Neler Yeni

Msi h610m-b pro 13.nesil uyumu

Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Yunus Eray
Bu anakart var bende daha islemci almadım,i5 13600 alsam görür mü? Msi nin sitesinde uyumlu olarak görünüyor ama ilk kez sisteme takacağım icin bios default olarak takmış olsam sistem açılırmı?

M.A.Y. ama zenci

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,072
İsim
kilan embappe
Tüm lga1700 soket anakartlar 13. Nesil uyumludur...

Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Yunus Eray
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Tüm lga1700 soket anakartlar 13. Nesil uyumludur...
Merhaba öncelikle teşekkürler fakat aklıma takılan soru bios default olarak taksam sistem açilicakmıdir? Ve bazi chipsetlerde çalışacak şartı falan gibi bisey duymuştum.

M.A.Y. ama zenci

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,072
İsim
kilan embappe
Merhaba öncelikle teşekkürler fakat aklıma takılan soru bios default olarak taksam sistem açilicakmıdir? Ve bazi chipsetlerde çalışacak şartı falan gibi bisey duymuştum.
Ne alaka eğer anakart lga1700 soketi ise her türlü açılır olmassa zaten işlemci yuvaya oturmaz...

Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Yunus Eray
Ne alaka eğer anakart lga1700 soketi ise her türlü açılır olmassa zaten işlemci yuvaya oturmaz...
Anladim sağolun malum islemci yeni çıktı acaba bios güncellemesi yapmadan taksam sorun olur mu?cunku sistem topladım sadece islemci kaldi

habbassaka

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,074
İsim
Berk
Genelde mevcut nesilden bir sonraki yeni nesille uyumlu olur hele aynı soket girişine sahipse, zaten aksi düşünülemez. Her neyse belki bios update isteyebilir işlemciyi tanıması için araştırmak lazım sizin sormak istediğiniz asıl meseleyi ben anladım ama arkadaş soket girişine takılmış.

Soket aynı olsa bile bazen 2. nesil 3. nesil sonraki işlemciyi tanıması için mevcut anakartlara yeni bios update yayınlanır anakart üreticisi tarafından, update atarsın anakart artık yeni işlemcileri tanır. Soketten bağımsız bir mesele bu.

Son düzenleme:

M.A.Y. ama zenci

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,072
İsim
kilan embappe
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Yunus Eray
Arkadaşlar cok teşekkür ederim ama pc sadece islemci kaldi simdi diyelim ki islemci bios default oldugu için pc açmadı kendini bios update i nasil yaparım görüntü vs gelmez sistem reset atıp durursa gibi.Cunki parcalar hic sisteme takılmadı

habbassaka

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,074
İsim
Berk
Arkadaşlar cok teşekkür ederim ama pc sadece islemci kaldi simdi diyelim ki islemci bios default oldugu için pc açmadı kendini bios update i nasil yaparım görüntü vs gelmez sistem reset atıp durursa gibi.Cunki parcalar hic sisteme takılmadı
problem olacağını sanmıyorum bir sonraki nesil için ama anakart flashupdate desteği varsa işlemci olmadan halledersin eğer yoksa benim bildiğim geriye tek kalan yöntem desteklediği eski nesil işlemcilerden herhangi biriyle çalıştırıp bios güncellemen veya anakartı aldığın yer ile görüş içerisindeki bios güncel mi yeni nesille çalışıyor mu diye onlar bilir bazı satıcılar sipariş sonrasında talep etmeniz durumunda bios güncelleyip tarafınıza gönderim hizmeti de yapıyor fakat anakart zaten çoktan size ulaşmış sanırım.

Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Yunus Eray
anakart flashupdate desteği varsa işlemci olmadan halledersin eğer yoksa benim bildiğim geriye tek kalan yöntem desteklediği eski nesil işlemcilerden herhangi biriyle çalıştırıp bios güncellemen veya anakartı aldığın yer ile görüş içerisindeki bios güncel mi yeni nesille çalışıyor mu diye onlar bilir
Anladim oyle yapayım teşekkür ederim
Mesaj otomatik birleştirildi:

problem olacağını sanmıyorum bir sonraki nesil için ama anakart flashupdate desteği varsa işlemci olmadan halledersin eğer yoksa benim bildiğim geriye tek kalan yöntem desteklediği eski nesil işlemcilerden herhangi biriyle çalıştırıp bios güncellemen veya anakartı aldığın yer ile görüş içerisindeki bios güncel mi yeni nesille çalışıyor mu diye onlar bilir bazı satıcılar sipariş sonrasında talep etmeniz durumunda bios güncelleyip tarafınıza gönderim hizmeti de yapıyor fakat anakart zaten çoktan size ulaşmış sanırım.
Amazon dan almistim Almanya saticisindan çoktan oldu alali 5 6 ay oldu.Ya i3 12100 alıp bios güncelleyip sonra 13600 alicam yada başka yolu yok.Flash desteği yokmuş malesef.I5 12400 alacaktım ama 13600 varken alinmaz

Son düzenleme:
Top Bottom