Neler Yeni

nisa 34 ayette dövmek hangi anlamda kullanılmış

TamerKs

80+ Silver
Bu sorunun hala soruluyor olmasına şaşırıyorum açıkçası. Neyse ki kadronun üyeleri düşüncelerimi yazıya dökmüş.

The Batman

80+ Silver
Peygamber hiçbir eşine vurmamistir burdaki dövmeyi benim düsüncem siddet sadece fiziksel olarak vurmak degildir kadini bazi konularda yanliz birakir ilgilenmez onunla konusmaz buna biz duygusal siddet deriz fiziksel şiddet olarak uykusuz bir adami hadif sallamak olarak düsün daha fazlasini yapani söyliyim Ahirette işi cok zor

Aoruss

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,891
İsim
Kagan
Peygamber hiçbir eşine vurmamistir burdaki dövmeyi benim düsüncem siddet sadece fiziksel olarak vurmak degildir kadini bazi konularda yanliz birakir ilgilenmez onunla konusmaz buna biz duygusal siddet deriz fiziksel şiddet olarak uykusuz bir adami hadif sallamak olarak düsün daha fazlasini yapani söyliyim Ahirette işi cok zor
o zaman senin dediğin gibi şiddet yazardı burda direkt dövmek deniliyor

Bura.K

80+ Silver
"Darabe" sözcüğü bir çok farklı anlamda kullanılıyor. Bence "boşanmak" anlamında kullanılmış. Arapça çok kökenli, anlamlı bir dil. Kerem hocamı etiketlerseniz belki bakar.

The Batman

80+ Silver
o zaman senin dediğin gibi şiddet yazardı burda direkt dövmek deniliyor
şimdi ben orjinal arapca bilmiyorum arapca dilinde baska anlamda olabilir benim tek bildiğim peygamberin hayatinda kadina sözlü şiddet bile yok "Allah sizden; kadınlara karşı iyi ve hayırlı olmanızı ister; çünkü onlar, sizin analarınız, kızlarınız veya teyzelerinizdir." “Sizin hayırlınız, eşine hayırlı olandır. Ben de eşime karşı sizin en hayırlınızın. Kadınlara ancak iyi insanlar iyi davranır; onlara karşı ancak kötü kişiler, ihanet eder."

Aoruss

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,891
İsim
Kagan
şimdi ben orjinal arapca bilmiyorum arapca dilinde baska anlamda olabilir benim tek bildiğim peygamberin hayatinda kadina sözlü şiddet bile yok "Allah sizden; kadınlara karşı iyi ve hayırlı olmanızı ister; çünkü onlar, sizin analarınız, kızlarınız veya teyzelerinizdir." “Sizin hayırlınız, eşine hayırlı olandır. Ben de eşime karşı sizin en hayırlınızın. Kadınlara ancak iyi insanlar iyi davranır; onlara karşı ancak kötü kişiler, ihanet eder."
yok onu demiyorum. ya senin dediğin gibi farklı bir anlama geliyor ya da çelişki var kitapta

Bura.K

80+ Silver
*Mesaj silindi.*
Aynı mesajı 2 kere attığım için sildim, kusura bakmayın.

DeH$et

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,173
İsim
Kaan Katırcı
İlgilendiği Kategoriler
Konu dışı.
Discord
KaanKa#3296
  • Hahaha