Neler Yeni

Yardım Nvidia Ekran Kartından AMD Ekran Kartına Geçişte Problem

xmar

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Buğra Han
Merhaba bugün 1060lı sistemime yetersiz kaldığı için yeni ekran kartı alma gereksinimi duydum ve aldım.
Satan arkadaşım çocukluk arkadaşım olmasına rağmen her türlü kontrolu onun bilgisayarında yaptım.
Aldığım ekran kartı MSİ rx 580 8gb
anakartım gigabyte b450m s2h
ryzen 5 3500x işlemci
x-power 500W psu

probleme gelicek olursak ddu ile güvenli modda driverları kaldırdım, bilgisayarı kapattım ve yeni ekran kartını taktım fakat görüntü alamadım. Bios update olsun ram değiştirmek olsun CMOS reset olsun her şeyi denedim fakat sonuç bulamadım yardımcı olrusanız sevinirim

xmar

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Buğra Han
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Başka sistemde denedin mi?
Ekran kartını arkadaşımın bilgisayarında deneyip aldım onda herhangi bir sorun yoktu.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Şuan bilgisayar çalışıyor görüntü yok. İşlemci fanı horlayan insan gibi hareket edip geri duruyor.

Lisser

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,507
İsim
Lisser
Instagram
egerdnn
Steam
https://steamcommunity.com/id/Lisser1/
Discord
lisser1
Ekran kartını arkadaşımın bilgisayarında deneyip aldım onda herhangi bir sorun yoktu.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Şuan bilgisayar çalışıyor görüntü yok. İşlemci fanı horlayan insan gibi hareket edip geri duruyor.
Ben de diğer sisteme RX580 almıştım, seninki gibi başka sistemde görüntü vermesine rağmen bizde vermiyordu. Sonunda 6500XT alıp geçtim, konulara falan bakıyorum çoğu kişi RX 500 serisinde yaşıyor bu sorunu, ben çözemedim açıkçası.

xmar

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Buğra Han
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Ben de diğer sisteme RX580 almıştım, seninki gibi başka sistemde görüntü vermesine rağmen bizde vermiyordu. Sonunda 6500XT alıp geçtim, konulara falan bakıyorum çoğu kişi RX 500 serisinde yaşıyor bu sorunu, ben çözemedim açıkçası.
Saat 18 gibi aldım kartı o saatden beri uğraşıyorum kafayı yedim açıkcası yok mu ekstra bir önerin deniyeyim hemen

Lisser

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,507
İsim
Lisser
Instagram
egerdnn
Steam
https://steamcommunity.com/id/Lisser1/
Discord
lisser1
Saat 18 gibi aldım kartı o saatden beri uğraşıyorum kafayı yedim açıkcası yok mu ekstra bir önerin deniyeyim hemen
Valla dediğim gibi BIOS pilini değiştirdim, ramleri sök tak yaptım farklı slotlara taktım biosu güncelledim ne varsa yaptım bir şey değişmedi iade ettim en sonunda.

Top Bottom