Neler Yeni

Note 12 pro 5G telefonum orjinal mi?

furkantc

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
179
İsim
Furkan
Merhaba Arkadaşlar,
Telefoncudan redmi note 12 pro 5G aldım. Telefonun arka kısmında öncelikle CE ibaresi bulunmuyor. Ve etiketin üzerinde ki model no'nun sonu C ile bitiyor ama ayarlarda model no sonu G ile bitiyor. Birbirleriyle uyuşmuyor telefon sahte olabilir mi? Ve telefonun arka kısmında ki etiketin üzeri çince birseyler yazıyor. Telefon orjinal dedi yurt dışı ondan dolayı dedi. Sahte olabilir mi? Hem arka tarafında CE yazmıyor hem arkasında ki model numarası sonu C ile bitiyor. Telefon hakkında kısmında ki model numarası G ile.
Bir de cihaz adı olarak Redmi note 12 pro 5G olarak değil de Note 12 Pro Speed yazıyor

Mehmet Yılmaz

Vitreus
Yönetici
En İyi Cevap
15
Dahası  
Reaksiyon skoru
66,346
İsim
Mehmet Yılmaz
İlgilendiği Kategoriler
Ekran Kartları ve İnternet Servis Sağlayıcıları
5G modeli Türkiye'ye resmi olarak gelmedi zaten. Özel ROM falan atmışlardır.

ananas_suyu

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
441
İsim
ada yalın
Eğer note 12 Pro 5g ise bazı yerler resmi satıyor ihtilatci olarak ama speed olanı tamamen çin için yurtdışı yani. telefon orijinaldir ama romludur

MsGrkm06

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Merhaba Arkadaşlar,
Telefoncudan redmi note 12 pro 5G aldım. Telefonun arka kısmında öncelikle CE ibaresi bulunmuyor. Ve etiketin üzerinde ki model no'nun sonu C ile bitiyor ama ayarlarda model no sonu G ile bitiyor. Birbirleriyle uyuşmuyor telefon sahte olabilir mi? Ve telefonun arka kısmında ki etiketin üzeri çince birseyler yazıyor. Telefon orjinal dedi yurt dışı ondan dolayı dedi. Sahte olabilir mi? Hem arka tarafında CE yazmıyor hem arkasında ki model numarası sonu C ile bitiyor. Telefon hakkında kısmında ki model numarası G ile.
Bir de cihaz adı olarak Redmi note 12 pro 5G olarak değil de Note 12 Pro Speed yazıyor
Yurtdışı olduğu için farklı rom atılıyor ondan dolayı sahte değildir.

furkantc

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
179
İsim
Furkan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
5G modeli Türkiye'ye resmi olarak gelmedi zaten. Özel ROM falan atmışlardır.
Bunun bir zararı var mıdır ?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Eğer note 12 Pro 5g ise bazı yerler resmi satıyor ihtilatci olarak ama speed olanı tamamen çin için yurtdışı yani. telefon orijinaldir ama romludur
Bir de telefonun arka kapağında model no C ile bitiyor ama ayarlar kısmında ki model no G ile bitiyor arasında böyle fark olması önemli mi?
Çin modeli olmasının bir zararını görür müyüm?
2 telefon aldık. Birisinin ayarlar kısmında note 12 pro 5G diğerinde Note 12 pro Speed yazıyor. Yani aralarında ki tek fark birinin Çin modeli olması o zaman.

Kürşat Arslan

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,447
İsim
Kürşat Arslan
İlgilendiği Kategoriler
İNDİRİM PAYLAŞIMLARI, MİNİNG, GAMİNG PC BİLEŞENLERİ
Pro speed olması daha iyi. Kafanızı takmayın telefon orijinal ve güzel telefon

furkantc

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
179
İsim
Furkan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Kaçak işte garanti yok telefon 3-4 ayda bir imei isteyecek bu şekilde.
Benim diğer telefonum da mı 11T onu da kaçak aldım. Ama telefonun arkasında hem CE sertifikasi yazıyordu ama bunda yazmıyor. Hem de telefonun arkasında ki model no sonu G ile bitiyordu hem de ayarlar kısmında ki model no G ile bitiyordu ama bu telefonun kapak arkası sonu model no C ile bitiyor ama telefon ayarlar kısmında ki model no G ile bitiyor kafamı o karıştırdı.

Mehmet Yılmaz

Vitreus
Yönetici
En İyi Cevap
15
Dahası  
Reaksiyon skoru
66,346
İsim
Mehmet Yılmaz
İlgilendiği Kategoriler
Ekran Kartları ve İnternet Servis Sağlayıcıları
Benim diğer telefonum da mı 11T onu da kaçak aldım. Ama telefonun arkasında hem CE sertifikasi yazıyordu ama bunda yazmıyor. Hem de telefonun arkasında ki model no sonu G ile bitiyordu hem de ayarlar kısmında ki model no G ile bitiyordu ama bu telefonun kapak arkası sonu model no C ile bitiyor ama telefon ayarlar kısmında ki model no G ile bitiyor kafamı o karıştırdı.
Her telefon bir değil. Kimi telefonun 2-3 versiyonu oluyor Xiaomi'de.

MsGrkm06

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Yani muhtemelen farklı ROM atıldığı için yinede farklı bir telefoncuya sorsanız iyi olur.

ananas_suyu

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
441
İsim
ada yalın
Speed olan çok daha iyid eğer fiyat konusunda zararınız yoksa kullanın derim sacene IMEI isticektir onuda telefoncu dan atarsın zararı olmaz

furkantc

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
179
İsim
Furkan
Speed olan çok daha iyid eğer fiyat konusunda zararınız yoksa kullanın derim sacene IMEI isticektir onuda telefoncu dan atarsın zararı olmaz
Teşekkür ediyorum. O zaman Çin modeli olması sorun olacak bir durum değil. Farklı rom atılması da sorun değil diyorsunuz. Bir de bu bizim ülkemizde ki 12 pro ile bu gelen 12 pro 5G arasında kamera farkı da var. 5G farklı model olduğu için kamera farklı değil mi.

Top Bottom