Neler Yeni

Msi laptop ssd yükseltmek

Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
EMİRHAN ÇİFTÇİ
Arkadaşlar iyi günler yeni bir laptop aldım (https://www.atesavm.com/urun/msi-ge...=Cimri&utm_campaign=Cimri-fiyat-karsilastirma) 512gb ssd olması biraz canımı sıktı 512gb ssd almayı düşünüyorum fakat hemen takmak da istemiyorum. Asıl sorum şu 512gb ssd şimdi alıp takmadan bekletsem mi? Yoksa pc yavaşladığı zaman mı alsam? Çünkü aynı ssd yi bulamayabilirim ya da fiyatı artabilir. Bu benim ilk bilgisayarım o yüzden heyecanlıyım hata yapmak istemiyorum. Senelerdir böyle bir laptop almak için uğraşıyorum. Yardımcı olabilirseniz sevinirim.( Almayı düşündüğüm ssd:https://www.amazon.com.tr/Samsung-S...keywords=m+2+nvme+512gb&qid=1621692938&sr=8-1)

Techno08

80+ Gold
Öncelikle bu pc fiyatına göre çok pahalı aynı fiyata çok daha iyiler var ancak bu tarz gaming laptoplar kolay kolay yavaşlamaz en kötü ssd’nin ömrü bittiği zaman sıkıntı yaşarsın. İstersen şimdi tak zaten iki tane nvme ssd slotu var bir ssd’nin ömrü biterse diğerine Windows kurar diğerine geçersin

erturul

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
ertuğrul
hocam sadece depolama yüzünden pc nin yavaşlaması için çok fazla dolması lazım onun dışında depolama hıza etki etmez. bütçen varsa ve aldıysan durmasını anlamı yok tak içine kullan.

Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
EMİRHAN ÇİFTÇİ
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
hocam sadece depolama yüzünden pc nin yavaşlaması için çok fazla dolması lazım onun dışında depolama hıza etki etmez. bütçen varsa ve aldıysan durmasını anlamı yok tak içine kullan.
Aslında daha almadım 1500 tl civarıbir fiyatı var ssd'nin daha pc yi yeni aldım elime ulaşmadı bile :D yazılım okuyacağım ağır uygulamalar vs. olacağı için napsam bilemedim.

erturul

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
ertuğrul
Aslında daha almadım 1500 TL civarıbir fiyatı var ssd'nin daha pc yi yeni aldım elime ulaşmadı bile :D yazılım okuyacağım ağır uygulamalar vs. olacağı için napsam bilemedim.
dediğim gibi %90 larda dolmadığı sürüce pek bir şey olmaz. dolmaya başlayınca alırsın yükseltirsin

Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
EMİRHAN ÇİFTÇİ
dediğim gibi %90 larda dolmadığı sürüce pek bir şey olmaz. dolmaya başlayınca alırsın yükseltirsin
Anladım teşekkürler :)
Mesaj otomatik birleştirildi:

Öncelikle bu pc fiyatına göre çok pahalı aynı fiyata çok daha iyiler var ancak bu tarz gaming laptoplar kolay kolay yavaşlamaz en kötü ssd’nin ömrü bittiği zaman sıkıntı yaşarsın. İstersen şimdi tak zaten iki tane nvme ssd slotu var bir ssd’nin ömrü biterse diğerine Windows kurar diğerine geçersin
Sen de al diyorsun şimdiden. Kral şimdi alsam takmasam bu ssd'ye herhangi bir şey olmaz herhalde. Eğer almazsam ileride tedavülden kalkma ihtimali gözümü korkutuyor. O yüzden kafam karışık

erturul

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
ertuğrul
m2 ssdler standarttır. teknolojisi gelişsede eskiyi destekler. mesela olmaz ama ortalıkta hiç senin ssd den kalmadı yeni çıkan teknoloji olanı takabilirsin sadece senin bilgisayarının desteklediği hızda çalışır.

Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
EMİRHAN ÇİFTÇİ
m2 ssdler standarttır. teknolojisi gelişsede eskiyi destekler. mesela olmaz ama ortalıkta hiç senin ssd den kalmadı yeni çıkan teknoloji olanı takabilirsin sadece senin bilgisayarının desteklediği hızda çalışır.
Anladım kral çok sağ ol (y)🙏

Techno08

80+ Gold
Anladım teşekkürler :)
Mesaj otomatik birleştirildi:

Sen de al diyorsun şimdiden. Kral şimdi alsam takmasam bu ssd'ye herhangi bir şey olmaz herhalde. Eğer almazsam ileride tedavülden kalkma ihtimali gözümü korkutuyor. O yüzden kafam karışık

istersen al canın ne zaman isterse takarsın tavuk değil ki bu durup dururken bozulsun😀 ha ben olsam alır hemen takarım mesela sen nasıl istiyorsan öyle yapabilirsin problem olmaz

Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
EMİRHAN ÇİFTÇİ
istersen al canın ne zaman isterse takarsın tavuk değil ki bu durup dururken bozulsun😀 ha ben olsam alır hemen takarım mesela sen nasıl istiyorsan öyle yapabilirsin problem olmaz
Peki kendim mi takayım yoksa servise mi vereyim. Kolay takılıyor aslında ama bilemedim. Garanti dışı olmuyor ancak benim eklediğim ssd bir problem çıkarırsa garanti kapsamıyor doğal olarak. O yüzden tedirginim.

Techno08

80+ Gold
Peki kendim mi takayım yoksa servise mi vereyim. Kolay takılıyor aslında ama bilemedim. Garanti dışı olmuyor ancak benim eklediğim ssd bir problem çıkarırsa garanti kapsamıyor doğal olarak. O yüzden tedirginim.

msi, 250 lira + KDV istiyor ssd upgrade için. Eğer kendiniz takabiliyorsanız garanti dışı olmuyor. Güvendiğiniz ve tanıdığınız bir bilgisayarcıya da taktırabilirsiniz ama ben olsam 18 bin liralık laptopu bilgisayarcıya emanet etmem.

Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
EMİRHAN ÇİFTÇİ
msi, 250 lira + KDV istiyor ssd upgrade için. Eğer kendiniz takabiliyorsanız garanti dışı olmuyor. Güvendiğiniz ve tanıdığınız bir bilgisayarcıya da taktırabilirsiniz ama ben olsam 18 bin liralık laptopu bilgisayarcıya emanet etmem.
KDV neyin onu anlamadım laptopun kdv'si mi yoksa ssd'nin mi ?

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
981,674
Üyeler
155,294
Son üye
ATTACKKING
Top Bottom