Neler Yeni

MSI THIN GF63 sıcaklık değerleri normal mi?

Vemoxis

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Berkay Kahraman
Ağır yük altında yani oyun sırasında CPU 90-95, GPU 85 civarı geziyor. Birkaç hafta önce termal macun değiştirdim fakat macun öncesinde sıcaklıklar nasıldı bakmayı unuttum. Bu yüzden acaba az mı sürdüm çok mu sürdüm hatalı bir şey mi yaptım kestiremiyorum. 100 dereceye kadar normal sıcaklık değerleri diyende var. Fazla diyende var. Unutmadan söyleyeyim bu MSI modeli tek fanlı olduğu için soğutması çok iyi değil. Bu yüzden sıcaklıklar da bir tık fazla olabilir. Bilgisi olan var mı? Çok mu sizce? Ona göre tekrardan içini açıp sıfırdan macun süreceğim hata varsa.

tutalmert

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
mert tutal
işlemci turbo boost kapatabilirsin. internette rehberleri mevcut. bende boşta 60 derecede çalışırken 45-50 derecelere, yük altında ise 85 derecelerden 70-75 derecelere kadar düşürdü. işlemci düşük frekansta da ekran kartını besleyebildiği için oyunda fps kaybı olmadı ama video düzenleme ve 3 boyutlu modelleme gibi işlemler yapıyorsan bir miktar performans kaybı olabilir.

Vemoxis

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Berkay Kahraman
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
işlemci turbo boost kapatabilirsin. internette rehberleri mevcut. bende boşta 60 derecede çalışırken 45-50 derecelere, yük altında ise 85 derecelerden 70-75 derecelere kadar düşürdü. işlemci düşük frekansta da ekran kartını besleyebildiği için oyunda fps kaybı olmadı ama video düzenleme ve 3 boyutlu modelleme gibi işlemler yapıyorsan bir miktar performans kaybı olabilir.
Hocam yaptım şimdi performansı çok düşürecek mi ona bakacağım. Devre dışı ve Agresif seçenekleri haricinde bir sürü seçenek var etkin vs. gibi onlar ne işe yarıyor bilginiz var mı?

tutalmert

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
mert tutal
Hocam yaptım şimdi performansı çok düşürecek mi ona bakacağım. Devre dışı ve Agresif seçenekleri haricinde bir sürü seçenek var etkin vs. gibi onlar ne işe yarıyor bilginiz var mı?
ben devre dışı olarak kullanıyorum. agresifin etkinden farkı, sıcaklık değerlerini önemsemeden işlemci frekansını olabildiğince maksimumda tutması.

Vemoxis

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Berkay Kahraman
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
ben devre dışı olarak kullanıyorum. agresifin etkinden farkı, sıcaklık değerlerini önemsemeden işlemci frekansını olabildiğince maksimumda tutması.
Anladım hocam teşekkürler. 5-6 FPS civarı düşüş oldu fakat işlemci sıcaklığı 75 derecelerde çalışıyor oyunda. Çok daha iyi oldu :)

Top Bottom