Neler Yeni

🟢MÜJDE! TÜRK-İŞ KANUNU: ÇALIŞMA SAATLERİ DÜŞÜYOR!⏱️

ridvan k

80+ Bronze
Hep beklediğim ama asla yapmayacaklarını düşündüğüm şey. haftanın 5 günü çalışıp 2 gün dinlenmek herkesin hakkı ama 1 gün izin var onda da ne yapacağını şaşırıyor insan; ya dinlenecek yada hafta içi yapamadıklarını yapacaksın zaten gün daha çabuk bitiyor adeta pazar günü.
Eger getirirlerse buna bir dusunleme getirmeleri gerekiyor

redblack

80+
Ben şöyle düşünüyorum ülke olarak sanayii olarak çok faal çok çalışan üreten bir ülkeyiz aynı zamanda ucuz işçilik insanları robot yerine koyuluyor zaten çoğu iş yeri pazar tatil sadece bu muhabbetin çıkma sebebi de insanların özellikle yeni nesil bu tarz çalışmaya çok karşı eleman yetişmiyor haklılarda benim yaş 30 oldu kendini bildim bileli 1.5 sene hariç hep pazar günü yani 1 gün tatil yaptım oda zaten vardiyalı hiç bişey anlamadım inanın bana cumartesi pazar tatil olan işyerinde çalıştığım zamanda daha çok mutluydum ama maalesef o tarz yerlerde ücret olarak çok düşük kalıyor vardiyalı işe mecbur bırakıldık herkes bunun farkında eğer düşer ise çalışma saati buna en çok mavi yaka çalışanlar sevinecektir kendisine daha çok vakit ailesine daha çok vakit geçirecek özellikle evli çocuklu insanlar için veli nimettir ama inşallah olurda özel sektörde cumartesi pazar tatil yapılırda herkes rahat nefes alır

AGUMBA

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
787
İsim
Sercan GÖKALP
Buna inanan Noel Baba ya da inanır

Top Bottom