Neler Yeni

Msi Rx 6650 Xt Ekran kartında anlık drop sorunu, yardım edin

proxy_22

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Efe
Merhaba bu sene mart ayında gaminggentr den bir hazır sistem aldım sistem özellikleri bunlar

İşlemci: Ryzen 5 5600
Anakart: Msi A520M-A Pro
Ekran kartı: MSI Radeon RX 6650XT MECH 2X 8GB OC
Ram: XPG Gammix D35 16GB 3600MHz CL18 DDR4 2x8
Ssd: MSI Spatium M450 500GB PCIe Gen4
Kasa: MSI MAG FORGE M100A D60 600W 80+

Ben bu sisteme 20800TL Para ödemiştim, fakat aldığımdan beridir hiçbir oyunu düzgünce oynayamadım her oynadığım oyunda bu aldığım ekran kaydındaki olay oluyor. Şimdiden desteğiniz için teşekkürler bilen arkadaşların çözümlerini bekliyorum. Bu sorun gpu kullanımının ani düşmesiyle yaşanıyor çoğunlukla.

Son düzenleme:

Danke

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
107
İsim
Yunus
Ramın 8 gb yetersiz kalıyor 16 gb yaparsan daha rahat oynarsın

AhmetCan-

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
177
İsim
Ahmet Can
Hocam sürücüden de olabilir

Hocam rx 6700 kullanıyorum. Aynı sorun bendede var aldığım yere gittim yazılımsal olarak sorun olduğunu söylediler sorunun devam etmesi halinde garantiye götürebilirsiniz . Su an ben drop yaşamıyorum sadece god of warda yaşıyorum o da optimizasyondan dolayı

AhmetCan-

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
177
İsim
Ahmet Can
Hocam rx 6700 kullanıyorum. Aynı sorun bendede var aldığım yere gittim yazılımsal olarak sorun olduğunu söylediler sorunun devam etmesi halinde garantiye götürebilirsiniz . Su an ben drop yaşamıyorum sadece god of warda yaşıyorum o da optimizasyondan dolayı
Hocam RX 5700 kullanıcısıyım 5000 Serisi dandik yazılım da kart da yeşil ekran Drop sistem yeniden başlatıyordu Sorunu Güç kaynağını değiştirerek çözdüm Driver da fark ediyor Güç kaynağı seçiyor AMD

proxy_22

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Efe
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Hocam gaming.gen.tr den almıştım sistemi 1 defa gönderdim işlemciyle ekran kartını değiştirip geri gönderdiler baktım sorun hâla devam ediyor 2 ay zar zor dayanmaya çalıştım baktım olmuyor tekrar gönderdim şuan bekliyorum daha bir haber gelmedi. Sizde sorun nasıl çözüldü hocam ne yaptınız çözmek için?
Mesaj otomatik birleştirildi:

bendede asus 6650 xt var çok nadiren olabiliyor
hocam bende her oyunda keyif bozabilecek kadar fazla oluyo böyle tek tük çok az olsa tamam ama çok fazla olduğu için adam akıllı oynayamıyorum anlamadım bende, kimsede olmuyor bu olsa da sizdeki gibi az oluyor bende niye bu kadar şiddetli olduğunu bir türlü çözemedim her türlü yolu denedim bios ayarlarına kadar ama yok olmuyor.

Hocam RX 5700 kullanıcısıyım 5000 Serisi dandik yazılım da kart da yeşil ekran Drop sistem yeniden başlatıyordu Sorunu Güç kaynağını değiştirerek çözdüm Driver da fark ediyor Güç kaynağı seçiyor AMD
Hocam güç kaynağı msi mag 600wattlık bir şey kaliteli ama dediğiniz gibi uyumsuz falan olabilir mi bilmiyorum, 2.el 3070 alasım var ama %100 emin değilim bunun ekran kartından dolayı olduğunun anakart vs de etkiliyor olabilir mi benim anakartım ucuz biraz pcie 4.0 desteği vs yok

Hocam gaming.gen.tr den almıştım sistemi 1 defa gönderdim işlemciyle ekran kartını değiştirip geri gönderdiler baktım sorun hâla devam ediyor 2 ay zar zor dayanmaya çalıştım baktım olmuyor tekrar gönderdim şuan bekliyorum daha bir haber gelmedi. Sizde sorun nasıl çözüldü hocam ne yaptınız çözmek için?

hocam bende her oyunda keyif bozabilecek kadar fazla oluyo böyle tek tük çok az olsa tamam ama çok fazla olduğu için adam akıllı oynayamıyorum anlamadım bende, kimsede olmuyor bu olsa da sizdeki gibi az oluyor bende niye bu kadar şiddetli olduğunu bir türlü çözemedim her türlü yolu denedim bios ayarlarına kadar ama yok olmuyor.

Hocam güç kaynağı msi mag 600wattlık bir şey kaliteli ama dediğiniz gibi uyumsuz falan olabilir mi bilmiyorum, 2.el 3070 alasım var ama %100 emin değilim bunun ekran kartından dolayı olduğunun anakart vs de etkiliyor olabilir mi benim anakartım ucuz biraz pcie 4.0 desteği vs yok
Hocam valla sorunu cozebilecegimiz birsey yok , yapmamız gereken tek şey yeni gelen driver guncellemelerini yapmak . Birde oyunu yapan firmanin optimizasyonu iyi yapmış olması gerek . Bu ikisinden birisi eksikse fps drop meydana geliyor . Kartınızın gücüyle alakası vs olduğunu düşünmüyorum.

proxy_22

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Efe
Hocam valla sorunu cozebilecegimiz birsey yok , yapmamız gereken tek şey yeni gelen driver guncellemelerini yapmak . Birde oyunu yapan firmanin optimizasyonu iyi yapmış olması gerek . Bu ikisinden birisi eksikse fps drop meydana geliyor . Kartınızın gücüyle alakası vs olduğunu düşünmüyorum.
Teşekkür ederim hocam ama tam anlayamadım şimdi sizde de bu sorun vardı kendi kendine düzeldi mi driver güncellemeleriyle vs yoksa hâla devam mı ediyor?

proxy_22

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Efe
Düzeldi hocam driver güncellemeleriyle , dediğim gibi bazı oyunlarda devam ediyor bu da oyun yapımcısınin optimizasyonu yüzünden.
Tamamdır hocam çok teşekkürler desteğiniz için, hocam şimdi ben 2.el 3070 almayı düşünüyorum kartımı değiştirdiğimde düzelir değil mi bu sorun?

tabii ki değişir hocam çoğu oyun firması optimizasyonunu Nvidia kartlar odaklı yapıyor bunun nedeni steamde en çok kullanilan kartlarin ilk 15inde Nvidia kartlar olması bu nedenle AMD kartlarda cok sorun yaşanıyor FPS drop vs. 3070 geçmek sizi çok rahatlatır
Tamamdır hocam çok teşekkürler desteğiniz için, hocam şimdi ben 2.el 3070 almayı düşünüyorum kartımı değiştirdiğimde düzelir değil mi bu sorun?

Top Bottom