Neler Yeni

MSI MAG B650 TOMAHAWK WIFI Mİ Asus TUF Gaming B650M-Plus WIFI mi

pozalba

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
356
İsim
nk
Buna da bir bakın derim

IMG_20240216_230938.jpg

pozalba

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
356
İsim
nk

Ekler

• IMG_20240216_231650.jpg
    IMG_20240216_231650.jpg
    172.4 KB · Hit: 35

pozalba

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
356
İsim
nk
Son düzenleme:
Dahası  
Reaksiyon skoru
297
İsim
Berkay Demir
Geçmişteki msı anakartların fazları çok da iyi denemez .
X570 disinda MSI'in faciasi olmadi VRM bakimindan, o faciayi da sonradan cikarmis olduklari X570 Tomahawk ile bir nebze yatistirdilar.

Daha fazla faz olmasi daha iyi, cunku faz arttikca faz basina bolunen Amper daha az olacagi icin daha az isinir ve daha az isinan seyin omru daha uzun olur. Tabii ki daha fazla veya daha az olmasi bir tercih sebebi degildir ve gunluk kullaniciyi etkilemez, orasi ayri.

B650 Tomahawk ile B650M Plus arasindan benim secimim hangisi ucuz ise o olurdu. Zira iki anakart arasinda ses yongasi disinda oyle pek bir fark yok, ses yongasini umursamiyorsan gunluk kullaniciyi etkilemeyecek duzeyde farklar mevcut.

Aykut D.

80+ Gold
X570 disinda MSI'in faciasi olmadi VRM bakimindan, o faciayi da sonradan cikarmis olduklari X570 Tomahawk ile bir nebze yatistirdilar.

Daha fazla faz olmasi daha iyi, cunku faz arttikca faz basina bolunen Amper daha az olacagi icin daha az isinir ve daha az isinan seyin omru daha uzun olur. Tabii ki daha fazla veya daha az olmasi bir tercih sebebi degildir ve gunluk kullaniciyi etkilemez, orasi ayri.

B650 Tomahawk ile B650M Plus arasindan benim secimim hangisi ucuz ise o olurdu. Zira iki anakart arasinda ses yongasi disinda oyle pek bir fark yok, ses yongasini umursamiyorsan gunluk kullaniciyi etkilemeyecek duzeyde farklar mevcut.
Gen 5 ssd desteklemiyor tomahawk. Vede Tuf vrm daha serin . Msı vrm konusunu cok beceremiyor taaa lga 775 anakartlarindan beri .
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bu dediğine göre mantıken tomahawk vrm i Tuf a göre 10 c daha serin çalışması gerek .

Dahası  
Reaksiyon skoru
297
İsim
Berkay Demir
Gen 5 ssd desteklemiyor tomahawk. Vede Tuf vrm daha serin .
pek onemli bir detay degil. zaten gen 5 ssdler ilk etapta pahali olacak, kaldi ki su an gen4 bile f/p oldugu halde tonlarca insan gen 3 veya sata ssd kullaniyor
Msı vrm konusunu cok beceremiyor taaa lga 775 anakartlarindan beri .
Bu bir genellemedir ve yanlistir. Ayrica MSI VRM uretmez. Anlatim bozuklugu yapmazsaniz daha iyi olur.
Bu dediğine göre mantıken tomahawk vrm i Tuf a göre 10 c daha serin çalışması gerek .
vrm sicakligini etkileyen tek unsur faz sayisi degil cunku. en basitinden vrm sogutmasi etkiler. duz dusunursen bu sekilde bir cikarim yapman oldukca olasi

Aykut D.

80+ Gold
Bu bir genellemedir ve yanlistir. Ayrica MSI VRM uretmez. Anlatim bozuklugu yapmazsaniz daha iyi olur.
Şakamısın sen anakartı tasarlayan msı nasıl vrm kurulumunu tasarlamiyacak.
vrm sicakligini etkileyen tek unsur faz sayisi degil cunku. en basitinden vrm sogutmasi etkiler. duz dusunursen bu sekilde bir cikarim yapman oldukca olasi
Tomahawk vrm blogu tuf'dan daha aşağı kalır yani yok .
pek onemli bir detay degil. zaten gen 5 ssdler ilk etapta pahali olacak, kaldi ki su an gen4 bile f/p oldugu halde tonlarca insan gen 3 veya sata ssd kullaniyor
Intel anakart olsa eyvallah diyeceğim be akıllı amd b650 am5 sokete 2027 ye kadar ıslemci desteği vereceğini duyurdu ben neden özellik bakımından dolu bir anakart almayayim ?
Anlatim bozuklugu yapmazsaniz daha iyi olur.
Seni hiç alakadar etmez.

Dahası  
Reaksiyon skoru
297
İsim
Berkay Demir
Şakamısın sen anakartı tasarlayan msı nasıl vrm kurulumunu tasarlamiyacak.
kardesim pcb tasarimi yapmakla vrm uretmek farkli seyler. vrm dedigin seyi Vishay gibi markalardan aliyor ve PCB'sine oturtuyor.
Tomahawk vrm blogu tuf'dan daha aşağı kalır yani yok .
Daha kabarik diye daha iyi sogutacak anlamina gelmiyor.
Intel anakart olsa eyvallah diyeceğim be akıllı amd b650 am5 sokete 2027 ye kadar ıslemci desteği vereceğini duyurdu ben neden özellik bakımından dolu bir anakart almayayim?
ben de usb portlarina bile guc beslemesi saglayabilen bir ses yongasi kullanan b650 tomahawk varken niye b650m plus alayim o zaman? veya neden mATX alayim? Bunlarin hepsi tercih meselesidir. Zaten ilk mesajimda da belirttim, ucuz olani almak daha mantikli diye.
Seni hiç alakadar etmez.
kendini dogru ifade edemedigin icin alakadar ediyor maalesef

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
989,208
Üyeler
156,450
Son üye
Eralp0
Top Bottom