Neler Yeni

Çözüldü✓ MSI KATANA 17 B12VFK-1031XTR i5-12450H alınır mı?

ILotrI

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Lo Tr
Bütçe
36000

del333del

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
43
İsim
Batu Çulha
MSI katana modeli iyi gibi dursa da ekran kartı gücü düşük olduğu için rakiplerine kıyasla performansı düşük kalabilir. Adobe kullanacağın için sana renk doğruluğu yüksek modeller lazım olacaktır.
RTX 4060 istersen bunu önerebilirim:
Asusun bu modeli diğer önerilerime göre biraz daha yüksek sıcaklıklara ulaşabiliyor ama bir sorun teşkil etmiyor. Renk doğrulu tam ama belki parlaklığı diğerleirne göre kısık gelebilir ki o da açık güneşli alanda görmeyi etkiliyor sadece ama batarya konusunda diğerlerinin 1,5-2 katı uzun dayanır.

RTX 4050 işimi görür çok zorlayacak oyun oynamam dersen:
Dell modeli tam oyun odaklı olduğu için tek eksisi kalın ve ağır olması bence, Lenovo LOQ modeli biraz daha portatif ve 2024 üretim. Lenovolarda 2023 modellerinde renk doğruluğu %50 gibi değerlerde iken yeni 2024 modellerinde bu sorun düzeltildi.

Dahası  
Reaksiyon skoru
188
İsim
Furkan Sünney
Bütçe arttırma şansınız varsa,

Akakçeden bakmadım da, intel yerine ryzen 7840hs her türlü sağlam olur.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Akakçeden paylaşayım,

HDogus

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
417
İsim
Doğuş Akyürek
Msı bu bütçelerde alınmaz. 17 zorunlu değilse asus,lenovo,acer gibi markalara yönel.

ILotrI

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Lo Tr
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
MSI katana modeli iyi gibi dursa da ekran kartı gücü düşük olduğu için rakiplerine kıyasla performansı düşük kalabilir. Adobe kullanacağın için sana renk doğruluğu yüksek modeller lazım olacaktır.
RTX 4060 istersen bunu önerebilirim:
Asusun bu modeli diğer önerilerime göre biraz daha yüksek sıcaklıklara ulaşabiliyor ama bir sorun teşkil etmiyor. Renk doğrulu tam ama belki parlaklığı diğerleirne göre kısık gelebilir ki o da açık güneşli alanda görmeyi etkiliyor sadece ama batarya konusunda diğerlerinin 1,5-2 katı uzun dayanır.

RTX 4050 işimi görür çok zorlayacak oyun oynamam dersen:
Dell modeli tam oyun odaklı olduğu için tek eksisi kalın ve ağır olması bence, Lenovo LOQ modeli biraz daha portatif ve 2024 üretim. Lenovolarda 2023 modellerinde renk doğruluğu %50 gibi değerlerde iken yeni 2024 modellerinde bu sorun düzeltildi.
Hocam Nvidia 40 serisine zaten 100w sınırlanması koymadımı yanlışmı biliyorum youtube shortsda önüme çıkmıştı

Msı bu bütçelerde alınmaz. 17 zorunlu değilse asus,lenovo,acer gibi markalara yönel.
Hocam Msi ın katana modeli diye sordum zaten diğer modelleri bu fiyatlara alınmazda bundan sonraki en ucuzu 40k ve katananın iyi oldugunu duymustum

del333del

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
43
İsim
Batu Çulha
Hocam Nvidia 40 serisine zaten 100w sınırlanması koymadımı yanlışmı biliyorum youtube shortsda önüme çıkmıştı

Hocam Msi ın katana modeli diye sordum zaten diğer modelleri bu fiyatlara alınmazda bundan sonraki en ucuzu 40k ve katananın iyi oldugunu duymustum
Katana modeli 105W güce sahip, öneri olarak attığım asus 140w sahip mesela. Arada performans farkı oluyor 4060 ve üst modellerde. 4050 için 90w ve üstü aynı performans veriyor aşağı yukarı.

Bütçe arttırma şansınız varsa,

Akakçeden bakmadım da, intel yerine ryzen 7840hs her türlü sağlam olur.

Akakçeden paylaşayım,

Adobe kullanacak arkadaşa bu 2023 mode lenovo atmak hata olur, renk %45 ntsc bunlarda. Benim attığım 2024 kasasında (15IRX9 model adı) %100sRGB var.

Dahası  
Reaksiyon skoru
188
İsim
Furkan Sünney
Katana modeli 105W güce sahip, öneri olarak attığım asus 140w sahip mesela. Arada performans farkı oluyor 4060 ve üst modellerde. 4050 için 90w ve üstü aynı performans veriyor aşağı yukarı.

Adobe kullanacak arkadaşa bu 2023 mode lenovo atmak hata olur, renk %45 ntsc bunlarda. Benim attığım 2024 kasasında (15IRX9 model adı) %100sRGB var.
Haklısınız, dikkatimden kaçmış. Teşekkürler uyarı için.

HDogus

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
417
İsim
Doğuş Akyürek

Katana, GF serisine göre daha iyi doğru. Ama bu bütçelerde daha iyi işlemci ve ekran sRGB değeri %100 olan laptoplar mevcut. 17.3 olmaz tabi onlar ama ekran kalitesi ve işlemci daha önde olmalı diye düşünüyorum.

ILotrI

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Lo Tr
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Katana, GF serisine göre daha iyi doğru. Ama bu bütçelerde daha iyi işlemci ve ekran sRGB değeri %100 olan laptoplar mevcut. 17.3 olmaz tabi onlar ama ekran kalitesi ve işlemci daha önde olmalı diye düşünüyorum.
Şuanda önerebileceğiniz bir Laptop varsa link atabilirmisiniz?

ILotrI

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Lo Tr
Benim attığım 3 model işini görecektir ekran rengi ve performans açısından.
Hocam Rtx 4060 lı model istiyorum Asusa baktım satıcı pek güvenilir değil gibi tekrar göndermekle uğraşmak istemiyorum kullanılmış mal göndermiş yorumlarda

del333del

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
43
İsim
Batu Çulha
Hocam Rtx 4060 lı model istiyorum Asusa baktım satıcı pek güvenilir değil gibi tekrar göndermekle uğraşmak istemiyorum kullanılmış mal göndermiş yorumlarda
Daha güvenilir bir satıcıdan ama fiyatı biraz bütçenin üstü. Diğer türlü 4050 ye kalırsın.

HDogus

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
417
İsim
Doğuş Akyürek
Şuanda önerebileceğiniz bir Laptop varsa link atabilirmisiniz?
Bu modellere bakabilirsin. Kendim asus modelini kullanıyorum. Lenovonun işlemcisi daha güçlü onu alman daha mantıklı olur. Acerde güzel ama o kadar paraya değmez.

Ekler

• IMG_2111.png
    IMG_2111.png
    750.9 KB · Hit: 16
  • IMG_2109.png
    IMG_2109.png
    743.9 KB · Hit: 16
  • IMG_2110.png
    IMG_2110.png
    1.4 MB · Hit: 16
Top Bottom