Neler Yeni

Mutfaktaki İşimden Ayrılmak İstiyorun

ahenk'

80+ Silver
Baylar bir yılın ardından foruma girdim nasılsınız?

Öncelikle gastronomi okuyorum ve ilk senem bitti 1 aydır bir italyan restoranında çalışıyorum ilk başta her şey yolundaydı fakat sonrasında kendi setup’ımda (soğuk kısmı) tek başıma yetememeye başladım. Tek başıma 100 den fazla ürünü her gün kontrol edip eksik olanları yeniliyorum, her gece mutfağın kapanışını ben yapıyorum ve gelen malları da ben indiriyorum depoya. Bölümden üst sınıf bir tanıdığım vardı o ayarlamıştı işi (benim şu anki şefim onun eski şefi).

Konaklama işi ise şöyle benimle birlikte aynı evde bar şefi ve 2 şefimle beraber kalıyoruz. İşyerinde ufak bir hatam oldu diyelim evde de aynı muhabbeti yapmaya devam ediyorlar. Sırf daraldığımdan her gece kordona gidip içiyorum ona da laf ediyorlar “Nerdesin saat kaç oldu?” gibi… Babam mısın diyorum, burası işyeri değil diyorum şefinim ben senin diyorlar.

Yarın yeni menüye geçiyoruz ve toplam 12 salata ve 3 soğuk tatlıdan sorumlu olacağım.(tek başıma)

Bırakmak istiyorum ama bunu nasıl diyeceğimi bilmiyorum çünkü zaten eleman eksiği var benim yerime de başka soğukçu yok. Bugün iki tane mutfakçı kız iş görüşmesine geldi onlar da soğukçu değilmiş sanırım.

Şimdi hatır gönülle girdim ben bu işe. Çıkarken ortalığı ateşe de vermek istemiyorum ne yapmam lazım sizce?

Yaz okuluna gidicem veya bölümü bıraktım ben gibi cümleler iş yapar mı sizce?

dreamuiz

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
329
İsim
Anıl Aykın
Bırakmak istiyorum ama bunu nasıl diyeceğimi bilmiyorum çünkü zaten eleman eksiği var benim yerime de başka soğukçu yok. Bugün iki tane mutfakçı kız iş görüşmesine geldi onlar da soğukçu değilmiş sanırım.

Şimdi hatır gönülle girdim ben bu işe. Çıkarken ortalığı ateşe de vermek istemiyorum ne yapmam lazım sizce?

Yaz okuluna gidicem veya bölümü bıraktım ben gibi cümleler iş yapar mı sizce?
Eğer yaptıklarının karşılığını almıyorsan bırakman doğru olur. İştekiler ile arana duygusal bağ kurmamak en iyisidir sonra böyle düşüncelere dalınıyor. Bence direkt doğruyu söyle, bu iş bana zor gelmeye başladı tarzından. Tek başıma yetemiyorum falan de. En azından için rahat olur. Böyle demesi kolay oluyor tabii ama dediğim gibi, iş yeri ile aranda bağ oluşturmaman kendin için en iyisidir.

ahenk'

80+ Silver
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Eğer yaptıklarının karşılığını almıyorsan bırakman doğru olur. İştekiler ile arana duygusal bağ kurmamak en iyisidir sonra böyle düşüncelere dalınıyor. Bence direkt doğruyu söyle, bu iş bana zor gelmeye başladı tarzından. Tek başıma yetemiyorum falan de. En azından için rahat olur. Böyle demesi kolay oluyor tabii ama dediğim gibi, iş yeri ile aranda bağ oluşturmaman kendin için en iyisidir.
Yarın şefle konuşacağım hocam bakalım

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
989,879
Üyeler
156,537
Son üye
volkswagenjetta
Top Bottom