Neler Yeni

Öneri Mühendislik için laptop önerisi

Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Ömer İNKAYA
Bütçe
15000
Herkese merhaba, 3 Ekimde açılacak okulum için bir laptopa ihtiyacım var. Bilgisayar Mühendisliği öğrencisi olduğum için de çok ihtiyacım olacağını düşünüyorum. Adam akıllı bir bütçeyi de denkleştirdiğim için önerilerinizi bekliyorum.

Kullanım amacı: Okul, office ve surfing üzerine, oyun için kullanmayacağım.

Bütçe: 15k'yı geçmemeye çalışıyorum ama süper fırsatı da kaçırmak istemem.

İstenen: Batarya olarak kullanım ömrü üzmesin, 2-3 yıl yazılım programlarında bana problem çıkarmasın.

Önerilerinizi bekliyorum, şimdiden teşekkürler.

Kaan ÇABUK

80+ Titanium
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Ömer İNKAYA
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Mesaj otomatik birleştirildi:

@Ckribrahim

Oyun için kullanmayacaksan bunada bakabilirsin
Knk bu direkt oyuncu laptop'ı olmuş. İstediğimden çok farklı gibi geldi bu bana. Elimde zaten 3070li masaüstü var, oyun açmayan bir şeye de okayim.

Kaan ÇABUK

80+ Titanium
En İyi Cevap
1

muhkya

80+ Bronze
https://www.amazon.com.tr/dp/B081VB...11062-21&utm_source=reflink2&utm_campaign=387

Kaan ÇABUK

80+ Titanium
En İyi Cevap
1
pil ömrü,excalibur 😮
1664048063547.png

11400H ile 11300H arasında multi core puanı olarak az bi fark yok.

Ege Hanedar

80+ Bronze
Alıntıyı görüntüle

11400H ile 11300H arasında multi core puanı olarak az bi fark yok.
en basitinden konu sahibi oyun için olmamasını istiyor, dümdüz oraya bakarak öneri yapacaksan ordan gaming ibaresini kaldırmayı, ardından pil ömrü sunabilecek bi cihaz bakmayı düşünebilirsin. bu bütçedeki gaminglerde batarya ömrünün iyi olmadığı gibi sebeplerden dolayi yapılabilir bu,ki excaliburun performansi ne durumda iyi olsada alınmaz,kalitesiz kasa/malzeme kalitesinden ve fazla ısınması gibi sebeplerden dolayı.

Kaan ÇABUK

80+ Titanium
En İyi Cevap
1
en basitinden konu sahibi oyun için olmamasını istiyor, dümdüz oraya bakarak öneri yapacaksan ordan gaming ibaresini kaldırmayı, ardından pil ömrü sunabilecek bi cihaz bakmayı düşünebilirsin. bu bütçedeki gaminglerde batarya ömrünün iyi olmadığı gibi sebeplerden dolayi yapılabilir bu,ki excaliburun performansi ne durumda iyi olsada alınmaz,kalitesiz kasa/malzeme kalitesinden ve fazla ısınması gibi sebeplerden dolayı.
bana laf etmek yerine öneri yapsanız

Dahası  
Reaksiyon skoru
68
İsim
Tech Lover
Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Ömer İNKAYA
Ben oyuncu laptopı aramıyorum demiştim sen soldan gamingi listelemişsin. Yardım çaban için teşekkürler fakat çok işe yaramıyor. Ben daha çok matebooklar tarzı bir pc arıyom. Bilgisayar mühendisliği okuyacağım için daha hafif işlemlerle uğraşacağım. Bunları da işlemcide sıkıntı yaşamadan, uzun pil ömrüyle yapmak istiyorum. Ekstra olarak ileteceğim günümüzde 8gb ram ne oyun ne de iş içi yeterli değil.

Kaan ÇABUK

80+ Titanium
En İyi Cevap
1
Ben oyuncu laptopı aramıyorum demiştim sen soldan gamingi listelemişsin. Yardım çaban için teşekkürler fakat çok işe yaramıyor. Ben daha çok matebooklar tarzı bir pc arıyom. Bilgisayar mühendisliği okuyacağım için daha hafif işlemlerle uğraşacağım. Bunları da işlemcide sıkıntı yaşamadan, uzun pil ömrüyle yapmak istiyorum. Ekstra olarak ileteceğim günümüzde 8gb ram ne oyun ne de iş içi yeterli değil.
işaretlemesem bile
1664048576961.png

bunlar var, aralarından 11400H işlemci olarak daha iyi, ki sana da işlemci lazım. O işaretli diye sadece oyun anlamına gelmiyor.

Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Ömer İNKAYA
Bu ürüne bakılabilir:

Şahsen önerim 17K'ya çıkabilirseniz 12450H'lı Matebook D16 olacaktır.
Güzel bir bilgisayar gibi gözüküyor. Listeme ekliyorum. D16'ya gelirsek güzel bir pc fakat 17k biraz ederinin üstü sanki.

işaretlemesem bileAlıntıyı görüntüle
bunlar var, aralarından 11400H işlemci olarak daha iyi, ki sana da işlemci lazım. O işaretli diye sadece oyun anlamına gelmiyor.
1664048690607.png

Top Bottom