Neler Yeni

Yardım Nitro 16 vs Predator Triton 500!

Leggera

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
14
İsim
Mehmet Mustooğlu
İlgilendiği Kategoriler
Elektronik, Motosiklet, Fotoğraf Çekimleri, Sosyal Medya İçerik Üretimi.
Instagram
https://instagram.com/mehmet.mstgl?igshid=NTc4MTIwNjQ2YQ==
Facebook
mehmet.mustooglu.52
Discord
leggera.
Acer Nitro 16 R7 7840HS RTX 4060 140W 165hz G-Sync 40 bin TL bantlarında 0 bulunabiliyor.

Acer PREDATOR Triton 500 İ7 10750H RTX 2080 SÜPER 300hz G-Sync ise 2. El olarak 30 bin TL civarlarında bulunabiliyor.

Benim için 2. El veya 0 fark etmez.

Sizce hangisini almalıyım?

xTURANN

80+ Bronze
40K'ya 4070 120W Victus 16'lar var. Bence onlar daha mantıklı. Belki ekranı daha kötü olabilir, kasada ki özellikleri daha az olabilir ama donanımda daha iyi. Mesela

Leggera

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
14
İsim
Mehmet Mustooğlu
İlgilendiği Kategoriler
Instagram
Facebook
mehmet.mustooglu.52
Discord
leggera.
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
40K'ya 4070 120W Victus 16'lar var. Bence onlar daha mantıklı. Belki ekranı daha kötü olabilir, kasada ki özellikleri daha az olabilir ama donanımda daha iyi. Mesela
Güzel ancak Victus un soğutmasını beğenmiyorum. Ve 4070 her ne kadar iyi olsa da Victus için çok fazla.

iczeleven

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
23
İsim
Batuhan
Predator serisini ben de kullandım, bambaşka bir segment olduğu için muazzam bir kaliteye sahip diyebilirim. Ancak konfigürasyon açısından değerlendirmemiz gerektiği de bir gerçek. O yüzden nitro 16'nın tercih edilmesini tavsiye ederim, 10x serisi işlemci ve 20x serisi ekran kartına sahip cihazların ütopik bir fiyat avantajı olmadan tercih edilmesi pek mantıklı değil. Elbette ki farklı marka ve modellerde daha uyguna veya +1-2k fazlasına daha yüksek özelliklere sahip cihazlarda bulunması mümkün olsa da, bu cihazlara bakıyorsanız victus'a falan yönelmeyin.

Performans kıyaslarına bakarsanız nitro 16'nın konfigürasyonunun epey önde olduğunu göreceksiniz. Bu arada 16'da termal macun bulunmuyor, sıvı metal bulunduğu için uzun süre bakım derdiniz de olmayacak.

Leggera

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
14
İsim
Mehmet Mustooğlu
İlgilendiği Kategoriler
Instagram
Facebook
mehmet.mustooglu.52
Discord
leggera.
Predator serisini ben de kullandım, bambaşka bir segment olduğu için muazzam bir kaliteye sahip diyebilirim. Ancak konfigürasyon açısından değerlendirmemiz gerektiği de bir gerçek. O yüzden nitro 16'nın tercih edilmesini tavsiye ederim, 10x serisi işlemci ve 20x serisi ekran kartına sahip cihazların ütopik bir fiyat avantajı olmadan tercih edilmesi pek mantıklı değil. Elbette ki farklı marka ve modellerde daha uyguna veya +1-2k fazlasına daha yüksek özelliklere sahip cihazlarda bulunması mümkün olsa da, bu cihazlara bakıyorsanız victus'a falan yönelmeyin.

Performans kıyaslarına bakarsanız nitro 16'nın konfigürasyonunun epey önde olduğunu göreceksiniz. Bu arada 16'da termal macun bulunmuyor, sıvı metal bulunduğu için uzun süre bakım derdiniz de olmayacak.
Evet Nitro 16 da sıvı metal bulunduğunu da biliyorum bu sebeple onu bir çok rakibinden önde tutuyor. Birde bataryası 90 WH bu oyun haricinde gün boyu kullanıma kadar destekler gibi. En azından elektrik olmadığı zaman bir şeyler izlemek yapmak isteyenler için bataryası çok iyi. Malzeme kalitesini bilemiyorum ancak.

iczeleven

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
23
İsim
Batuhan
Malzeme kalitesi nitro 5'ten bir tik daha iyi, kesinlikle victus kadar kötü değil. :)

• Beğen
Reaksiyonlar: soul

xTURANN

80+ Bronze
Güzel ancak Victus un soğutmasını beğenmiyorum. Ve 4070 her ne kadar iyi olsa da Victus için çok fazla.
Eğer Victus Serisinde Intel İşlemci tercih ederseniz evet, üzülebilirsiniz. 3 - 4 Aydır kullanıyorum. Sıcaklıkla ilgili sorun yaşamadım.

Leggera

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
14
İsim
Mehmet Mustooğlu
İlgilendiği Kategoriler
Instagram
Facebook
mehmet.mustooglu.52
Discord
leggera.
Eğer Victus Serisinde Intel İşlemci tercih ederseniz evet, üzülebilirsiniz. 3 - 4 Aydır kullanıyorum. Sıcaklıkla ilgili sorun yaşamadım.
Batarya nasıl? Nitro 16 da 90 WH var yerel video ile 11 saate kadar açık kalıyor

xTURANN

80+ Bronze
Batarya nasıl? Nitro 16 da 90 WH var yerel video ile 11 saate kadar açık kalıyor
Fabrika verisiyse inanma. Bataryası 70WH ve 7 saat 45 dakikaya kadar bataryası gider diyor. Her şeyin kapalı hali o. Klavye ışıkları kapalı, pil eco modunda, arkada açık bir şey yok falan filan. Sürekli pilde kullanıp oyunlarda laptopu zorluyorum. Pilden çıkarınca haliyle daha az gidiyor. Fakat eco modda youtube'da video falan izlersem 2 - 3 saat götürür gibi.

Leggera

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
14
İsim
Mehmet Mustooğlu
İlgilendiği Kategoriler
Instagram
Facebook
mehmet.mustooglu.52
Discord
leggera.
Fabrika verisiyse inanma. Bataryası 70WH ve 7 saat 45 dakikaya kadar bataryası gider diyor. Her şeyin kapalı hali o. Klavye ışıkları kapalı, pil eco modunda, arkada açık bir şey yok falan filan. Sürekli pilde kullanıp oyunlarda laptopu zorluyorum. Pilden çıkarınca haliyle daha az gidiyor. Fakat eco modda youtube'da video falan izlersem 2 - 3 saat götürür gibi.
Güzelmiş ama CihazTV dc sunucusunda biri var ve sıkça konuşuyoruz. İPhone 11 şarjını 0-100 yapmış ve 1,5-2 saat video izlemiş şarjı %70 vivarında kalmış bence 90 wh orjinal

Emsal

80+ Silver
Güzelmiş ama CihazTV dc sunucusunda biri var ve sıkça konuşuyoruz. İPhone 11 şarjını 0-100 yapmış ve 1,5-2 saat video izlemiş şarjı %70 vivarında kalmış bence 90 wh orjinal
Bu HP nin kaliteli olduğu konu yok heralde , bir yerden düzgün olsa başka yerden patlak veriyor anladığım kadarıyla
Zaten bayağı soğuğum HP ye ,gözümde iyicene eksilere düştü.

Kamu spotu: {{{Başka seçenek kalmayana dek HP almayın}}}

soul

80+ Silver
Bu HP nin kaliteli olduğu konu yok heralde , bir yerden düzgün olsa başka yerden patlak veriyor anladığım kadarıyla
Zaten bayağı soğuğum HP ye ,gözümde iyicene eksilere düştü.

Kamu spotu: {{{Başka seçenek kalmayana dek HP almayın}}}
Victus modeli nitro 5 ile denk. Kalitesiz vasat.

Top Bottom