Neler Yeni

MSI OPTIX G271CQR modelini tavsiye eder misiniz?

hsby

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Hüseyin Bayrak
Bütçe
10000
Öncelikle merhaba, genel kullanım amacıyla 27 veya 34 inç boyutunda 2k çözünürlükte bir monitör almak istiyorum. Nadiren oyun oynuyorum haftada 3-5 saat gibi ancak ms değeri ve hz değeri mantıklı seviyede olmalı. Fiyat sınırım yok fakat aşırı yüksek fiyatlı monitörlere de ihtiyacım yok açıkçası. Bu doğrultuda yaptığım araştırmada Msi Optix G271CQR modeliyle karşılaştım fiyatı ve 9 ay vade farksız taksit imkanı gayet cazip geldi. Ancak monitöre ait düzgün bir değerlendirmeye internette denk gelemedim. Sizce alınır mı veya tecrübelerinizden yola çıkarak tavsiye eder misiniz? Ayrıca yeni tavsiyelere açığım, yardımcı olan arkadaşlara şimdiden teşekkür ediyorum. İyi forumlar.

ersin45

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
35
İsim
Ersin Altın
Hangi sisteden baktınız hocam taksit vade olayı iyiymiş

quietbebek

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
741
İsim
Batuhan
main-qimg-1944024b0e69825ed8000f989c199bd8-lq

bu değere dikkat ederek alabilirsin

hsby

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Hüseyin Bayrak
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
main-qimg-1944024b0e69825ed8000f989c199bd8-lq

bu değere dikkat ederek alabilirsin
Ürünü bilinmezliklere rağmen sipariş ettim. İlk defa kavisli bir monitör kullanacağım, şu an kullandığım monitör ips panele sahip düz bir ekran. Yani olaya biraz uzağım mantıklı gelmezse iade yoluna gidebilirim.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ayrıca konuyla ilgili şöyle bir yazıya denk geldim merak edenler için burada dursun.

meth4sX

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
166
İsim
ahmet alaca
RTİNGS inceleme linki
Msi kullanan biri olarak bu monitörü tavsiye etmem.
En başta va panel olduğu için.

meth4sX

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
166
İsim
ahmet alaca
MAG serisi daha iyi bir seri olmasına rağmen var gerisini sen düşün. O hali bile pek iyi değil.

hsby

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Hüseyin Bayrak
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Kafamda fazlaca soru işareti var zaten ne çıkacağını da az çok tahmin ediyorum fakat denemek istedim, halihazırda ips panel kullanıyorum zaten ve siyahlar gerçekten kötü tabii ki eski bir monitör benim kullandığım ama hala aynı olduğuna dair araştırmalarımda bazı yorumlar gördüm.
Sadece oyun değil karma bir kullanım yapacağım için va panel benim işimi görür memnun eder diye düşüyorum ancak bu model yeterli midir onu geldiği zaman görü değerlendirmesini yapabileceğim ancak.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Acayip şekilde sanki monitöre dair paylaşım yapılması yasak gibi aranan bilgilere bile ulaşılamıyor. incelemesi yok yani ne geleceği çokta belli değil.

meth4sX

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
166
İsim
ahmet alaca
  • Beğen
Reaksiyonlar: hsby

hsby

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Hüseyin Bayrak
Teşekkür ederim ürünü iade etme durumum olursa kesinlikle değerlendireceğim bu modeli.

hsby

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Hüseyin Bayrak
Yeniden merhaba, Msi Optix G271CQR modeli moınitör elime ulaşalı bir hafta oldu yaklaşık bu süreçte deneyimleme şansım oldu. İnternetteki bazı yorumlarda ışık sızması, ölü piksel ve ciddi ghosting sorunundan bahsedilmiş fakat bana gelen modelde ölü piksel yok, ışık sızması asla dikkat çekmeyecek seviyede ve ghosting bu fiyata bir monitör için gayet göze çarpmayacak seviyede. Aklında şüphe olan arkadaşlara biraz olsun rahatlama versin diye yazıyorum bu mesajı. İlerleyen süreçte herhangi bir problem görürsem yeniden yazarım, iyi günler herkese.

Top Bottom