Neler Yeni

MSI RTX 4070 Tİ GAMİNG X Fiyat Sorunu

The Semih

80+ Silver
Gaming x kullanıyorum çok güzel kart kaliteli ve buz gibi çalışıyor. Linkteki siteyi ilk kez duydum ve açıkcası güvenemedim. Ay başı hepsiburada da 26k ya satılmıştı gaming x modeli. Belki yine benzer bir indirim olabilir. Eğer hemen alacaksanız arkadaşların attığı pny kartı alabilirsiniz.
Hocam Furmarkda kaç derece aldınız ?

M.A.Y. ama zenci

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,932
İsim
İsim İSİMOĞLU
soğutma açısından sadece rog rakibi olarak söylüyorsunuz ama her şey soğutma değil yani. malzeme kalitesi uzun kullanımda soğutma performansı. + oc yapıldığındaki soğutma + fanlarının full hızdaki ses performansı + mhz değerleri + pixel oranu v.s birsürü şey var. sadece soğutma olarak rog ile kıyaslanmamalı bence
Dediğin şeylerin yarısı çoğu soğutma ile ilgili.

Malzeme kalitesi ne kanka? Masa falan mı alıyorsun? Ve kalitesi falan gayet iyi.

OC Yapıldığında soğutma, soğutma ile aynı şey.

Ses olarak fanların 1161 RPM de, 1509 rpm deki SUPRİM X'i yemiş görüldüğü üzere. Ve bu kartı fanlar full hızda kullanmaya gram gerek yok.

ROG ve ya rastgele fabrika çıkışlı OC bir 4070 Tİ referans modelden max 2-3 fps fazla verir.

Kısaca ekran kartı modelini iyi yapan şey %95 soğutmadır saygılar.
Onlara göre rog rakibi :) Suprim X ve Rog a kafa tutamayacak kartları rakip sayıyorlar onu da soğutma performansına bakarak. Ürünün performans durumunu atıyoruz ama anlamıyorlar :)

murat95

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
33
İsim
Murat Zorlu
gaming x almanı tavsiye etmem ben aldım geri iade ettim karta hiç özenmemişler rgb leri bile çok cansız renk değişimlerinde donarak değişiyor.
alacaksan zotac airo felan al
sadece rgbleri cansız diye vazgeçmem ama gerçekten performans olarak parasını haketmiyorsa farklı markalara yönelebilirim. Anakartım MSI o yüzden Ekran kartım MSI olsun istedim.

IATLASI

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
635
İsim
Furkan
Dediğin şeylerin yarısı çoğu soğutma ile ilgili.

Malzeme kalitesi ne kanka? Masa falan mı alıyorsun? Ve kalitesi falan gayet iyi.

OC Yapıldığında soğutma, soğutma ile aynı şey.

Ses olarak fanların 1161 RPM de, 1509 rpm deki SUPRİM X'i yemiş görüldüğü üzere. Ve bu kartı fanlar full hızda kullanmaya gram gerek yok.

ROG ve ya rastgele fabrika çıkışlı OC bir 4070 Tİ referans modelden max 2-3 fps fazla verir.

Kısaca ekran kartı modelini iyi yapan şey %95 soğutmadır saygılar.
malzeme kalitesi masa mı diyorsun ya hocam kartı alacak adam belki 10 sene kullanacak. malzeme kalitesi dediğim fanlarının uzun süre gitmesi içindeki malzemenin kalitesi v.s isimleri aklıma gelmedi. uzun süre kullanacak birisine malzeme kalitesi önemli ha bazılarınada görünüm ve marka fanları olabiliyor onlarda zevkine rog alıyor. zaten bizim ülkede rog gereksiz olabilir. çünkü aşırı pahalı bizim ülkedeki satıcılar saolsun. kara borsa gibi rogu ve suprimleri satıyolar.

Esca

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
193
İsim
Can ŞİMŞEK
sadece rgbleri cansız diye vazgeçmem ama gerçekten performans olarak parasını haketmiyorsa farklı markalara yönelebilirim. Anakartım MSI o yüzden Ekran kartım MSI olsun istedim.
suprim x al diyecemde piyasada kalmamıştır

IATLASI

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
635
İsim
Furkan
bence marka takıntısına gerek yok hocam gereksiz para verirsin ben sadece 3 fanlı ama msı gaming x veya asus tug veya gigabyte gaming oc ama 3 fanlı olmasını istiyorum. bunlardan birisi olabilir. belki arkadaşların dediğin pny de olabilir oda güzel kart deniyor.

M.A.Y. ama zenci

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,932
İsim
İsim İSİMOĞLU
malzeme kalitesi masa mı diyorsun ya hocam kartı alacak adam belki 10 sene kullanacak. malzeme kalitesi dediğim fanlarının uzun süre gitmesi içindeki malzemenin kalitesi v.s isimleri aklıma gelmedi. uzun süre kullanacak birisine malzeme kalitesi önemli ha bazılarınada görünüm ve marka fanları olabiliyor onlarda zevkine rog alıyor. zaten bizim ülkede rog gereksiz olabilir. çünkü aşırı pahalı bizim ülkedeki satıcılar saolsun. kara borsa gibi rogu ve suprimleri satıyolar.
ROG'a okeyim fakat Suprim fiyatları gereksiz pahalı. Asla bir amiral model değil.

Ve ortalama kalite bir ekran kartını 6 ayda bir fanlarının temizliğini falan yaptıın sürece 20 yıl gibi bir süre kullanabilirsin.

IATLASI

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
635
İsim
Furkan
ROG'a okeyim fakat Suprim fiyatları gereksiz pahalı. Asla bir amiral model değil.

Ve ortalama kalite bir ekran kartını 6 ayda bir fanlarının temizliğini falan yaptıın sürece 20 yıl gibi bir süre kullanabilirsin.
bende zaten rog alırdım suprimi bence sevmiyorum. rog daha kaliteli ve tasarımı daha güzel hoşuma gidiyor

Kayser-i Rûm

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
364
İsim
Ege Taşkın
İlgilendiği Kategoriler
Toplama Bilgisayar Tavsiye
Onlara göre rog rakibi :) Suprim X ve Rog a kafa tutamayacak kartları rakip sayıyorlar onu da soğutma performansına bakarak. Ürünün performans durumunu atıyoruz ama anlamıyorlar :)
2-3 FPS için 5 bin lira vereceksin yani?

ImAngryDJ

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,320
İsim
Çağatay
2-3 FPS için 5 bin lira vereceksin yani?
Kart geçenlerde 26k ya satıldı. Tahminen dolarda ani bir yükseliş olmazsa yine kampanyaya girer 26k ya satılır. Sadece performans değil Msi ile Pny markalarını bir mi tutuyorsun ?

Kayser-i Rûm

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
364
İsim
Ege Taşkın
İlgilendiği Kategoriler
Toplama Bilgisayar Tavsiye
Kart geçenlerde 26k ya satıldı. Tahminen dolarda ani bir yükseliş olmazsa yine kampanyaya girer 26k ya satılır. Sadece performans değil Msi ile Pny markalarını bir mi tutuyorsun ?
4000 serisinde Ventus hariç ısınan bir model yok zaten. Marka da gayet iyi, ne bu marka takıntınız? :D

Top Bottom