyor soru soruyorum gebererek cevap veriyor. Acaba minnigci mi bu adam

eski sistemi değişelim ya kasayı da yeniyelecem kasa 2011'den kalma yıprandı. Murat bana anakart ve işlemci tavsiye et. intel de olsa olur

Benim ram özellikerli bu

Alıntıyı görüntüle
Ramlerin ddr3 ddr4 sisteme takamayız mecbur alıyoruz. Sistemi yeniledikten sonra eski parçalarını satarız parasını çıkarırız. Ayrıca miningci olsa da sorun yok zaten rxlerin çoğu mining çıkması.

casrow

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
354
İsim
mehmet yıldız

Ramlerin ddr3 ddr4 sisteme takamayız mecbur alıyoruz. Sistemi yeniledikten sonra eski parçalarını satarız parasını çıkarırız. Ayrıca miningci olsa da sorun yok zaten rxlerin çoğu mining çıkması.
İŞLEMCİ OLARAK

AMD Ryzen™ 5 3600 3.6GHz karar kıldık. para kalmadı olsa onuda alırdım :D

BU işlemciye Anakart öner kpss sınavı bitsin 6 agustostan sonra parçaları satıcam işlemci anakart alırım

Anakart öner muratttttttt :cool::cool: şaka maka hakkını helal et seni de yorduk iyi ki tanıdım seni.

Son düzenleme:

casrow

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
354
İsim
mehmet yıldız

Murat anakart kaldı hadi onu da bul 😊🙏

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
994,261
Üyeler
157,220
Son üye
1koy3al3ünüde5let
Top Bottom