Neler Yeni

Neden Böyle Davranıyorum?

Critaes

80+ Bronze
Selamlar öncelikle,
Konuya girecek olursam samimi olduğum insanlarla oldukça fazla muhabbet ederim yani ortamda en çok mizah yapan ve konuşan kişi açık ara net benimdir. Sebebini bilmediğim bir şekilde yeni insanlara karşı da oldukça fazla soğuk bir yapım var. Son zamanlarda bu geri dönüş tarafıma oldukça fazla yapıldığı için konu başlığı açmaya karar verdim ki sizlerin fikirlerini de alayım. Bu kızlara da erkeklere de oluyor fakat kızlara karşı bir tık daha fazla oluyor sanırım ki bugün de içinde bulunduğum bir ortamdan bu geri dönütü aldım. Arkadaşım gayet normal bir şekilde konuşabilirken ben oldukça soğuk ve ilgisizdim ki neden bu kadar soğuksun gibisinden geri dönüt de aldım. Aynı şekilde üniversitede dışarıdan çok agresif durduğum yönünden ve bu yüzden konuşmaya çekindikleri dedikodusunu da duydum. Çözümü çok basit konuş, konu üret gibi gözüksede eğer yeni bir ortama giriyorsam modum otomatik düşebiliyor ve soğuk biri gibi gözükebiliyorum bu da kendimi çok yanlış tanıtmama sebep oluyor. Samimi olmadan belli bir düzeye gelmeden ısınamıyorum gibi fakat bu davranışlarda samimi olmamızı engelliyor. Bu çok büyük sıkıntılara sebep olacak gibi durduğu için bir çözüm arayışına girdim ve yapıcı önerilerinizi bekliyorum.

Qwerr

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
46
İsim
Qwerty
Okuduğumdan bunu çıkardım siz yeni insanlara güvenmiyorsunuz beyniniz tehdit olarak algılıyor bu yüzden modunuz düşüyor tanıdıklarınızlada çok konuşmamızın sebebi oversharing sanırım konuşmayı çok seviyorsunuz anlatıncada rahatlıyorsunuz

Critaes

80+ Bronze
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Okuduğumdan bunu çıkardım siz yeni insanlara güvenmiyorsunuz beyniniz tehdit olarak algılıyor bu yüzden modunuz düşüyor tanıdıklarınızlada çok konuşmamızın sebebi oversharing sanırım konuşmayı çok seviyorsunuz anlatıncada rahatlıyorsunuz
Evet , genel olarak belirli düzeyde tanıdıklarıma bir şey anlattıkça rahatlarım aynı şekilde onları dinlemekte hoşuma gider yani tek taraflı değil. Ama yeni tanıştığımız biri veya yanımda biri olmadığı zaman dışarıdan gören biri çok soğuk bir yapıya sahip olduğumu düşünebilir. Yeni tanıştığım kişilerle çok rahat konuşamıyorum ama belli bir düzeyi aşabilirsem gerisi su gibi geliyor zaten de o kısma gelebilmek sıkıntı işte. Artık nasıl çözülür, deneyim arttıkça ve sosyal ortamlarda daha çok bulundukça mı çözülür kestiremiyorum. Bu arada bu erkeklerde neredeyse hiç olmuyor fakat yeni tanıştığım bir kızla aşırı rahat konuşamadığım için olay en çok burada patlak veriyor.

Qwerr

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
46
İsim
Qwerty
Evet , genel olarak belirli düzeyde tanıdıklarıma bir şey anlattıkça rahatlarım aynı şekilde onları dinlemekte hoşuma gider yani tek taraflı değil. Ama yeni tanıştığımız biri veya yanımda biri olmadığı zaman dışarıdan gören biri çok soğuk bir yapıya sahip olduğumu düşünebilir. Yeni tanıştığım kişilerle çok rahat konuşamıyorum ama belli bir düzeyi aşabilirsem gerisi su gibi geliyor zaten de o kısma gelebilmek sıkıntı işte. Artık nasıl çözülür, deneyim arttıkça ve sosyal ortamlarda daha çok bulundukça mı çözülür kestiremiyorum. Bu arada bu erkeklerde neredeyse hiç olmuyor fakat yeni tanıştığım bir kızla aşırı rahat konuşamadığım için olay en çok burada patlak veriyor.
Çözüm olarak az çok psikoloji biliyorum 1.neden insanlara güvenmiyorsun 2.ne olursa bu problem geçer bunları düşün çözüm çıkıyor

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
936,964
Üyeler
147,252
Son üye
dsldrag
Top Bottom