Neler Yeni

OBS GTA 5 FPS DROP R9 5900X 3080Tİ

EmrCPR

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
690
İsim
Emre
Arkadaşlar selam, sistemim R9 5900X 3080Tİ Ekran kartı. hiç bir oyunda problem yok fps drop yemiyorum. Ama GTA V 'de üst taraf da evlerin orada veya evin içerisinde girdiğim de yayına efsane şekilde fps drop giriyor. Fps 60'da 10-45 arası dalganıyor bu sadece gta v'de oluyor sebebini bilen var mı ?

cr4ck

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
822
İsim
Doğukan
Discord
cr4ck#2046
Yayına mı drop giriyor oyuna mı? Oyunun fpsini sabitlemeyi denedin mi?

EmrCPR

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
690
İsim
Emre
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Yayına mı drop giriyor oyuna mı? Oyunun fpsini sabitlemeyi denedin mi?
Yayına giriyor benim bilgisayar da hiç bir problem yok. Obsden bi bakıyorum 10-40 fps arası geziyor.

EmrCPR

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
690
İsim
Emre
Obs ayalarını buraya atar mısın
Hocam akşam atacağım hemen. Hiç bir oyunda problem yok ama gta v'de bazı evler de gidiyor direk benim ekranda problem yok. yayın ekranı kan ağlıyor.

OZAN J

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
203
İsim
OZAN TANKUŞ
CS de yayında drop girmeyen bilgisayar bende de bu aralar girmeye başladı. Üstelik Sistem upgrate'i yapmama rağmen. Sendeki kadar düşmüyor ama OBS de sıkıntı var. Oyunlar tam olarak sistemi kullanmasa bile obs zorlanıyor gibi duruyor. Onun için millet çift bilgisayar kullanıyor :D
60 fps de arada 40-45 lere düşüyor. OBS den kaynaklandığını düşünüyorum.

EmrCPR

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
690
İsim
Emre
CS de yayında drop girmeyen bilgisayar bende de bu aralar girmeye başladı. Üstelik Sistem upgrate'i yapmama rağmen. Sendeki kadar düşmüyor ama OBS de sıkıntı var. Oyunlar tam olarak sistemi kullanmasa bile obs zorlanıyor gibi duruyor. Onun için millet çift bilgisayar kullanıyor :D
60 fps de arada 40-45 lere düşüyor. OBS den kaynaklandığını düşünüyorum.
Hocam bende zaten obs olduğunu düşünüyorum. Ben 1050Ti ile video çekiyordum böyle olmuyordu. Obs'de bi sıkıntı var. Mesela Nvidianın ekran kaydı ile kayıt aldığımda hiç bir problem yok. Sadece obs de bunuda çözmem lazım

EmrCPR

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
690
İsim
Emre

Ekler

• Ekran görüntüsü 2024-03-28 210401.png
    Ekran görüntüsü 2024-03-28 210401.png
    50 KB · Hit: 20

Jakobiyan

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
79
İsim
Jakobiyan
Hocam obs ayarları bunlar. Bu arada bu ayarları tutturana kadar baya uğraştım.
Knk bu ayarlar çok fazla değil mi. Ben Obsten anlarım btw. Ayarları biraz düşür veya Gta 5 Ayarlarını düşür. Oyun zaten ekran kartı oyunu ve birde ekran kartından yayın veriyorsun gerçekten çok fazla

AKBLT

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
30
İsim
Adem Akbulut
Benzer bir durumu OBS Studio ile kayıt alırken bende yaşıyorum yani yayın yapmıyorum ama kayıt alırken FPS düştüğü oluyor bende de. Şimdi bu konuyu görünce OBS ile mi alakalı dedim yani bendeki sistem sizinkinden daha zayıf ama önceden böyle bir sorun yoktu 23 Mart'taki güncellemeden sonra oldu bu.

EmrCPR

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
690
İsim
Emre
Knk bu ayarlar çok fazla değil mi. Ben Obsten anlarım btw. Ayarları biraz düşür veya Gta 5 Ayarlarını düşür. Oyun zaten ekran kartı oyunu ve birde ekran kartından yayın veriyorsun gerçekten çok fazla
kankam çok fazla değil bence r9 5900x 3080ti sisteme nasıl yapayım ayar düşürdü mü kasıyor yada oyunları full ayarda oynamayacağım öyle mi olucak ?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Benzer bir durumu OBS Studio ile kayıt alırken bende yaşıyorum yani yayın yapmıyorum ama kayıt alırken FPS düştüğü oluyor bende de. Şimdi bu konuyu görünce OBS ile mi alakalı dedim yani bendeki sistem sizinkinden daha zayıf ama önceden böyle bir sorun yoktu 23 Mart'taki güncellemeden sonra oldu bu.
evet önceden böyle bi problem yoktu 1050Ti yayın + kayıt alıyordum hiç bir sıkıntı yoktu. Şimdi ne olduda böyle oldu anlamadım. Oyun ayarlarını high değilde mediuma felan çekeceğim bakalım nasıl olucak

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
907,074
Üyeler
140,763
Son üye
scacotz
Top Bottom