Neler Yeni

Nasıl Futbolcu Olunur?

Merhaba sevgili hocalarım,ben artık şu derslerden sıkıldım.LGS'ye gireceğim bu sene maalesef.Ama ben artık sıkıldım.Yok LGS yok YKS istemiyorum abi artık çalışmaktan sıkıldım.Bıktım yoruldum.Neyse konumuza dönelim ben futbolcu olmak istiyorum.Şuan Şanlı Siyah Beyaz'ımın futbol okuluna kaydoldum lakin sadece 4 haftadır gitmeme rağmen Hız,Top kapma,Markaj gibi konularda önemli bir gelişim kaydettim.Ama size anlamadığım birkaç sorum var:

1-Fiziğimi 5-6 kg dambılla falan geliştirebilir miyim? Yoksa direkt 10 KG dambılla mı başlamalıyım?
2-Top kontrolüm ve tekniğim nasıl gelişir?
3-Altyapıya seçildikten sonra ne oluyor?

Bana bilgi verirseniz sevinirim :)

ddarkbrother

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,835
İsim
Tandoğan Tan
Kardeşim ne yazık ki ülkemizde büyük kulupler dahil altyapılarını önemsemiyor. Yükselmek için çok büyük torpiller gerekiyor. Torpil networkun yoksa çok yetenekli olsan bile çok zor lakin imkansız değil. Sana tavsiyem hedeflerin için çalışırken eğitimini boşlama. Emin ol Türkiyede hiçbir futbolcu senin yaşındayken okulu boşlayıp başarılı olmamıştır. Biraz Lampard'ın hayatını araştır ve hem eğitim hem de spor konusunda neden nasıl bu kadar iyi olduğunu anla. Futbol benim de hayatımın çok büyük bir parçası ama asla bir şey hayatındaki başka önemli bir şeyi sana kısıtlamak zorunda bırakmasın.

RTX 4060 TI

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
175
İsim
kaanzi
Merhaba sevgili hocalarım,ben artık şu derslerden sıkıldım.LGS'ye gireceğim bu sene maalesef.Ama ben artık sıkıldım.Yok LGS yok YKS istemiyorum abi artık çalışmaktan sıkıldım.Bıktım yoruldum.Neyse konumuza dönelim ben futbolcu olmak istiyorum.Şuan Şanlı Siyah Beyaz'ımın futbol okuluna kaydoldum lakin sadece 4 haftadır gitmeme rağmen Hız,Top kapma,Markaj gibi konularda önemli bir gelişim kaydettim.Ama size anlamadığım birkaç sorum var:

1-Fiziğimi 5-6 kg dambılla falan geliştirebilir miyim? Yoksa direkt 10 KG dambılla mı başlamalıyım?

kankacım şöyle söyleyeyim bizim ülkede sporculara ilgi gösterilmiyor yani hayatını kurtaramazsın futbolcu olsan bile

Geralt777

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
110
İsim
yunus emre
Kardeşim ne yazık ki ülkemizde büyük kulupler dahil altyapılarını önemsemiyor. Yükselmek için çok büyük torpiller gerekiyor. Torpil networkun yoksa çok yetenekli olsan bile çok zor lakin imkansız değil. Sana tavsiyem hedeflerin için çalışırken eğitimini boşlama. Emin ol Türkiyede hiçbir futbolcu senin yaşındayken okulu boşlayıp başarılı olmamıştır. Biraz Lampard'ın hayatını araştır ve hem eğitim hem de spor konusunda neden nasıl bu kadar iyi olduğunu anla. Futbol benim de hayatımın çok büyük bir parçası ama asla bir şey hayatındaki başka önemli bir şeyi sana kısıtlamak zorunda bırakmasın.
dediklerinize katılıyorum,bi sakatlık bile engel olabilir o zaman ortada kalma ihtimali çok yüksek,okulu boşlamamak lazım,futbolcu olamasa bile en azından ağır işlerde çalışmadan para kazanabilir

• Konu Sahibi Konu Sahibi
İyide Beşiktaş önemsiyor abi ama.Mesela Mustafa Hekimoğlu,Semih Kılıçsoy gibi oyuncuları çıkardılar ki bunların networku falan yoktu.Ama altyapıdan A takıma çıktılar mesela.Şuanda Beşiktaş Altyapısından A takıma yükselen toplam 9 futbolcu var.

yenigeldim

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
906
İsim
icardi
İyide Beşiktaş önemsiyor abi ama.Mesela Mustafa Hekimoğlu,Semih Kılıçsoy gibi oyuncuları çıkardılar ki bunların networku falan yoktu.Ama altyapıdan A takıma çıktılar mesela.Şuanda Beşiktaş Altyapısından A takıma yükselen toplam 9 futbolcu var.
ya abicim 2-3 örnek gösterip durma. alt yapılar rezalet. 23-25 yaşında bi sakatlanırsın bi daha top oynayamazsın eskisi gibi

wt atlas

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
32
İsim
Yasir saygı
futbolu bırak ülkede spor önemsenmiyor torpil olmadığı sürece imkanı yok bir yerlere gelmenin biraz zamana bırak

Geralt777

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
110
İsim
yunus emre

kanka bide öneri verecek olursam,çalış çalış çalış,günde 10 saatte olsa çalış,bu iş çalışmaktan geçer türkiye gibi bi yerde,çok çok çalış illa bulursun emeğinin karşılığını
Mesaj otomatik birleştirildi:

İngilizcem şuan B1 seviyesinde yeterli midir?
yeterli değil ve yaşında yeterli değil,gelişmen lazım

Realhas the Great

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
28,261
İsim
Nejat İşler
İngilizcem şuan B1 seviyesinde yeterli midir?
Şimdilik yeterli gençlerin oynadığı turnuvalara İngiliz takımları çok scout gönderir genç yaşında fark edilip İngiltereye kaç oranın altyapılarında oyna iyi oyuncu olursanda İngiliz milli takımında oynarsın mis✍️

Top Bottom