Neler Yeni

Yardım NVDİA Geforce gtx 1660 ekran kartım çok ısınıyor

Er3nn

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Eren
Need For Speed Payback oyununda ilk başlarda max 83 daha sonra 88 e kadar çıkıyor.
Normalde ekran kartımda ısı ile alakalı sıkıntı yaşamadım, Nedense bu aralar 85 üzerine çıkıyor. Ayarları düşürmem fayda etmiyor.
https://www.vatanbilgisayar.com/ram...x120mm-rainbow-fan-usb-3-0-midt-atx-kasa.html kasam bu kasada 4 tane kendi fanı 2 tane de sıvı soğutma fanı var yani fan konusunda sıkıntı yok.
Sistemde 2x8 2666mhz ram bulunuyor ve işlemcim i5 9400f,Bu sorunu nasıl düzeltebilirim yardım edebilecek birisi varmı.
not: GTA V, RDR 2 gibi yüksek sistem isteyen ve ekran kartını yoran oyunlarda 82 yi geçmiyordu

Cevdet Sunay

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
24,336
İsim
Hakan
UV yapabilirsin.

Er3nn

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Eren
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Neyi kısıyorsun ki? Altaki siyah kısma CTRL+F yap
BU KONUDA Bİ BİLGİN VARSA BANA AYARI YAPTIRABİLİRMİSİN BEN YANLIŞ BİŞİ YAPIP BOZMAYIM?
1627852349113.png

Er3nn

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Eren
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
OLMAZ, @cfranko 1800MHZ 900mV tutar mı hocam?

Değeri direk girme bir kişiyi daha çağırdım
DOSTUM İNTERNETTEN BİRAZ ARAŞTIRDIM SADECE VOLTAGE KISMINI düşürerek te sorun halloluyor diyolar şu an bu değerleri düşürmek ne işe yarıyor performans kaybı falan olmaz değilmi ?

Cevdet Sunay

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
24,336
İsim
Hakan
DOSTUM İNTERNETTEN BİRAZ ARAŞTIRDIM SADECE VOLTAGE KISMINI düşürerek te sorun halloluyor diyolar şu an bu değerleri düşürmek ne işe yarıyor performans kaybı falan olmaz değilmi ?
Olmaz, Caps kapayabilirsin, Can beyi çağırdım o da yardımcı olacakyır

Er3nn

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Eren
Olmaz, Caps kapayabilirsin, Can beyi çağırdım o da yardımcı olacakyır
peki bekliyorum nasıl yapıldığını anlatırsanız iyi olur pek anlamıyorum bu işleri temperature kısmında 1800 sabitli ayarları değiştirdiğimizde onu da yaptığımız ayara eşitleyeceğiz sanırsam ?

Cevdet Sunay

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
24,336
İsim
Hakan
peki bekliyorum nasıl yapıldığını anlatırsanız iyi olur pek anlamıyorum bu işleri temperature kısmında 1800 sabitli ayarları değiştirdiğimizde onu da yaptığımız ayara eşitleyeceğiz sanırsam ?
Alta voltaj yazan yeri oradaki frekansı olduğu satırdaki yere getiyorsun, tabi etiketlediğim beyefendi size daha kesin değerler verecektir

Er3nn

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Eren
Alta voltaj yazan yeri oradaki frekansı olduğu satırdaki yere getiyorsun, tabi etiketlediğim beyefendi size daha kesin değerler verecektir
pekala o bakınca fotoğraf ile bi şekil hallederiz sağolasın yardımın için

Top Bottom