Neler Yeni

Öneri Ön ve üst panelde sıvı soğutma olan kasanın hava akışı nasıl olmalı?

TahinPekmez

80+ Silver
Hocam aynı kasayı kullanıyoruz ve o kasa soğutma anlamında bayağı iyi.
ön 3 fan içeriye hava alacak şekilde üsttekiler ve arkadakiler ise havayı dışarıya üfleyecek şekilde takman lazım
öndeki 360 lik radyatorden sicaklik cok gelir iceri vermesin diye 6 fanla direkt dışarı atmak istedim. zaten üsteki de dışarı atıyor. bari derim arkadan ve alttan iceri hava girsin istemiştim.
o zaman onden temiz hava alip radyatöre vursun, usten ve arkadan disari atsin. boyle deneyim.

Dahası  
Reaksiyon skoru
676
İsim
Muhammed Hamza Bayık
İlgilendiği Kategoriler
Teknolojik gelişmeler, Bilgisayar bileşenleri, Yazılım
öndeki 360 lik radyatorden sicaklik cok gelir iceri vermesin diye 6 fanla direkt dışarı atmak istedim. zaten üsteki de dışarı atıyor. bari derim arkadan ve alttan iceri hava girsin istemiştim.
o zaman onden temiz hava alip radyatöre vursun, usten ve arkadan disari atsin. boyle deneyim.
Evet o şekilde. Çünkü önden gelen hava sıcak olsa bile en azından dışarı atılabilir. Ama böyle olunca hava sıkışıp kalıyor içeride.

Eren Güven

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,692
İsim
Eren Güven
Hava akışı kötü hem önden hem üstten egsoz vermek zorunda kalmışsın. Öndeki pull-pushu kaldır yalnızca gpu radyatörünün üç fanı egsoz yönünde olsun. Sıvı soğutucununkine yapacak bi şey yok zaten. Eğer PSU kapağının üzerine 3 adet fan sığıyosa oraya intake yönünde tak fanları, arkadaki fan da mecbur intake olacak. Kasadan çok fazla hava çıkıyo ama soğuk hava kasaya girmiyo.
Fotoğrafa eklediğim kasanın önünde 3 adet 140mm intake, altta 3 adet 120mm intake üstte 360mm radyatör egsoz ve arkada bir adet 140mm egsoz yönünde fan var. Anakartın sağındaki iki fanı sayma. Bu şekilde ekran kartımın sıcaklığını 15 derece düşürdüm. Normalde eski küçük kasada 76 77 dereceyi gören ekran kartı bu kasada 60 derecede çalışıyo. Ki gamingpro muhtemelen en çok ısınan 4080 modeli. Rog Strix falan olsa sıcaklığı düşünemiyorum bile

Ekler

• IMG_20240124_101607.jpg
    IMG_20240124_101607.jpg
    3.1 MB · Hit: 27

kemal k.

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
175
İsim
Kemal
Hocam aynı kasayı kullanıyoruz ve o kasa soğutma anlamında bayağı iyi.
ön 3 fan içeriye hava alacak şekilde üsttekiler ve arkadakiler ise havayı dışarıya üfleyecek şekilde takman lazım
Sizin kasa baya ferah hocam içini açıyor insanın
Mesaj otomatik birleştirildi:

Maşallah herkes sistemi eklemiş benim R5 5600 lü rx6600 lı emektar a520 de RGB port olmadığı için sıvı soğutma ışığı çalışmıyor :) ama serin diyecemde ztaen düşük sistem brnimki onu unuttum :)

Ekler

• Screenshot_20240124-102117.jpg
    Screenshot_20240124-102117.jpg
    389.9 KB · Hit: 27
Son düzenleme:

Bulkyapanobez

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,029
İsim
Yusuf Aras
İlgilendiği Kategoriler
Spor
Sizin kasa baya ferah hocam içini açıyor insanın
Mesaj otomatik birleştirildi:

Maşallah herkes sistemi eklemiş benim R5 5600 lü rx6600 lı emektar a520 de RGB port olmadığı için sıvı soğutma ışığı çalışmıyor :) ama serin diyecemde ztaen düşük sistem brnimki onu unuttum :)
Teşekürler hocam sizinki de bayağı hoş. Sizinki emektar ise bizimki ney acaba . 5 3600/1660ti. Ferahlıkta ondan kart küçücük kalıyor :)

Top Bottom