Neler Yeni

Geçici Ücretsiz [Nisan] Call of Duty Black Ops Cold War 1 Haftalık Ücretsiz

Prmy

80+ Bronze
En İyi Cevap
4
1614533894145.png

Call of Duty serisinin son oyunu olan Black Ops: Cold War oyunu bir haftalığına ücretsiz oynanabiliyor. 25 Şubat - 4 Mart arası olan süreçte oyunun Multiplayer ve Zombie modlarını deneyimleyebiliyorsunuz.
Bugün oyunu indirdim ve birkaç saat deneme fırsatı buldum... Şunu söyleyebilirim ki her dakikasından cidden zevk aldım.
Ben sadece Multiplayer modunu indirerek sadece 50 GB indirme yaptım. Zombi modunu yükleme ihtiyacı duymadım.
1619254888945.png

Call of Duty serisinin son oyunu olan Black Ops: Cold War oyunu bir haftalığına ücretsiz oynanabiliyor. 23 - 28 Nisan arası olan süreçte oyunun Multiplayer ve Zombie modlarını deneyimleyebiliyorsunuz.
Daha önce geçen sezonda ücretsiz oynamıştım ve şunu söyleyebilirim ki her dakikasından cidden zevk aldım.
Ben sadece Multiplayer modunu indirerek sadece 50 GB indirme yaptım. Zombi modunu yükleme ihtiyacı duymadım.

En son satın alarak oynadığım CoD oyunu Black Ops 1 olduğundan bu oyuna eski zamanın nostajik hisleriyle bakıyordum. Aradan geçen zamanda tabi ki seride büyük değişiklikler yapıldı.
Bu konuda da Black Ops Cold War'ı yer yer Black Ops 1 ile yer yer de Modern Warfare 2019 ve Warzone ile karşılaştıracağım.
Gerek 6v6 Nuketown gerek 2v2 oynadığım haritaların hepsinde çok eğlendim.

Oynanış konusunda ise hareket hızı MW Warzone'a göre biraz daha hızlı hızlandırılmış. Daha dinamik bir şekilde oynamanıza imkan tanıyor. CoD Modern Warfare Remastered'daki gibi pusu yapma ihtiyacı duymuyorsunuz. Yapanlarla da çok karşılaşmıyorsunuz. Haritalar MW 2019'a göre genel olarak daha küçük veya büyük ama az karmaşık bu da daha hareketli bir oyun temposu sağlıyor.

Silah kişiselleştirme konusunda ise Warzone'un getirdiği Gunsmith mekaniği devam ediyor. Her silaha eski CoD'lerin aksine 5 adet eklenti takabiliyorsunuz. Bu da silah kullanımına daha fazla çeşitlilik katıyor. Oyunda Warzone'dan sonra kaldırılan bazı mekanikler de var. Örneğin silahı bir nesneye dayama mekaniği kaldırılmış, Warzone'da da benim pek kullanmadığım bir mekanikti zaten... Onun dışında çift aşamalı hızlı koşudan tek aşamalıya geri dönülmüş, bunu da normal görüyorum çünkü Warzone geniş haritaya sahip bir Battle Royale moduna sahipti. CoD BO:CW da ise böyle geniş haritalar, gidilmesi gereken uzun mesafeler bulunmuyor...

Eski CoD oyunlarının aksine MW 2019 ve sonrasındaki oyunlarda ilk kurşunu yedikten sonra bile bir şansınız oluyor. Eski oyunlarda ilk vuruştan sonra neredeyse nişan alamaz hale geliyordunuz ve bu da üzerinize ilk ateş açan düşmana büyük bir avantaj sağlıyordu. Yeni nesil oyunlarda ise bu durumun daha dengeli olması çok hoş... Kurşun yedikten sonra sarsılma mekaniği olan "flinch" artık neredeyse tamamen görsel, aiminizi neredeyse hiç bozmuyor.

Black Ops 1'de Nuketown'da eskiden 15-20 kill ile tamamladığım maçları hatırlıyorum. Şuan oynadığımda ise 10'u geçmek bile çok zor geliyordu... Cold War'da ise Nuketown'da 60 kill ile bir maç bitirdim. Bunda az önce bahsettiğim mekaniğin hafifletilmiş olması büyük bir etken. Black Ops 1 custom sunuculardakinin aksine 8v8 yerine 6v6 olması da Nuketown gibi küçük haritalar için çok daha iyi olmuş. Black Ops 1'deki 16 kişilik sunuculardakinin aksine istediğiniz A noktasından B noktasına ölümüne taranmadan ulaşabiliyorsunuz genelde. Küçük haritalarda oluşan kaos ortamı biraz daha dengelenmiş, böylesi de iyi olmuş.

Genel olarak eski hem eski CoD oyunlarına hem de yeni CoD oyunlarına göre yapılan değişikliklerden oldukça memnun kaldım. Oynadığım süre boyunca keyifli vakit geçirdim.
Oyunu satın almayı düşünenler için de çok iyi bir fırsat... Hem oyunu bizzat deneyimlemek hem de 9 Mart'a kadar Black Ops Cold War %35 indirimde. (60€ yerine 39€)
Multiplayer savaş oyunları seven herkesin en azından denemesini kesinlikle öneririm.

Şuanki kurdan dolayı fiyatlar maalesef oldukça yüksek. Ancak çift hesap kullanmaktan çekinmeyenler için VPN ile Amerika-Rusya'dan daha uygun fiyatlı alma imkanları mevcut. Ciddi almayı düşünenlerin bu konuyu araştırmasını öneririm.

Bundan sonraki kısımda ise en sevdiğim harita olan Nuketown'dan Black Ops 1 ve Black Ops Cold War ekran fotoğrafları bulunduracağım...
İlk oyunun haritası 1950 lerde bir Nükleer Test alanıyken Cold War'ın Nuketown'u 1984 yılında geçiyor. İlk Nuketown'un birebir yeniden inşaa edilen hali olan bu kasaba ilk Nuketown'un patlatılmasından sonra geçiyor. Hatta Cold War'da ilk Nuketown olan bölgeyi uzaklarda derin bir çukur olarak görebiliyorsunuz. Nuketown 84' insanlar oraya ulaştıkları ve keşmetmek için gelmeleri sonrası zarar görmüş ve grafitiler ile kaplanmış bir Nuketown ile karşı karşıyayız.

Call of Duty  Black Ops Screenshot 2021.02.28 - 20.34.43.79.png
Call of Duty  Black Ops Cold War Screenshot 2021.02.28 - 20.26.34.87.png

Call of Duty  Black Ops Screenshot 2021.02.28 - 20.34.24.82.png
Call of Duty  Black Ops Cold War Screenshot 2021.02.28 - 20.27.19.07.png

Call of Duty  Black Ops Screenshot 2021.02.28 - 20.34.05.24.png
Call of Duty  Black Ops Cold War Screenshot 2021.02.28 - 20.26.52.28.png

Son düzenleme:

_Hakk

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,385
İsim
İbrahim Hakkı Ergin
İlgilendiği Kategoriler
Yazılım
Instagram
web_tas
Steam
hakkiergin
Discord
İbrahim Hakkı Ergin#4142
eline sağlık

• Beğen
Reaksiyonlar: Prmy

ErenROG

80+ Gold
En İyi Cevap
7
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,257
İsim
Eren Karakılıç
2 gün önce aynı konuyu açtım. Ellerine sağlık.

• Beğen

Prmy

80+ Bronze
En İyi Cevap
4
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

Mojo jojo

80+ Silver
Alıntıyı görüntüle
Call of Duty serisinin son oyunu olan Black Ops: Cold War oyunu bir haftalığına ücretsiz oynanabiliyor. 25 Şubat - 4 Mart arası olan süreçte oyunun Multiplayer ve Zombie modlarını deneyimleyebiliyorsunuz.
Bugün oyunu indirdim ve birkaç saat deneme fırsatı buldum... Şunu söyleyebilirim ki her dakikasından cidden zevk aldım.

En son satın alarak oynadığım CoD oyunu Black Ops 1 olduğundan bu oyuna eski zamanın nostajik hisleriyle bakıyordum. Aradan geçen zamanda tabi ki seride büyük değişiklikler yapıldı.
Bu konuda da Black Ops Cold War'ı yer yer Black Ops 1 ile yer yer de Modern Warfare 2019 ve Warzone ile karşılaştıracağım.
Gerek 6v6 Nuketown gerek 2v2 oynadığım haritaların hepsinde çok eğlendim.

Oynanış konusunda ise hareket hızı MW Warzone'a göre biraz daha hızlı hızlandırılmış. Daha dinamik bir şekilde oynamanıza imkan tanıyor. CoD Modern Warfare Remastered'daki gibi pusu yapma ihtiyacı duymuyorsunuz. Yapanlarla da çok karşılaşmıyorsunuz.

Silah kişiselleştirme konusunda ise Warzone'un getirdiği Gunsmith mekaniği devam ediyor. Her silaha eski CoD'lerin aksine 5 adet eklenti takabiliyorsunuz. Bu da silah kullanımına daha fazla çeşitlilik katıyor. Oyunda Warzone'dan sonra kaldırılan bazı mekanikler de var. Örneğin silahı bir nesneye dayama mekaniği kaldırılmış, Warzone'da da benim pek kullanmadığım bir mekanikti zaten... Onun dışında çift aşamalı hızlı koşudan tek aşamalıya geri dönülmüş, bunu da normal görüyorum çünkü Warzone geniş haritaya sahip bir Battle Royale moduna sahipti. CoD BO:CW da ise böyle geniş haritalar, gidilmesi gereken uzun mesafeler bulunmuyor...

Eski CoD oyunlarının aksine MW 2019 ve sonrasındaki oyunlarda ilk kurşunu yedikten sonra bile bir şansınız oluyor. Eski oyunlarda ilk vuruştan sonra neredeyse nişan alamaz hale geliyordunuz ve bu da üzerinize ilk ateş açan düşmana büyük bir avantaj sağlıyordu. Yeni nesil oyunlarda ise bu durumun daha dengeli olması çok hoş...

Black Ops 1'de Nuketown'da eskiden 15-20 kill ile tamamladığım maçları hatırlıyorum. Şuan oynadığımda ise 10'u geçmek bile çok zor geliyordu... Cold War'da ise Nuketown'da 35 kill ile bir maç bitirdim. Bunda az önce bahsettiğim mekaniğin hafifletilmiş olması büyük bir etken. Cold War'da 100 kill yerine maç 200'de son buluyor ama hızlı hareket olayı ile yine 10 dakikanın altında maçlar tamamlanıyor. Black Ops 1 custom sunuculardakinin aksine 8v8 yerine 6v6 olması da Nuketown gibi küçük haritalar için çok daha iyi olmuş. Black Ops 1'deki 16 kişilik sunuculardakinin aksine istediğiniz A noktasından B noktasına ölümüne taranmadan ulaşabiliyorsunuz.

Genel olarak eski hem eski CoD oyunlarına hem de yeni CoD oyunlarına göre yapılan değişikliklerden oldukça memnun kaldım. Oynadığım süre boyunca keyifli vakit geçirdim.
Oyunu satın almayı düşünenler için de çok iyi bir fırsat... Hem oyunu bizzat deneyimlemek hem de 7 Mart'a kadar Black Ops Cold War %33 indirimde. (60€ yerine 40€)
Multiplayer savaş oyunları seven herkesin en azından denemesini kesinlikle öneririm.

Bundan sonraki kısımda ise en sevdiğim harita olan Nuketown'dan Black Ops 1 ve Black Ops Cold War ekran fotoğrafları bulunduracağım...
İlk oyunun haritası 1950 lerde bir Nükleer Test alanıyken Cold War'ın Nuketown'u 1984 yılında geçiyor. İlk Nuketown'un birebir yeniden inşaa edilen hali olan bu kasaba ilk Nuketown'un patlatılmasından sonra geçiyor. Hatta Cold War'da ilk Nuketown olan bölgeyi uzaklarda derin bir çukur olarak görebiliyorsunuz. Nuketown 84' insanlar oraya ulaştıkları ve keşmetmek için gelmeleri sonrası zarar görmüş ve grafitiler ile kaplanmış bir Nuketown ile karşı karşıyayız.

Oyun bilgisiyar üzerinde ücretsiz oldu değil mi? Bu kadar pahalı bir oyunun ücretsiz olması iyi olmuş.

• Beğen

Prmy

80+ Bronze
En İyi Cevap
4
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Oyuna sahip olamadıktan sonra bir anlam ifade etmiyor benim için 😔
Maalesef Battle.net launcher üzerinden satıldığı için sadece yabancı kurlar üzerinden alınabiliyor. Ben ya bu ya da bir sonraki indirim döneminde zaten almayı düşünüyordum. Kendim deneyimlemek iyi oldu...

Bugün gerçekten eğlendim. Almayı düşünmüyor olsam bile indirip denediğim için pişman olmazdım. 4 gün 50 gb indirme olsa bile gerçekten kaliteli vakit geçirdiğimi hissettim.

Oyun bilgisiyar üzerinde ücretsiz oldu değil mi? Bu kadar pahalı bir oyunun ücretsiz olması iyi olmuş.
Ben bilgisayar üzerinde indirerek oynadım. PS Store'da da ücretsiz. Xbox'dan emin değilim ama muhtemelen orada da ücretsizdir. Sınırlı süre olsa bile geçirdiğim vakitten keyif aldım. Son güne kadar oynamayı düşünüyorum.

Son düzenleme:
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
937,098
Üyeler
147,281
Son üye
Lertuqin05
Top Bottom