Neler Yeni

Neden çok yavaş kullanıyorum ama çok hızlı internetim var.

KlorM

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
21
İsim
Salih Sungur
Ben şuan TurkNET kullanıcısıyım ve interneti telefondan veya farklı bir cihazdan kullanırken memnunum ancak kendi bilgisayarım yani bu bilgisayarıma geldiğimde opera tarayıcısından herhangi bir dosya indiriceğim zaman sn/15 kb felan oluyor ancak speed test yaptığımda 32 mbps download 4 mbps upload hızım var internette gezinirken ve video izlerken çok hızlı ancak iş bir şey indirmeye gelince sn de 100 kb nin üzerine çıkmıyor pc ssd de kurulu ve dosyayı da ssd ye kuruyorum ve wifi ile bağlanıyorum sorun sizce ne olabilir ve nasıl çözebilirim ? (steamdan cs indirdim biraz önce ve sn/ 4 mb hızlara ulaştı ancak opera veya chrome den dosya indiriceğim zaman çöp oluyor nedeni nedir ?

Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Emir Sofuoğlu
Oturduğun yerin alt yapısından olabilir ya da operatör servisiyle konuş ben superonline kullanıyorum yavaşlıyor internet arıyorum operatörü bana sizin internetinizi kullanmanız içim hızını düşürüyoruz diyor. Oyüzden sende bir operatörünü ara ve sor bence.

Aynı interneti telefondan ayrı hızda pc den ayrı hızda kullanma sıkınıtısı bendede var lakin sürekli değil. zaman zaman pc de hız düşümleri alıyorum. Bence bunun sebebi pc telefona göre çok daha büyük verilerle çalışıyor olması ve interneti çok daha sömürmesinden kaynaklı. İnternet sağlayıcının da sana bu hızı tam olarak vermesi gerekiyor tabi. Her testte hızın olması gerekenden az çıkıyorsa internet sağlayıcını arayarak bir arıza kaydı oluşturmanı tavsiye ederim.

ErenS

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Hüseyin Eren
Instagram
huseyinerenmka
Steam
refreshatr
Ben şuan TurkNET kullanıcısıyım ve interneti telefondan veya farklı bir cihazdan kullanırken memnunum ancak kendi bilgisayarım yani bu bilgisayarıma geldiğimde opera tarayıcısından herhangi bir dosya indiriceğim zaman sn/15 kb felan oluyor ancak speed test yaptığımda 32 mbps download 4 mbps upload hızım var internette gezinirken ve video izlerken çok hızlı ancak iş bir şey indirmeye gelince sn de 100 kb nin üzerine çıkmıyor pc ssd de kurulu ve dosyayı da ssd ye kuruyorum ve wifi ile bağlanıyorum sorun sizce ne olabilir ve nasıl çözebilirim ? (steamdan cs indirdim biraz önce ve sn/ 4 mb hızlara ulaştı ancak opera veya chrome den dosya indiriceğim zaman çöp oluyor nedeni nedir ?
Sorun tek bir dosya vb. İçin mi bu durumu yaşıyorsun yoksa hepsi için mi?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Farklı bir kaynaktan indirmeyi deneyebilirsin, dün bende aynı sorunu yaşadım ve bu şekilde çözüme ulaştım...

KlorM

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
21
İsim
Salih Sungur
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Mesaj otomatik birleştirildi:

Farklı bir kaynaktan indirmeyi deneyebilirsin, dün bende aynı sorunu yaşadım ve bu şekilde çözüme ulaştım...
evet dostum sorun indirdiğim yerlerdenmiş 4 5 farklı yer denedim ama hepsinde çok düşüktü ancak google yandex.disk gibi yerlerden bir şeyler indireceğim zaman çok hızlı oluyor teşekkürler

Top Bottom