Neler Yeni

MT-25 ile başlanır mı?

LothbLoki

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
340
İsim
Enis Solak
Eğer ekipmanlarını kaliteli alacaksan başlanır tecrübende varmış az da olsa. Ha eğer sadece ucuz bir kask alıp tork canavarı bir mt25 alırsan kendine kefen beğen en kısa zamanda.

MertFM

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,048
İsim
Mertcan Ceylan
Açık konuşmak gerekirse dediğiniz gibi çoğu 250cc'den daha güçlü. NK250 de bir ara kafama yatıyordu fakat sonradan hem markası hem de şikayetlerinden dolayı bilemiyorum. Bir kere alıcam güzel bir şey olmasını istiyorum.
düşme konusunda tecrübeliyim 125 ile düştüğüm halde 2 hafta yataktan çıkamadım 1 ay duş alaamdım yaralar mikrop kapmasın diye o yüzden çok tavsiye etmiyorum motorla düşmemek imkansız bir şekilde düşülüyor

Aleeyy

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
84
İsim
Ali sancak
Eğer ekipmanlarını kaliteli alacaksan başlanır tecrübende varmış az da olsa. Ha eğer sadece ucuz bir kask alıp tork canavarı bir mt25 alırsan kendine kefen beğen en kısa zamanda.
130 bin kadar birikimim var, bu motor işi için başka şehirede gitmedim ev kirası vs sıkıntı oluşturmasın diye, tüm kuzenler özel üniversiteye gitti ben devlet kazandım. Bundan ötürü babam fiyatı sıkıntı etmez diye düşünüyorum. Ekipmanları iyisinden alırım.
Mesaj otomatik birleştirildi:

düşme konusunda tecrübeliyim 125 ile düştüğüm halde 2 hafta yataktan çıkamadım 1 ay duş alaamdım yaralar mikrop kapmasın diye o yüzden çok tavsiye etmiyorum motorla düşmemek imkansız bir şekilde düşülüyor
Ekipmansızsa öyle oluyor bende düştüm 50'lik olmasına rağmen kolum çok ağrımıştı.

BabaVoss7

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,182
İsim
Ali yılmaz
NK'dan memnun musunuz? Dedikleri gibi parça sıkıntısı, kronik sorunu vs var mı?
nkdan memnundum bi sene bindim şuan 650 mt aldım cf motodan sıfır. 7 ayda onda oldu .ondanda memnunum...

aslında alakası yok 3 yıldır biniyorum bir kere düştüm ondanda benim hata değil araba altında kalmamak için kendimi attım o kadar. 3. motorum daha yere yatmadık şükür.

Aleeyy

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
84
İsim
Ali sancak
nkdan memnundum bi sene bindim şuan 650 mt aldım cf motodan sıfır. 7 ayda onda oldu .ondanda memnunum...

aslında alakası yok 3 yıldır biniyorum bir kere düştüm ondanda benim hata değil araba altında kalmamak için kendimi attım o kadar. 3. motorum daha yere yatmadık şükür.
Hayırlı olsun kazasız belasız kullanın. NK için 10-15 bin kilometreden sonra satılmalı diyolar tereddütte kaldım.

BabaVoss7

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,182
İsim
Ali yılmaz
Hayırlı olsun kazasız belasız kullanın. NK için 10-15 bin kilometreden sonra satılmalı diyolar tereddütte kaldım.
zaten 10-15 k binmezsin yükseltirsin. ben 5k da aldı 10da sattım. daha ilk günkü performansta idi. o kullanıcıya göre değişir. teker meker yaparsan gayet normal. kuryeler var 100k km yi geçen nkda. sayılıda olsa. geçiş motoru zaten.

Trifact

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,353
İsim
Yusuf
Yaklaşık 2 senedir bu motoru almak için fabrikada çalışıyorum. Babam çalışmayı bırakmamı ve derslerime odaklanmamı söyledi, çukurova üniversitesini kazanırsan kalanı tamamlarım istediğin motoru alırız dedi. Çok şükür kazandım, az öncede konusu açıldı. Uzun zamandır 50cc scooter kullanıyorum, bir kaç defa arkadaşımın cg sini kullanmıştım. Biliyorum bu cgye scootera benzemez ama az çok bilgim var motor hakkında. Açıkçası 125'lik ile başlayıp al sat yapmayla uğraşamam bir kere alır onunla kalırım. Bu yüzden hayalimdeki motoru almak istiyorum direk. Sakin kullanabileceğime inanıyorum, parçalarıda pahalı farkındayım. Alır almaz takoz vs ne gerekiyorsa takarım. Siz ne düşünüyorsunuz bu konu hakkında mt25 ile başlanır mı? Lütfen hayabusayla şununla bununla başla falan yazmayın, ciddi soruyorum.
alınır fakat şunu bil kim ne derse desin bizim türkiyenin asfaltına ben güvenmiyorum ve r25 başlangıç gibi görünsede başlangıç motoru değil. 6000-7000 devirden sonra çıldırıyor. bu yüzden alırsan mutlaka altındakinin nasıl bir güçlü motor olduğunu apaçilik yapmaman gerektiğini yaldır yaldır gitmemen gerektiğini bil.

Aleeyy

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
84
İsim
Ali sancak
alınır fakat şunu bil kim ne derse desin bizim türkiyenin asfaltına ben güvenmiyorum ve r25 başlangıç gibi görünsede başlangıç motoru değil. 6000-7000 devirden sonra çıldırıyor. bu yüzden alırsan mutlaka altındakinin nasıl bir güçlü motor olduğunu apaçilik yapmaman gerektiğini yaldır yaldır gitmemen gerektiğini bil.
Haklısınız o konuda malum genç olarak çabuk gaza geliyoruz. Ben o konuda kendime güveniyorum sakin sakin kullanırım diye düşünüyorum. Adana'nın yollarıda çok iyi değil ama en azından üniversitenin yolu çok temiz.

zaten 10-15 k binmezsin yükseltirsin. ben 5k da aldı 10da sattım. daha ilk günkü performansta idi. o kullanıcıya göre değişir. teker meker yaparsan gayet normal. kuryeler var 100k km yi geçen nkda. sayılıda olsa. geçiş motoru zaten.
Ben değiştirmeyi sevmiyorum ya aldım mı bir kere kendime göre uyarlıyorum falan onunla kalıyorum hep. Bi sıkıntı çıkmazsa kendi arabamı alana kadar bunu kullanmayı düşünüyorum.

BabaVoss7

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,182
İsim
Ali yılmaz
Haklısınız o konuda malum genç olarak çabuk gaza geliyoruz. Ben o konuda kendime güveniyorum sakin sakin kullanırım diye düşünüyorum. Adana'nın yollarıda çok iyi değil ama en azından üniversitenin yolu çok temiz.

Ben değiştirmeyi sevmiyorum ya aldım mı bir kere kendime göre uyarlıyorum falan onunla kalıyorum hep. Bi sıkıntı çıkmazsa kendi arabamı alana kadar bunu kullanmayı düşünüyorum.
mt daha mantıklı o zamn ama fiya farkına değmez bence. bende öyle diyordum. ama bi yerde insana yetmiyor. bence minimum bi 600 lük motor lazım zevk alabilmek için. bende hız seven biri değilim pek ama çekiş kuvveti bile fark ettiriyor. bence öyle düşünme o yüzden. ama mt alırsanda zarar etmez satarsın o yüzden bütçe varsada alınabilir.

Aleeyy

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
84
İsim
Ali sancak
mt daha mantıklı o zamn ama fiya farkına değmez bence. bende öyle diyordum. ama bi yerde insana yetmiyor. bence minimum bi 600 lük motor lazım zevk alabilmek için. bende hız seven biri değilim pek ama çekiş kuvveti bile fark ettiriyor. bence öyle düşünme o yüzden. ama mt alırsanda zarar etmez satarsın o yüzden bütçe varsada alınabilir.
Bütçe konusunda sıkıntımız yok çok şükür, dediğiniz gibi nk ile mt arasında da bi 120 -130k fark var. İsterdim sonradan 600'e geçmeyi ama motora çok karşı bi ailem var. Buna anca ikna ettim :D

kupır

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
206
İsim
Mustafa SAĞDIÇ
Steam
mstfsgdc
Twitter
sagdic
Discord
mstfsgdc
Normalde "başlanmaz" derim ama günümüz şartlarında 1-2 sonra motor yükseltmen çok zor olacağı için başlanır diyebilirim. Çünkü 125-150cc ile başladığında bir süre sonra yeterli gelmemeye başlıyor.

Aleeyy

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
84
İsim
Ali sancak
Normalde "başlanmaz" derim ama günümüz şartlarında 1-2 sonra motor yükseltmen çok zor olacağı için başlanır diyebilirim. Çünkü 125-150cc ile başladığında bir süre sonra yeterli gelmemeye başlıyor.
Aslında bencede başlanmaz riskin farkındayım ama sakin kullanabileceğime inanıyorum. Azda olsa tecrübemde var hiç yoktan motoru dengede tutamayacak kadar değil.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
906,648
Üyeler
140,681
Son üye
TuğçeCoban
Top Bottom