Neler Yeni

nvlddmkm görüntü sürücüsü yanıt vermeyi kesti ve başarıyla bu durumdan kurtuldu.

fpsirius

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
46
İsim
Furkan Yıldız
Dahası  
Reaksiyon skoru
63
İsim
Ryuzaki
Ram mhz düşürüp çözdüm ama hala emin değilim sorunun neyde olduğundan
Mesaj otomatik birleştirildi:

Denenebilir
xmp kapatıp bir süre oynadım henüz çökmedi, ben anlamadım bu işi anakart 5100 MHz destekliyor bende 3600 MHz ram var ona rağmen oyunlar çöküyor. saçmalığa bak 2666 veya 3200 de kullanmak zorunda mıyım?

fpsirius

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
46
İsim
Furkan Yıldız
xmp kapatıp bir süre oynadım henüz çökmedi, ben anlamadım bu işi anakart 5100 MHz destekliyor bende 3600 MHz ram var ona rağmen oyunlar çöküyor. saçmalığa bak 2666 veya 3200 de kullanmak zorunda mıyım
vallahi sorunun neyde olduğunu çözmek zor

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
17
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,186
İsim
Emre Zengin
xmp kapatıp bir süre oynadım henüz çökmedi, ben anlamadım bu işi anakart 5100 MHz destekliyor bende 3600 MHz ram var ona rağmen oyunlar çöküyor. saçmalığa bak 2666 veya 3200 de kullanmak zorunda mıyım?
XMP'yi aç. Anakartın Asus ise F7 tuşu ile Advanced Moda geç. Aı Tweaker menüsünden DRAM Frequency kısmını 3533 MHz olarak ayarlayın. Eğer MSI ise F7 tuşu ile Advanced Moda geç. Sol tarafta OC (Overclock) olacak ona bas. Gelen ekranda XMP'yi aktif et, DRAM Frequency'i 3533 MHz olarak ayarlayıp dene.

Ram mhz düşürüp çözdüm ama hala emin değilim sorunun neyde olduğundan

Denenebilir
Sorunun devam ediyor mu hocam?

Dahası  
Reaksiyon skoru
63
İsim
Ryuzaki
XMP'yi aç. Anakartın Asus ise F7 tuşu ile Advanced Moda geç. Aı Tweaker menüsünden DRAM Frequency kısmını 3533 MHz olarak ayarlayın. Eğer MSI ise F7 tuşu ile Advanced Moda geç. Sol tarafta OC (Overclock) olacak ona bas. Gelen ekranda XMP'yi aktif et, DRAM Frequency'i 3533 MHz olarak ayarlayıp dene.

bu işlem ramlere zarar verir mi? ayrıca oyun çöktüğünde bir kez "DATA_RAM_ACCESS_OUT_OF_BOUNDS" hatası gözüküyordu olay görüntüleyicisinde. Ama defalarda çöktü, bu hata bir kez geldi.

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
17
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,186
İsim
Emre Zengin
bu işlem ramlere zarar verir mi? ayrıca oyun çöktüğünde bir kez "DATA_RAM_ACCESS_OUT_OF_BOUNDS" hatası gözüküyordu olay görüntüleyicisinde. Ama defalarda çöktü, bu hata bir kez geldi.
Minidump dosyalarının incelenmesi gerek. Dediğimi deneyebilirsin ama hiçbir zararı yoktur.

Yusufxr

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
40
İsim
Yusuf
Her oyun

yeni değiştirildi dün geldi elime

asus dual 3060ti

defalarca denedim ekran kartımı servise yolladım bana yenisini gönderdiler ancak değişen hiçbir şey olmadı
Garantisi varsa garantiye gönderin hocam derim vakti varken baktırın yoksada driverleri silip tekrar yükleyin derim düzlemesi lazım bu 2 yöntemle

Dahası  
Reaksiyon skoru
63
İsim
Ryuzaki
Garantisi varsa garantiye gönderin hocam derim vakti varken baktırın yoksada driverleri silip tekrar yükleyin derim düzlemesi lazım bu 2 yöntemle
Driver olayını defalarca kez denedim fakat durum aynı, son çözüm göndermek olacak umarım sorun yok deyip geri göndermezler.

Yusufxr

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
40
İsim
Yusuf
Driver olayını defalarca kez denedim fakat durum aynı, son çözüm göndermek olacak umarım sorun yok deyip geri göndermezler.
Ekran kartındandır hocam o zaman garantinin kapsaması lazım sizlik durum yok aksi takdirde garanti belgesi kullanıcı sözleşmesi fatura va gibi belgeler sağlamsa tüketici haklarıma başvurup dava açabilirsiniz

fpsirius

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
46
İsim
Furkan Yıldız

Çözüldü 3600 mhz çalışan ramleri 3533 düşürdüm ancak emin değilim sorunun neyden kaynaklandığından

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
17
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,186
İsim
Emre Zengin
Çözüldü 3600 mhz çalışan ramleri 3533 düşürdüm ancak emin değilim sorunun neyden kaynaklandığından
AMD'de bu sorun kaynaklı çökmeler oluyor. Çok çözdüm bu yolla sorunları. BIOS kaynaklı bir sorun büyük ihtimalle. 3600 MHz'de sorun yaşayıp 3533 MHz'ye çekince hiçbir sorun yaşamıyor.

Top Bottom