Neler Yeni

Öğrenci için banka önerisi

habbassaka

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,137
İsim
Berk
Merhaba Üniversite öğrencisiyim. Normalde babam para gönderip alma vb işlemlerle uğraşmamak için birazda bana güvendiği için direk kendi banka hesabına bağlı ek kart çıkarttırıp bana verdi aylık şu kadar harcıyabilirisin dedi ama şöyle bir sıkınıtılarım var
1. İnternet üzerinden ödeme yapamıyorum güvenlik şifresi babama geliyor
2. Eğer kart kötü niyetli kişilerin eline geçerse evin tüm birikimini(100 bin TL den fazla) çekebilirler tamamen erişimi var.
3. Ek kart olduğu için temassız yok
4. Yaptığım her hareketi göre biliyorlar en basitinden yemek yapmak zor geldi ayda bir iki kere dışarıdan söylüyorum babam gördüğü an arayıp söylenmeye başlıyor.
5. Ve en önemli konu ne kadar harcadığımı bilmiyorum kartın içindeki para nerdeyse benim için sınırsız internet bankacılığı babamın üzerinde kullanamıyorum kısaca en küçük market harcamasından bankamatikten para çekmeye kadar her şeyi not almam lazım.

Mobil uygulaması düzgün
aidat vb ücreti olmayan veya çok düşük
Gençler için uygun banka öneriniz var mı?
Dostum ticaret ile uğraşan biri olduğumdan bu üç bankadan şaşmamanı öneririm. Garanti>İş Bankası>Yapı Kredi
Her bankanın öğrenci kartı var zaten. Konu fonksyonelliğe geldiğinde diğer tüm bankalar bu üç bankanın gerisinde kalıyor..

burakatan

80+
Ben Garanti Bankası'nın Bonus Genç ve İşbankası'nın Maximum Genç kartını kullandım. Puan kampanyaları bu ikisinde çok iyi ama EFT vb. işlemlerde ücret alıyorlar. Ayrıca gelir göstermezseniz Garanti çok düşük limit veriyor. Hatta bazen kart vermiyor bile. Eğer sadece kredi kartı istiyor ve EFT gibi işlemleri ücretsiz istiyorsanız Enpara'yı tavsiye edebilirim. Ayrıca ömür boyu aidat da almıyorlar.

Akhisarli45

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
325
İsim
Berke
hocam hangilerini kullanıyorsunuz öğrenciler için ne kararı verdiniz
Hocam ben zirrat kullanmaya başladım kredi aldığım için zaten direk orası oldu ama pişmanda değilim kesinlikle. Öncelikle bütün öğrencilerin kredileri ordan yattığı için üniversitelerin içi etrafı ziraat bankamatiğiyle dolu en büyük artısı bu onun dışında devlet bankası olduğu için PTT halkbankası gibi diğer devlet bankalarının bankamatiklerinide ücretsiz kullanabiliyorsunuz.
Mobil uygulaması tasarımı mükemmel değil ama kullanması basit her işimi halledebiliyorum

Top Bottom