Neler Yeni

İnceleme Huawei Matepad Air İnceleme!

Mehmet

80+ Gold
En İyi Cevap
4
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,521
İsim
Mehmet
İlgilendiği Kategoriler
Donanım İnceleme
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Furkan bahtiyar
Dostlar öncelikle herkese selamlar. Bugün ki incelememde Huawei Matepad Air tablet hakkında ufak bir inceleme ve bu tableti alacak kişilerin aklındaki soruları götürmek amacıyla bir inceleme metni hazırladım. Herkese iyi forumlar...

Huawei Matepad Air rakipleri.

Dostlar öncelikle Matepad Air model tabletin rakiplerinden bahsetmek isterim. Matepad Air modelinin bugün en büyük rakipleri Samsung S7FE ve İPAD 9.NESİl diyebiliriz.
-İlk olarak Samsung S7 FE modelinden bahsetmek isterim. Öncelikle bu model donanım anlamında hem İpad hem de Matepad Air modelinden aşağıda. 4GB ram ve 64GB hafıza gerçekten çok yetersiz. Mağaza gidip incelediğimde tabletin ana menünde bile zorlandığını gördüm. İçerisinden S PEN çıkması ve ekran boyutu güzel bir artı ancak gerçekten donanım anlamında çok yetersiz.

- Dilerseniz şimdi Matepad Air ve İpad 9 modelini karşılaştıralım. Bende şu anda İpad 9 ve matepad Air modeli bulunuyor. Öncelikle burada tamamen kişinin kullanma dinamikleri önemli. Eğer ki diyorsanız ben İpad 9 ve yanında parayı verir Apple Pencil alırım, o zaman İpad alabilirsiniz ancak dikkat etmeniz gereken bir kaç durum daha var. App Store mağazası Play Store'a göre pahalı ve tablete crack uygulama indiremiyorsunuz. Tableti alırken kullanacağınız uygulamaların fiyatlarına bir bakın derim. Yine ekran-gövde oranı da günümüzün gerisinde. Batarya anlamında da dolması biraz zaman alıyor. Uzun ömürlülük açısından ise İpad 9 modeli uzun bir süre daha güncelleme alacaktır ve ortalama 8 ay kullandığım bu İpad modeli gerçekten çok stabil bir şekilde çalışıyor. Hiç bir kasma, donma vb. yaşamadım.

Matepad Air modelinde ise Yanında manyetik şarj olan 2. nesil M-PENCİL, Bluetooth desteği olan aynı zamanda kılıf olan bir tablet klavye de geliyor. Bu aksesuarları Apple'dan almaya kalksanız İpad 9 kadar daha para vermeniz gerekiyor. Donanım anlamında ise zaten gayet güçlü bir model. Ancak herkesin aklındaki soru ise Google servislerinin olmaması. Bu konuya incelememde özel bir alt başlıkta değineceğim.

Huawei Matepad Air genel özellikleri

Dostlar genel olarak özelliklerden bahsederek başlayalım. İçerisinde Snapdragon 888, 8gb Ram, 128gb hafıza bulunuyor. Keşke hafıza 256 olsaydı zaman zaman diyorum ancak yine de yeterli diyebilirim. Ekran anlamında ekran gövde oranı güzel, 11.5" 2800x18420 çözünürlüğünde 144hz IPS bir ekran ile geliyor. Ben ekran anlamında genel olarak memnun kaldım özellikle akıcılık mükemmel. Batarya anlamında ise diğer matepad modellerinde içerisinden 22.5w gibi şarj cihazları çıksa da Matepad Air modelinden 40w çıkıyor ve 8300MAH bataryayı gayet kısa bir süre de şarj edebiliyor. Genel anlamıyla cihaz donanımı bu şekilde.

Huawei Matepad Air Kalem Performansı ve Özellikleri

Dostlar kalemimizde manyetik şarj, Avuç reddi, ve bastırma sensörü bulunuyor. Kalem performansı gayet güzel ihtiyaçları fazlasıyla karşılıyor. Kutunun içinden bir de yedek uç çıkıyor. Ağırlık konusunda ise gayet hafif boyutu da yeterli.
Alıntıyı görüntüle

Huawei Matepad Air Klavye Performansı ve özellikleri
Dostlar Klavyemiz gerçekten çok güzel. Tuşlar gayet sessiz kütüphane gibi ortamlarda sıkıntı yaratmaz. Klavye aynı zamanda kılıfımız demiştim. Klavye kılıftan ayrılabiliyor ve ayırdığınızda dahi kullanmaya devam edebiliyorsunuz. Klavye performansı gayet güzel. Ayrıca Stardew Walley oyununda denediğim kadarıyla klavye ile oyun oynayabiliyorsunuz.
Alıntıyı görüntüleAlıntıyı görüntüle

Huawei Matepad Air Kutu içeriği

Dostlar Klavye ve Tabletimizin kutusu aynı jelatin içinde iki farklı kutu ile geliyor.
Tabletimizin kutu içeriğinde Klavyemizin kutu içeriğinde Kalemin kutu içeriğinde
-40w Adaptör x1 -Klavye (aynı zamanda kılıf) x1 -M-PENCİL kalem x1
-Type-c kablo x1 -Kullanım kılavuzu bulunuyor. -Yedek kalem ucu x1
-Kullanım kılavuzu ve tablet çıkıyor. -Kullanım Kılavuzu bulunuyor.

Huawei Google Servisleri Problemi

Öncelikle kendi hikayemden bahsetmek isterim bu tablet ilk gördüğümde donanım anlamında kesin bunu alıyorum dedim. Ancak google servislerinin olmaması beni çok düşündürüyordu artık vazgeçecek duruma gelmiştim. Son bir kerz mağazaya gidip inceleme kararı aldım ve cihazı incelediğimde direkt ben bu cihazı alacağım dedim. Çünkü uygulamalar çok stabil ve güzel çalışıyordu.
Artık herkesin aklındaki soruya gelelim. Google servisleri çalışıyor mu, çalışıyorsa stabil mi?
Öncelikle ufak problemler harici Tüm google servisleri sorunsuz indiriliyor ve çalışıyor. Stabillik konusunda ise ben hiçbir hata almadım. Peki nasıl çalışıyor.
Tableti ilk aldınız ve kurulumu yaptınız. Yaptıktan sonra Huawei APP GALLERY girdiniz ve youtube indirmeye bastınız, bastığınızda sizi GBOX adlı programı indirmeye yöneltecek ve bu programı indirip içine girdiğinizde tüm google servisleri ve Google Play store indirebileceksiniz. Bunun yanında tabletin yüklü gelen Petal Search denen bir tarayıcısı bulunuyor. Bu uygulama aynı zamanda tarayıcı ve APK uygulama indrimeye yarıyor. İstediğiniz oyunu veya uygulamayı yazıp uygulamalar bölümüne girdiğinizde direkt indir butonu göreceksiniz ve bastığınızda sizi APK sitesine yönlendirecek ve indirme başlayacak.
Peki yaşadığım problem neydi?
Dostlar Play Store üzerinden Clash Of Clans indirdiğimde, oyunda Google Play hesabım ile giriş yapamadım. Ancak oyunun Supercell hesabı ile giriş yaptım ve onun dışında hiçbir problem kalmadı. PDF indirme konusunda ise sorunsuz. Sadece youtube linki açarken çok nadir beyaz ekran kalıyor kapatıp linki tekrar açtığımda sorun çözülüyor. Sonuç olarak Google servisleri bence gayet iyi çalışıyor. Ki zaten yanına kalem ve klavye çıkması büyük bir avantaj. Peki bunu kimler almalı kimler almamalı sorusuna gelelim. Öncelikle çok önemli toplantılara gidiyorsanız ipad veya android bir tablet tercih edebilirsiniz çünkü toplantıda vb. bir sıkıntı olmasını istemeyiz. Ancak benim gibi ders çalışıyım, oyun oynayayım, video izleyeyim diyorsanız o zaman bu tableti tercih edebiliriniz diyebilirim.

Google servisleri ve office programları hakkında aşağıda bir kaç fotoğraf bıraktım.

Alıntıyı görüntüleAlıntıyı görüntüleAlıntıyı görüntüleAlıntıyı görüntüle Alıntıyı görüntüle

NOT: Satın alacağınız zaman Huawei'in kendi sitesi üzerinden alın. Aksi takdirde kalem ve ekran garantisi olmuyor.
Hocam öncelikle inceleme yazınız için teşekkürler gerçekten çok faydalı olmuş. Bir ricam var sizden oyunlara play hesabımız ile bağlanıp kaldığımız yerden devam etme gibi bir şansımız bulunuyor mu ? Bunu test edip yazabilir misiniz?(Örnek olarak PlantsVsZombies2).

Mehmet

80+ Gold
En İyi Cevap
4
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,521
İsim
Mehmet
İlgilendiği Kategoriler
Donanım İnceleme
Hocam öncelikle inceleme yazınız için teşekkürler gerçekten çok faydalı olmuş. Bir ricam var sizden oyunlara play hesabımız ile bağlanıp kaldığımız yerden devam etme gibi bir şansımız bulunuyor mu ? Bunu test edip yazabilir misiniz?(Örnek olarak PlantsVsZombies2).
Clash of Clans ile denedim supercell hesabı ile bağlanarak bir problem yaşamadım. Gbox adında bir emülator kullandığımızdan çok nadir sorunlar çıkabiliyor tabii ki. Ancak ben memnunum ve problem yaşamadım denecek kadar az.
Sorunuza kısaca cevap verirsem arada bir google play hesabı ile bağlanamama problemi yaşanabiliyor. Sizin için çok önemliyse direkt android tercih etmeniz mantıklı olabilir.

Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Furkan bahtiyar
Clash of Clans ile denedim supercell hesabı ile bağlanarak bir problem yaşamadım. Gbox adında bir emülator kullandığımızdan çok nadir sorunlar çıkabiliyor tabii ki. Ancak ben memnunum ve problem yaşamadım denecek kadar az.
Sorunuza kısaca cevap verirsem arada bir google play hesabı ile bağlanamama problemi yaşanabiliyor. Sizin için çok önemliyse direkt android tercih etmeniz mantıklı olabilir.
Hocam Android konusunda çok haklısınız fakat bu cihazın muadillerinde klavye bulunmuyor . Ayrıca SD 888 işlemcisi beni uzun süreler götürür diye düşünüyorum . Aslında çok oyun oynayan birisi değilim fakat içime kuşku doğuyor neyse teşekkür ederim yanıtınız için.

Mehmet

80+ Gold
En İyi Cevap
4
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,521
İsim
Mehmet
İlgilendiği Kategoriler
Donanım İnceleme
Hocam Android konusunda çok haklısınız fakat bu cihazın muadillerinde klavye bulunmuyor . Ayrıca SD 888 işlemcisi beni uzun süreler götürür diye düşünüyorum . Aslında çok oyun oynayan birisi değilim fakat içime kuşku doğuyor neyse teşekkür ederim yanıtınız için.
Ya bu konuda söyle soyliyeyim. Ben çok memnunum kalem ve kalvye mükemmel gerçekten. Ancak bu donanımlarda bu fiyata başka tablet olmamasının sebebi google servisleri olmaması.
Huawei bu sorunu GBOX ile çözdü diyebilirim aslında ancak yine illa ki stabil olmayan durumları olabilir çok nadir.

Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Furkan bahtiyar
Ya bu konuda söyle soyliyeyim. Ben çok memnunum kalem ve kalvye mükemmel gerçekten. Ancak bu donanımlarda bu fiyata başka tablet olmamasının sebebi google servisleri olmaması.
Huawei bu sorunu GBOX ile çözdü diyebilirim aslında ancak yine illa ki stabil olmayan durumları olabilir çok nadir.
Teşekkür ediyorum yazılarınız için yarın mediaMarktten son kez bakacağım içime sinerse alacağım.

Mehmet

80+ Gold
En İyi Cevap
4
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,521
İsim
Mehmet
İlgilendiği Kategoriler
Donanım İnceleme
Teşekkür ediyorum yazılarınız için yarın mediaMarktten son kez bakacağım içime sinerse alacağım.
Tamamdır. Kesinlikle mağazada GBOX indirip oyun indirin ve deneyin.
Matepad 11 veya 11.5 varsa aynı arayüz zaten onda da deneyebilirsiniz. Sadece donanım farklı.

Touoa

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,919
İsim
Turuncu Keskin
S8 , xioami book 12.4 , matepad air mi? hangisini tercih edeyim sizce.

Etoow

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
268
İsim
Ertuğrul
arkadaslar matepad air cihazina sahibim ve kasma sorunlari yasiyorum konuma bakabilir misniz

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
906,698
Üyeler
140,685
Son üye
MoraXx32
Top Bottom