Neler Yeni

nvidia ve amd arasındaki fark

umeyir.a1

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Ümeyir Atila
Bütçe
5000
merhaba arkadaşlar sistem toplayacağım benim için çok maliyetli olacak bu yüzden çok detaylı araştırıyorum uzun zamandır aklımı kurcalayan bir kaç soru var baştan alıyorum

1- nvidia ile amd arasındaki fark sizce ne amd kartlar genel olarak fazla güç tüketiyor bu kartın ömrünü etkiler mi ?

2- valorant csgo lol tarzı oyunlarda daha çok valorant için amd mi tercih edilmeli (amd tercih etme istememin sebebi çocukluk hayalim olan ve hala elde edememiş olduğum rx 570 inşallah artık bu paraları kazanabileceğim) yoksa nvidia mı gecikme anlamında bana artısı eksisi yada farklı bir olay var mı? amd için ekran kartı olarak rx 570 rx 580 rx 6500xt rx6600 düşünüyorum nvidia için gtx1650s olabilir

3- bu sistemi sıklıkla valorant oynamak için toplayacağım 144 hz monitör ile fakat freesync g sync olayları kafamı karıştırıyor g sync monitör almam imkansız bi monitöre o kadar para veremem freesync alırsam ise bazı monitörler gsync açmama izin vermiyormuş kapsamlı bir araştırma yapamadım ama mesut çevik kanalında asus reklamı yapmış işte bazıları destekliyor bazıları desteklemiyor demiş kafamı karıştırdı her freesync monitörde g sync açabilir miyim lg bi monitör kafama yattı link ve freesync monitörde g sync açtığımızı varsayalım görüntü akıcılığı gerçekten 144 hz olacak mı

4- ve psuda ekran kartı beslemesi varmı yokmu nasıl öğreneceğiz

5- günümüz fiyatlarını da düşünerek bana anakart işlemci kombinasyonları tavsiye edebilir misiniz işlemci ikinci el olabilir fakat anakart kesinlikle sıfır olacak

6-elimde h61 anakart (3. nesil intel cpu destekliyor ) 8 gb dd3 ram ve kule tipi soğutucu var mouse ve klavyem de gayet yeterli bu parçalarla yine 144 fps altına düşmeyecek sistem toplanabilir mi maliyet ne kadar azalırsa o kadar iyi

yardımcı olacak herkese çok teşekkürler maddi problemlerden dolayı tek atışlık bi alışveriş yapmam gerekiyor bu nedenle fazla soru sordum kusura bakmayın iyi günler

Dahası  
Reaksiyon skoru
2,115
İsim
Osman
İlgilendiği Kategoriler
Bilgisayar
sistem toplamak için ne kadar bütçen var

tümen

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,946
İsim
tümen dağ

lichae

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
289
İsim
Nihan
Steam
lichae
Discord
lichae#2572
elindeki kart ve işlemci yeni nesil parçalar için pek uygun değil güzel performans da vermez ama çok istersen çok düşük bir sistem toplayabilirsin ayrıca her psuda ekran kartı beslemesi olur diye biliyorum gpulu gpusuz şeklinde değil

umeyir.a1

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Ümeyir Atila
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
sistem toplamak için ne kadar bütçen var6
Mesaj otomatik birleştirildi:

şuan belli başlı bir sınırlama yok DDR 4 bir sistem de olabilir elimdeki anakartla daha uyguna bir sistem de olabilir

Bu oyunlarda oncelik cpu dur gpu degil
peki i7 3770 yukarda belirttiğim ekran kartları ile 150 fps altına düşer mi

lichae

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
289
İsim
Nihan
Steam
lichae
Discord
lichae#2572
yani bu bütçeyle 1050ti veya rx570 gibi bir kart alıp kalan parayla düşük seviye işlemci ram ve anakart alabilirsin veya bütçe artırıp hazır sistem alabilirsin ama bütçen her yönden çok az, bahsettiğin işlemci çok eski ve maalesef günümüz için güçsüz, toplasan da max 1-2 yıl götürür anca sonrasında yenilemen gerekir teknoloji çok hızlı gelişiyor

umeyir.a1

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Ümeyir Atila
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
siz amd ekran kartı kullanıyorunuz galiba monitör hakkında bilginiz varmı

yani bu bütçeyle 1050ti veya rx570 gibi bir kart alıp kalan parayla düşük seviye işlemci ram ve anakart alabilirsin veya bütçe artırıp hazır sistem alabilirsin ama bütçen her yönden çok az, bahsettiğin işlemci çok eski ve maalesef günümüz için güçsüz, toplasan da max 1-2 yıl götürür anca sonrasında yenilemen gerekir teknoloji çok hızlı gelişiyor
siz freesync monitör kullandnız mı hiç

bide arkadaşlar amd ile nvdia arasıda gecikme anlamında çok fark yok değilmi yani gözle görülmeyecek kadar azdır diye düşünüyorum

lichae

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
289
İsim
Nihan
Steam
lichae
Discord
lichae#2572

hayır nvidia kullanıyorum, monitör hakkında bi bilgim yok maalesef kendim de eski bir monitör kullanıyorum :D

Dahası  
Reaksiyon skoru
2,115
İsim
Osman
İlgilendiği Kategoriler
Bilgisayar

bide arkadaşlar amd ile nvdia arasıda gecikme anlamında çok fark yok değilmi yani gözle görülmeyecek kadar azdır diye düşünüyorum
AMD ekran kartı kullanıyorum benim ekran kartımda freeseyenc desteği yok monitör de de desteklemiyor bir sorun yok bende

Monitör Ler hakkında detaylı bilgiye sahip değilim maalesef

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
930,841
Üyeler
145,809
Son üye
Xxoster_18
Top Bottom