Neler Yeni

Yardım Öğrenciyim kararsızım yardıma ihtiyacım var

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Proexe
Öncelikle selamünaleyküm, herkese hayırlı akşamlar.

Lise son sınıf öğrencisiyim. Max 25.000 TL bütçem var.

Okul için yani not tutmak için, oyun oynamak için cihaz almam lazım. Kafamda 3-4 tane cihaz var.
1. Huawei MatePad papar mattion.
2. Apple iPad Air 5.nesil +kalem
3 .Lenovo Flex IdeaPad'leri (hem PC hem tablet)

Kararsız kaldım. Apple, güçlü işlemcisi ve uzun ömründen dolayı kafamda yer edindi. Huawei, F/P ve neredeyse aradığım özelliklerde diye kafamda yer edindi ama Android'e güvenim yok çünkü uzun ömürlü sağlam bir şey istiyorum aldıktan sonra en az 5 yıl beni götürmesini istiyorum. Lenovo, hem PC hem tablet olduğundan dolayı diğerlerinden daha fazla ilgimi çekti.

Sizden ricam bu cihazlarla ilgili bilginiz varsa bana iletebilir misiniz? Bir diğer ricam ise alternatifler ne olabilir? Siz ne alırdınız? Ne yapmam gerekir? Belki bunlardan daha iyisi de vardır beni aydınlatın.

Teşekkürler.

Remi

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
969
İsim
Mustafa Yüksel
İlgilendiği Kategoriler
Bilim, Tarih
Instagram
@remileas
Discord
lrearis
Öncelikle selamünaleyküm, herkese hayırlı akşamlar.

Lise son sınıf öğrencisiyim. Max 25.000 TL bütçem var.

Okul için yani not tutmak için, oyun oynamak için cihaz almam lazım. Kafamda 3-4 tane cihaz var.
1. Huawei MatePad papar mattion.
2. Apple iPad Air 5.nesil +kalem
3 .Lenovo Flex IdeaPad'leri (hem PC hem tablet)

Kararsız kaldım. Apple, güçlü işlemcisi ve uzun ömründen dolayı kafamda yer edindi. Huawei, F/P ve neredeyse aradığım özelliklerde diye kafamda yer edindi ama Android'e güvenim yok çünkü uzun ömürlü sağlam bir şey istiyorum aldıktan sonra en az 5 yıl beni götürmesini istiyorum. Lenovo, hem PC hem tablet olduğundan dolayı diğerlerinden daha fazla ilgimi çekti.

Sizden ricam bu cihazlarla ilgili bilginiz varsa bana iletebilir misiniz? Bir diğer ricam ise alternatifler ne olabilir? Siz ne alırdınız? Ne yapmam gerekir? Belki bunlardan daha iyisi de vardır beni aydınlatın.

Teşekkürler.
Samsung Galaxy Tab S9+ öneririm. Ipad Air 5 kullanan arkadaşım tableti çok kısa süre deneyimleme şansı bulmuştu. Keşke bunu alsaydım dedi bana. Eğer cihazın Iphone değilse önerim bu. Lenovo'dan uzak dur sandığın gibi bir şey değil. Windows programları androide adapte edilmediğinden dokunmatiği neredeyse masaüstü dışı hiçbir yerde kullanamazsın. Samsung Galaxy Tab S9+ alırsan Samsung Dex modu ile windows arayüzüne sahip bir tablet kullanabilirsin. Matepad'lerin işlemcisi zayıf olduğundan ben önermem. Samsung'un sitesinden öğrenci indirimiyle 21kya alıp geri kalan 4k ile klavye + mouse + kılıf alabilirsin. Kalem zaten içinde geliyor.

Samsung Galaxy Tab S9+'ın ekranı, hoparlörü hafızası olarak Air 5'den daha önde
Mesaj otomatik birleştirildi:

Cihazı kendim kullanıyorum bu arada tüm sorularını sorabilirsin

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Proexe
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Samsung Galaxy Tab S9+ öneririm. Ipad Air 5 kullanan arkadaşım tableti çok kısa süre deneyimleme şansı bulmuştu. Keşke bunu alsaydım dedi bana. Eğer cihazın Iphone değilse önerim bu. Lenovo'dan uzak dur sandığın gibi bir şey değil. Windows programları androide adapte edilmediğinden dokunmatiği neredeyse masaüstü dışı hiçbir yerde kullanamazsın. Samsung Galaxy Tab S9+ alırsan Samsung Dex modu ile windows arayüzüne sahip bir tablet kullanabilirsin. Matepad'lerin işlemcisi zayıf olduğundan ben önermem. Samsung'un sitesinden öğrenci indirimiyle 21kya alıp geri kalan 4k ile klavye + mouse + kılıf alabilirsin. Kalem zaten içinde geliyor.

Samsung Galaxy Tab S9+'ın ekranı, hoparlörü hafızası olarak Air 5'den daha önde
Mesaj otomatik birleştirildi:

Cihazı kendim kullanıyorum bu arada tüm sorularını sorabilirsin
Öncelikle sorumu cevapladığın için teşekkür ederim. S9+ ortalama bir kullanımda beni kaç yıl götürür çünkü üniveristesi de kullanıcağım için bir kere alıp sağlam almak istiyorum bir sorum daha olucak matepad airler içinde bu dediğin geçerli mi güçsüz mü kalır?

zapkinus

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,674
İsim
Kanon
İlgilendiği Kategoriler
müziğe dair her şey
Apple ürünlerini hiç sevmesem de tablet konusunda Apple öneririm. (iPad 9.nesil + Apple Pencil 1.nesil kullanıyorum.)
Android tabletler bütçeyi ne kadar zorlarsa zorlasın 2 ya da 3 sene içerisinde fevkalade bir performans düşüklüğü gösteriyor. Apple tabletler ise aldıktan sonra en az 5 yıl rahat bir kullanım sunuyor. Şu an 11.000 TL olan iPad 9 ile Android bir tableti yan yana koyarsanız gerek performans ve kalite olarak, gerek kalemlerin hassasiyeti ve kalitesi olarak Apple'ın açık ara önde olduğunu görebilirsiniz.

Cihaz önerisi isterseniz de fikirlerim şunlar:
Ya iPad alın ya da iPad Pro. iPad Air çok arada bir cihaz ve düz iPad ile bariz neredeyse farkı yok. Pro da sizin gibi bir kullanıcı için bence gereksiz bir cihaz. iPad 9.nesil ya da 10.nesil alabilirsiniz. 10.nesilin 9'a göre artı yanları type-c portu, daha iyi bir tasarım ve daha yeni bir cihaz. (+1 yıl) Yanında Apple pencil ile tadından yenmez diye düşünüyorum. İyi akşamlar dilerim.

Düzenleme: Oyun da oynama istediğinizi belirtmişsiniz. Apple tabletlerdeki Apple Arcade servisi ile Android tabletlerde bulunmayan kaliteli oyunları oynama imkanınız var.

Düzenleme 2: iPadOS işletim sistemine özel olan GoodNotes, Notability gibi not uygulamaları fazlasıyla işlevsel ve bu uygulamarı Android tabanda kullanamıyorsunuz. Kullandığınız not uygulaması önemli. Arz ederim.

Son düzenleme:
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Proexe
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Apple ürünlerini hiç sevmesem de tablet konusunda Apple öneririm. (iPad 9.nesil + Apple Pencil 1.nesil kullanıyorum.)
Android tabletler bütçeyi ne kadar zorlarsa zorlasın 2 ya da 3 sene içerisinde fevkalade bir performans düşüklüğü gösteriyor. Apple tabletler ise aldıktan sonra en az 5 yıl rahat bir kullanım sunuyor. Şu an 11.000 TL olan iPad 9 ile Android bir tableti yan yana koyarsanız gerek performans ve kalite olarak, gerek kalemlerin hassasiyeti ve kalitesi olarak Apple'ın açık ara önde olduğunu görebilirsiniz.

Cihaz önerisi isterseniz de fikirlerim şunlar:
Ya iPad alın ya da iPad Pro. iPad Air çok arada bir cihaz ve düz iPad ile bariz neredeyse farkı yok. Pro da sizin gibi bir kullanıcı için bence gereksiz bir cihaz. iPad 9.nesil ya da 10.nesil alabilirsiniz. 10.nesilin 9'a göre artı yanları type-c portu, daha iyi bir tasarım ve daha yeni bir cihaz. (+1 yıl) Yanında Apple pencil ile tadından yenmez diye düşünüyorum. İyi akşamlar dilerim.

Düzenleme: Oyun da oynama istediğinizi belirtmişsiniz. Apple tabletlerdeki Apple Arcade servisi ile Android tabletlerde bulunmayan kaliteli oyunları oynama imkanınız var.

Düzenleme 2: iPadOS işletim sistemine özel olan GoodNotes, Notability gibi not uygulamaları fazlasıyla işlevsel ve bu uygulamarı Android tabanda kullanamıyorsunuz. Kullandığınız not uygulaması önemli. Arz ederim.
Dostum çok teşekkür ederim iki uygulamayı aynı anda açabiliyoruz değil mi mesela YouTube den ders videosu izlerken bir yandanda not alabiliriz

zapkinus

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,674
İsim
Kanon
İlgilendiği Kategoriler
müziğe dair her şey
Dostum çok teşekkür ederim iki uygulamayı aynı anda açabiliyoruz değil mi mesela YouTube den ders videosu izlerken bir yandanda not alabiliriz
Aynı anda 4 farklı şeyi dahi açabilirsin.

Dahası  
Reaksiyon skoru
2,790
İsim
Ertuğrul
İlgilendiği Kategoriler
sim racing, laptop, mouse, klavye
Öncelikle sorumu cevapladığın için teşekkür ederim. S9+ ortalama bir kullanımda beni kaç yıl götürür çünkü üniveristesi de kullanıcağım için bir kere alıp sağlam almak istiyorum bir sorum daha olucak matepad airler içinde bu dediğin geçerli mi güçsüz mü kalır?
tab s9+ hem yazılım hem donanım olarak çok güçlü bir cihaz rahatlıkla önümüzdeki 4 yıl kullanılır. bence apple tabletlerden (aynı fiyattakiler) çok daha iyi. kendim huawei tablet kullanıcısı olarak gayet memnunum ama bu bütçeler için önermem.

bythmn

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Apple yatırım konusunda da iyi bir tercih olur bence. Diğerlerine göre daha az değer kaybeder. Satmak istersen alıcı potansiyeli de daha yüksek.

Remi

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
969
İsim
Mustafa Yüksel
İlgilendiği Kategoriler
Bilim, Tarih
Instagram
@remileas
Discord
lrearis
Geç gördüm kusuruma bakmayın, üniversite sürenizde sizi rahatlıkla götüreceğinizden şüpheniz olmasın. İçindeki işlemci oldukça güçlü S23 Ultra'nın içindeki işlemci zaten hem oyun hem not olarak sizi 4, 5 yıl çok rahat götürür not olarak daha uzun süreler kullanmaya devam edebilirsiniz ama oyunlarda biraz grafikleri kısmanız gerekebilir 5 sene sonunda. Huawei Tabletlerin içindeki işlemci hem Apple hem de Samsung'la kıyaslandığında epey geride ama onlarda güçlü tabii ki. Huawei'yi daha aşağı bütçelerde öneririm. Ayrıca google ile işiniz olmasa dahi google uygulamaları olmaması büyük bir sorun. Ben de üniversite okurken sizin takıldığınız 3 cihaz arasında kalmıştım. Tab S9+ alarak çıktım işin içinden gayet memnunum.

Fransali

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,103
İsim
Ali Ensar Yavaş
İlgilendiği Kategoriler
Notebook önerisi- tenik sorun
Lise son sınıfsın Üni de Windows cihaza ihtiyacın olabilir. Not için çizim ekranı ile işi çozersin. Oyun için mutlaka güçlü grafik birimli cihaza ihtiyacın. Var 25k bandında RTX 4050 li ekran kartlı victus veya nitro cihaz tercih etmen en mantıklısı

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
920,530
Üyeler
142,741
Son üye
omer3434
Top Bottom