Neler Yeni

nisa 34 ayette dövmek hangi anlamda kullanılmış

Daha fazlasını hak ediyorsun emin ol.

@Aoruss bu ve bunun gibiler forumda olduğu için dini konularınızı buraya taşımanızı önermem.
Yaw adam troll 🤣🤣🤣
Mesaj otomatik birleştirildi:

En iyi çeviri elmalı çevirisidir (yeni basımlarında bu adamın çevirilerini bile değiştirmişler deniyor) benim elime geçmişti ilk baskılardan nisa suresinede bakmıştım tam olarak yanlış hatırlamıyorsam eğer size itaat etmezlerse yataklarından ayrılın vesaire vesaire eğer bunlar işe yaramazsa dövün ama itaat ettikten sonra durun vurmaya bahane aramayın diyodu

Son düzenleme:

DeH$et

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,173
İsim
Kaan Katırcı
İlgilendiği Kategoriler
Konu dışı.
Discord
KaanKa#3296

Furkan Karagülle

80+ Platinum
En İyi Cevap
4
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,860
İsim
Furkan Karagülle
İlgilendiği Kategoriler
Astronomi, Uzay, Bilim, Fizik, Kimya, Biyoloji, Matematik, Geometri, Elektromanyetizma, Kuantum Fiziği, Parçacık Fiziği, Nükleer Fizik, Astrofizik, Yapay Zeka, Teknoloji, Elektrik ve Elektronik, İnsan Beyni, Mekanik, Elektrikli Otomobiller, İçten Yanmalı Otomobiller, Motosikletler, Jet Motorları, Roket Motorları, Uçaklar, Uzay Mekikleri, Kitaplar, Filmler, Diziler, Psikoloji, Felsefe, Akustik ve Elektro Gitar, Arduino, Python, Java, Javascript, Pascal, PHP, Fortran, C, C#, C++, Bilgisayar Yazılımları ve Bilgisayar Donanımları, Windows İşletim Sistemleri, Linux İşletim Sistemleri ve Dağıtımları, macOS İşletim Sistemleri, Laptoplar, Telefonlar, Apple Ürünleri, Kameralar, Fotoğraflar, Borsa, Yatırım, Kripto Para, Fitness, Kalistenik..
Instagram
_furkan.krgl_
Steam
(1021294255)
Facebook
furkan.karagulle.7399
Twitter
FurkanKrgle
Discord
furkankaragulle#1763
Reddit
reddit.com/user/Complete-Flow9113
Ben müslümanım elhamdülillah ancak hiçbir kadını bırakın dövmeyi saçının bir teline bile zarar vermem, veremem. Hiçbir canlıya zarar veremem. Benim yapımda bu mevcut değil.
Eğer olur da hayatımda yanlış kişilerle karşılaşırsam DÖVMEM. Konuşmasını ve anlaşmasını biliyorsa konuşur, yolumu ayırırım.
Şiddet en nefret ettiğim durumdur. Benim çocukluğumu, gençliğimi, ruhumu mahveden bir durum..
Kadın dediğin sadece sevmek ve ona sığınmak için vardır. En zor zamanlarınızda onların sizin yanınızda olması gerekir. Aynı şekilde sizin de onların..
Eğer hayatımın kadınına buradan seslenecek olsaydım benim ruhumun niteliklerine sahip olmasını isterdim keza günümüz dünyası yolundan çıkmış durumda.

Bu ayetten ateistler kendini avutabilir. Herkesin kendi kararı. Herkesin kendi tercihi. Herkesin kendi öz ve hür iradesi var. Tek dilediğim herkesin birbirine saygılı olması.
Günümüz dünyasında hep bu yüzden kaybediyoruz: saygısızlık, edepsizlik, sevgisizlik, cahillik, beyinsizlik..

@𝐊𝐞𝐫𝐞𝐦 senin bir açıklama yapmanı istiyorum dostum. Biliyorum gereksiz göreceksin ancak yapman gerekiyor. Benim din bilgim sınırlı maalesef.

Emirhandkee

80+ Titanium
En İyi Cevap
45
Sorgularken Nisa 34. ayet gözüme çarptı ordaki dövmek hangi anlamda kullanılmış bildiğimiz şiddet anlamında mı ?

Allah’ın, (iki cinse) birbirinden farklı özellik ve lütuflar bahşetmesi ve mallarından harcama yapmaları sebebiyle erkekler kadınların yöneticisi ve koruyucusudurlar. Sâliha kadınlar Allah’a itaatkârdır; Allah’ın korumasına uygun olarak, kimsenin görmediği durumlarda da kendilerini korurlar. (Evlilik hukukuna) baş kaldırmasından endişe ettiğiniz kadınlara öğüt verin, onları yataklarda yalnız bırakın ve onları dövün. Eğer size itaat ederlerse artık onların aleyhine başka bir yol aramayın; çünkü Allah yücedir, büyüktür
Buradan bir çok önde gelenin ve kurumun meallerini okuyabilirsin. O dövme kelimesi öldüresine dövme demek değil. Mesela eşin uygunsuz şeyler yaptı ama sen ne dersen de seni dinlemiyor devam ediyor veya kabullenemiyor hafifçe vurabilirsiniz diyor. Tokat gibi...

Sana önerim dinleri araştırıyorsan 5-10 yaşındaki çocuklara sorma. Gidip önde gelen din adamlarına ve imamlara sor. Her din için geçerli. Ayrıca tüm ayetleri okuyun.

Maryo

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Sorgularken Nisa 34. ayet gözüme çarptı ordaki dövmek hangi anlamda kullanılmış bildiğimiz şiddet anlamında mı ?

Allah’ın, (iki cinse) birbirinden farklı özellik ve lütuflar bahşetmesi ve mallarından harcama yapmaları sebebiyle erkekler kadınların yöneticisi ve koruyucusudurlar. Sâliha kadınlar Allah’a itaatkârdır; Allah’ın korumasına uygun olarak, kimsenin görmediği durumlarda da kendilerini korurlar. (Evlilik hukukuna) baş kaldırmasından endişe ettiğiniz kadınlara öğüt verin, onları yataklarda yalnız bırakın ve onları dövün. Eğer size itaat ederlerse artık onların aleyhine başka bir yol aramayın; çünkü Allah yücedir, büyüktür
Ben yapmayayım Diyanet uzun uzadıya yapmış he üşenirseniz (Ki ben bile üşendim baya uzun) son kısmı okuyun.
Bu ayetleri direkt okuyup anlam çıkartmanız demek mecazlı bir söyleyişi ciddiye almak gibidir.
Tefsirleri okuyarak anlanmalı ayetler direkt okunarak değil.

Ayrıca sevdiğim bir röportajdı.
Zaman ayarlı adam anlatmış ve güzel de anlatmış.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
907,086
Üyeler
140,763
Son üye
scacotz
Top Bottom