Neler Yeni

Öneri MSI OPTIX G242 vs ASUS VP249QGR

dekovil

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Can Xene
Arkadaşlar ikisinden birisi almak istiyorum. MSI olan Amazon'da satılıyor ve bir problem olunca iade etmesi sorunsuz. Asus'u Hepsiburadada bir dükkan satıyor iadelik durum oluşursa epey sancılı olabilir.

Asus olan fiyatına göre gayet iyi özellikleri var. Hemen sipariş verebilirim.
Msi olan Amazon'da satıldığı için ve fiyatına göre aklıma yattı.
Asus Tuf serisinden IPS 1800'e kadar bir şey de alabilirim.

Şu an ASUS VS229NA kullanıyorum ve aldığımdan beri bir kere sorun yaşatmadı o yüzden Asus markasına güvenim tam.

Tyİlker

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
123
İsim
İlker Koca
İlgilendiği Kategoriler
Çevre Birimleri, İç Donanımlar ve Konsollar
MSI Optix g242'i bilmiyorum ancak g241 modelinde çok fazla ölü piksel yorumuna rastlamıştım o yüzden o modeli tercih edecekseniz kesinlikle sizin de bahsettiğin gibi amazon dışında bir siteden almamalı ve işinizi riske atmamalısınız. Onun haricinde kağıt üzerindeki özellikleri güzel ve fazla tercih edilen bir monitör. Diğer monitör hakkında bilgim yok bir şey diyemeyeceğim.

Mert Özkaya

𝑅 𝑜 𝓍
80+ Titanium
En İyi Cevap
11
Dahası  
Reaksiyon skoru
25,793
İsim
Mert Özkaya
Instagram
_mrt_ozky_
Discord
Mert Özkaya #6849
MSI'ın o monitöründe ghosting sorunu yaşayan olmuştu. Asus olan alınabilir.
Alternatif olarka LG 24GN650-B modelini düşünebilirsiniz. IPS panele sahip ve GTG değeri 1ms. Pivot özelliği de bulunuyor.

Tyİlker

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
123
İsim
İlker Koca
İlgilendiği Kategoriler
MSI'ın o monitöründe ghosting sorunu yaşayan olmuştu. Asus olan alınabilir.
Alternatif olarka LG 24GN650-B modelini düşünebilirsiniz. IPS panele sahip ve GTG değeri 1ms. Pivot özelliği de bulunuyor.
LG 24GN650-B Modelinin gtg olarak 1 ms olarak gözükse de gerçekten 1 ms olmadığına dair yorumlar okumuştum ve bir TN panel karşılaştırma videosunda renklerinin daha soluk olduğunu görmüştüm.
Video Linki (dakika 6 civarlarına alırsanız görebilirsiniz):

dekovil

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Can Xene
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
LG Kağıt
LG 24GN650-B Modelinin gtg olarak 1 ms olarak gözükse de gerçekten 1 ms olmadığına dair yorumlar okumuştum ve bir TN panel karşılaştırma videosunda renklerinin daha soluk olduğunu görmüştüm.
LG kağıt üstünde gayet iyi gözüküyor fakat LG aklıma yatmadı. Çok riskli. En güzeli Asus tercih etmek olacak.

Asus VP249QGR ile Asus TUF Gaming VG249Q arasında ki fiyat farkına değer mi?

Mert Özkaya

𝑅 𝑜 𝓍
80+ Titanium
En İyi Cevap
11
Dahası  
Reaksiyon skoru
25,793
İsim
Mert Özkaya
Instagram
_mrt_ozky_
Discord
Mert Özkaya #6849
Dostym bazı TN paneller var ki IPS panellerden bile daha iyi renk canlılığına sahip oluyor. Araştırdım çoğu inceleme ve kaynakta GTG 1MS olarak yazıyor. LG'nin kendi sitesinde de bu bilgi yer alıyor.
Ek olarak videodaki model 24GN600-B modeli.
Mesaj otomatik birleştirildi:

LG Kağıt

LG kağıt üstünde gayet iyi gözüküyor fakat LG aklıma yatmadı. Çok riskli. En güzeli Asus tercih etmek olacak.

Asus VP249QGR ile Asus TUF Gaming VG249Q arasında ki fiyat farkına değer mi?
VG249Q modelinde ışık sızması mevcut.

Yumuklu Sucurta

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
798
İsim
Alper
Bahsedilen aynı monitörler değil ama bildiğim kadarıyla 1 ms gtg moduna alındığında parlaklığın ciddi manada kısıldığını okudum.Hiçbir oyunu o kadar kısık parlaklıkta oynayamazsınız oynasanız bile zevk almazsınız.Gerçek 1ms gtg evet ama işlevselliği önemli.

dekovil

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Can Xene
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Dostym bazı TN paneller var ki IPS panellerden bile daha iyi renk canlılığına sahip oluyor. Araştırdım çoğu inceleme ve kaynakta GTG 1MS olarak yazıyor. LG'nin kendi sitesinde de bu bilgi yer alıyor.

Asus VP249QGR alacağım herhalde.

Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
yagi taci
G242 alabilirsiniz. 3 hafta önce aldım hiç bir sorunu yok. Varsa sorunuz cevaplayabilirim.

dekovil

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Can Xene
Bahsedilen aynı monitörler değil ama bildiğim kadarıyla 1 ms gtg moduna alındığında parlaklığın ciddi manada kısıldığını okudum.Hiçbir oyunu o kadar kısık parlaklıkta oynayamazsınız oynasanız bile zevk almazsınız.Gerçek 1ms gtg evet ama işlevselliği önemli.
Hocam ben parlaklığı %30 civarına kısıp ve sürekli gece modunda kulanıyorum. Gözüm alıştığı için sarımsı da görmüyorum. O LG monitörü gidip Vatan bilgisayardan alabilirim en azından test etme imkanım olabilir. İade içinde sorun çıkartmazlar.

Yumuklu Sucurta

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
798
İsim
Alper
Asusu sırf monitör ayağından ötürü tercih etmezdim çok eski bir monitörmüş gibi duruyor.Bu fiyat skalasında kusursuz monitör bulmak imkansız elbette ışık sızması veya ghosting olacaktır ama sizlere çok fazla rahatsız edeceğini zannetmiyorum.Ben tercihimi LG'den yana kullanırdım.

dekovil

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Can Xene
Asusu sırf monitör ayağından ötürü tercih etmezdim çok eski bir monitörmüş gibi duruyor.Bu fiyat skalasında kusursuz monitör bulmak imkansız elbette ışık sızması veya ghosting olacaktır ama sizlere çok fazla rahatsız edeceğini zannetmiyorum.Ben tercihimi LG'den yana kullanırdım.
Hocam VESA kullanıyorum ayaklığının olması önemsiz. Asus VP249QGR alınır derseniz sipariş edeceğim.

Tyİlker

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
123
İsim
İlker Koca
İlgilendiği Kategoriler

Dediğin gibi bazı tn panellerin renk kalitesi iyi olabiliyor ancak yorumlarda da gördüğüm için belirtmek istemiştim. Gtg olayı evet doğru LG' nin sitesinde de öyle söyleniyor belki de doğrudur ancak zamanında bir arkadaş kendiliğinden 1ms olmadıgını vesayre iddia etmişti o yüzden değindim zaten okumuştum diye de belirttim yukarıda. Son olarak da evet videodaki 24GN600-B modeli ancak 24GN650-B modeli ile epeyde gördüğüm kadarıyla tek farkları pivot özelliği. Yanlış anlama lütfen yalanlamak adına vesayre yazmadım. Senin söylediğin her şey de doğru ancak ben bu sıralar monitör çok araştırdığım için gördüğüm şeylere değinmek istedim.

Top Bottom