Neler Yeni

NVIDIA EKRAN KARTI İÇİN HANGİ SYNC TEKNOLOJİSİNİ TERCİH ETMELİYİM?

Ceasar123

80+ Bronze
G-sync monitör var bende 144 Hz reflex açınca 138 FPS de aktif oluyor 144 üstünde kapanıyor, mouse konusuda doğru ama çoğu kişide yüksek kalite olduğu için belirtmedim, Razer asus kullanan çoğu mouse destekliyor zaten. Ben birsürü test yaptım en iyi sonuçları Gsync açıkken veriyor input olarak.

Ek bilgi monitörde USB varsa mouseyi oraya bağlamanız gerekiyor.
NVİDİA Reflex kullanabilmek için bu listedeki mouse ve monitörlerden birine sahip olmanız gerekir.
Ayrıca: Ek bilgi demişsin ama monitördeki USB'yi takmaz isek zaten Reflex çalışmaz. O yüzden zaten monitörde USB girişi yoksa diretkmen reflexde olmaz.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Her Gsync monitör falan desteklemez reflexi o yüzden.

Patates Köftesi

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
298
İsim
Batın Köse
Kanka fresycn bir monitör alırsan sycn açılır ama gyscn kadar iyi çalışmıyor umarım dediğimi anlamışsındır

Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Kıvanç YILDIRIM
Instagram
https://www.instagram.com/kivanc_35_yildirim/
Steam
https://steamcommunity.com/id/KUN_TOGDI/
Facebook
KIVANC35YILDIRIM
Twitter
K35YILDIRIM

Ceasar123

80+ Bronze
Kanka fresycn bir monitör alırsan sycn açılır ama gyscn kadar iyi çalışmıyor umarım dediğimi anlamışsındır
Kanka ikiside aynı şekilde çalışıyor. İkisininde tek işlevi ekrandaki kare hızı ile monitör hzini eşitlemek.
Nasıl tam olarak iyi çalışmıyor?

The Semih

80+ Silver
NVİDİA Reflex kullanabilmek için bu listedeki mouse ve monitörlerden birine sahip olmanız gerekir.
Ayrıca: Ek bilgi demişsin ama monitördeki USB'yi takmaz isek zaten Reflex çalışmaz. O yüzden zaten monitörde USB girişi yoksa diretkmen reflexde olmaz.

Her Gsync monitör falan desteklemez reflexi o yüzden.
Listede monitörüm yok G-sync donanım bazlı çıktı sonradan tepki gördüğü için yazılım desteğine geçildi. Listede ekipmanlarım yok fakat ben reflex kullanabiliyorum.

Muhtemelen bu listedeki monitörler içinde direkt donanım desteği olanları gösteriyor, yazılım desteği tarafıda var.

Patates Köftesi

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
298
İsim
Batın Köse
Kanka ikiside aynı şekilde çalışıyor. İkisininde tek işlevi ekrandaki kare hızı ile monitör hzini eşitlemek.
kanka sycnin mantığı kırılmaları önlemek birisinde neredeyse hiç kırılma olmuyor ama freesycn de azıcık kırılma oluyor gyscn test var onun videosunu izle ne demek istediğimi anlarsın

Ceasar123

80+ Bronze
Listede monitörüm yok G-sync donanım bazlı çıktı sonradan tepki gördüğü için yazılım desteğine geçildi. Listede ekipmanlarım yok fakat ben reflex kullanabiliyorum.

Muhtemelen bu listedeki monitörler içinde direkt donanım desteği olanları gösteriyor, yazılım desteği tarafıda var.
Dediğin herşeye tamamda. Yazılıma geçti kısmını ilk defa sende duyuyorum.
Yazılıma geçse Freesync gibi her karta uyar.
Ayrıca reflex dedinde reflexe geçtiğini nasıl anladın? Mesela bende Valorant oynuyorum 144Hzim vsync açınca 138fps sabitleniyor.
Belirli fps üstü FPS kapanma olayınıda ilk defa senden duydum.
NVİDİA'nın testlerinde aşağı yukarı reflex 10fps götürdüğü, küsüratlı şekilde dağınık fpsde verilmiş.
1665269556262-png.448971

kanka sycnin mantığı kırılmaları önlemek birisinde neredeyse hiç kırılma olmuyor ama freesycn de azıcık kırılma oluyor gyscn test var onun videosunu izle ne demek istediğimi anlarsın
Youtubeda aradım bulamadım. Rica etsem link atarmısın

Patates Köftesi

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
298
İsim
Batın Köse
Dediğin herşeye tamamda. Yazılıma geçti kısmını ilk defa sende duyuyorum.
Yazılıma geçse Freesync gibi her karta uyar.
Ayrıca reflex dedinde reflexe geçtiğini nasıl anladın? Mesela bende Valorant oynuyorum 144Hzim vsync açınca 138fps sabitleniyor.
Belirli fps üstü FPS kapanma olayınıda ilk defa senden duydum.
NVİDİA'nın testlerinde aşağı yukarı reflex 10fps götürdüğü, küsüratlı şekilde dağınık fpsde verilmiş.
1665269556262-png.448971

Youtubeda aradım bulamadım. Rica etsem link atarmısın
knk sen sycn nin ne amaçla oluşturuluduğunu biliyor musun ?

Patates Köftesi

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
298
İsim
Batın Köse
FPS ile Monitör HZ eşit zamanda eşitlemek için.
Böylece dikey kırılmalarıda, ghostingide önlemek için.
tamam işte Nvidia kartın varsa ve monitörün freesycn ise tam olarak kırılmaların hepsi gitmiyor

tamam işte Nvidia kartın varsa ve monitörün freesycn ise tam olarak kırılmaların hepsi gitmiyor
ama hiç açmadığından oluşan kırılmalardan daha iyi bir durum oluyor

Ceasar123

80+ Bronze

ama hiç açmadığından oluşan kırılmalardan daha iyi bir durum oluyor
Hmm anladım sağol.
Peki AMD kartta Freesync kullanmak mı
NVİDİA Kartla Gsync kullanmak mı
daha iyi olur?

Patates Köftesi

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
298
İsim
Batın Köse
bu senin dediğin v sycn oluyor reflex ise şuan 2000 üstü Nvidia ekran kartı olan herkeste var

Hmm anladım sağol.
Peki AMD kartta Freesync kullanmak mı
NVİDİA Kartla Gsync kullanmak mı
daha iyi olur?
bence fark çok azdır önemli değil o kadar

bu senin dediğin v sycn oluyor reflex ise şuan 2000 üstü Nvidia ekran kartı olan herkeste var

bence fark çok azdır önemli değil o kadar
ben Nvidia kart freesycn monitör seçerim mesala

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
952,296
Üyeler
150,056
Son üye
sevgeas