Neler Yeni

OC yapmam için yardımcı olur musunuz?

Pasacik

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
152
İsim
Paşa Gültekin
Discord
sanalgaypasa
Arkadaşlar GTX 1080 kartım ile R5 2600X İşlemcim darboğaz yapıyor. Yapmayacak şekilde işlemcime OC yapmak istiyorum. Şuanki sıcaklıkları işlemci kullanan oyunlarda maksimum 67 derece görüyorum. Arada bir 71'e çıkıp tekrar düşüyor.

$ilent

80+ Titanium
En İyi Cevap
2
Normalde darboğaz olmaması gerekiyor oyun içi değerleri atarmısınız (Afterburner ile). Ve hangi grafik ayarlarında oynuyorsunuz ?

Pasacik

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
152
İsim
Paşa Gültekin
Discord
sanalgaypasa
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Normalde darboğaz olmaması gerekiyor oyun içi değerleri atarmısınız (Afterburner ile). Ve hangi grafik ayarlarında oynuyorsunuz ?
Maalesef darboğaz yaşıyorum. 1080P çözünürlüğünde oynuyorum oyunu bazen %100 oluyor ancak anlık olarak %70 civarına düşebiliyor kullanım. Atayım hemen değerleri. Açabildim en yüksek ayarlarda.

55superx

80+ Titanium
En İyi Cevap
1
Arkadaşlar GTX 1080 kartım ile R5 2600X İşlemcim darboğaz yapıyor. Yapmayacak şekilde işlemcime OC yapmak istiyorum. Şuanki sıcaklıkları işlemci kullanan oyunlarda maksimum 67 derece görüyorum. Arada bir 71'e çıkıp tekrar düşüyor.
2600X zaten overclocklu sayılacak bir işlemci, performansı OC ile maksimum %5-10 falan artar ona da uğraşmaya değer mi bilmiyorum.

$ilent

80+ Titanium
En İyi Cevap
2
Maalesef darboğaz yaşıyorum. 1080P çözünürlüğünde oynuyorum oyunu bazen %100 oluyor ancak anlık olarak %70 civarına düşebiliyor kullanım. Atayım hemen değerleri. Açabildim en yüksek ayarlarda.

Değerleri bi at bakalım.

Pasacik

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
152
İsim
Paşa Gültekin
Discord
sanalgaypasa
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
2600X zaten overclocklu sayılacak bir işlemci, performansı OC ile maksimum %5-10 falan artar ona da uğraşmaya değer mi bilmiyorum.
Darboğaz yaşıyorum bu yüzden mümkün olduğunca azaltmam iyi.

$ilent

80+ Titanium
En İyi Cevap
2
Ya ara sıra %70 civarına düştüğünden yakalayamıyorum.

Bütün değerleri aç işlemci sıcaklığı, çekirdek hızı, ekran kartı sıcaklığı, çekirdek hızı, bellek hızı. Ne varsa aç oyunda ss al at.

Pasacik

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
152
İsim
Paşa Gültekin
Discord
sanalgaypasa
Oyunlarda kaç ghz bandı çalışıyor o işlemci stok olarak?
Ailemle sorun yaşadım da biraz PC yi kapatmak zorunda kaldım 4000 MHz gözüküyor afterburner'da. Ara sıra 3600 falan düşüyor.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bütün değerleri aç işlemci sıcaklığı, çekirdek hızı, ekran kartı sıcaklığı, çekirdek hızı, bellek hızı. Ne varsa aç oyunda ss al at.
Sonra atacağım hemen.

Trifact

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,354
İsim
Yusuf
bir çok etken var overclockta. kullanılan soğutucunun verimliliği, işlemcinin slikon kalitesi, voltaj aralığı vs vs. yani overclockun şunu şunu yap overclock olsun gibi durum yok. işlemciden işlemciye soğutucudan soğutucuya değişkenlik gösteriyor. örn vereyim sallıyorum şuan benim 2600x'im 1.3v'ta 4.5ghz stabil kalabiliyor ama senin 1.3v 4.3'te bile stabil kalamayabiliyor.

Pasacik

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
152
İsim
Paşa Gültekin
Discord
sanalgaypasa
bir çok etken var overclockta. kullanılan soğutucunun verimliliği, işlemcinin slikon kalitesi, voltaj aralığı vs vs. yani overclockun şunu şunu yap overclock olsun gibi durum yok. işlemciden işlemciye soğutucudan soğutucuya değişkenlik gösteriyor. örn vereyim sallıyorum şuan benim 2600x'im 1.3v'ta 4.5ghz stabil kalabiliyor ama senin 1.3v 4.3'te bile stabil kalamayabiliyor.
Sıcaklıkları iyi olduğu için OC yapmama bir şey engel değil ki.
Mesaj otomatik birleştirildi:

@$ilent yarın taşınacağımız için OC işi falan salıya kaldı sanırım. Rahatsız ettiğim için kusura bakmayın PC'yi toplayıp kolilemem gerekiyor.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

Forum istatistikleri

Konular
909,822
Üyeler
141,193
Son üye
oyungezer
Top Bottom