Neler Yeni

Önce hangi parçayı almalıyım

Lorx61

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
738
İsim
Kadir
Arkadaşlar merhaba ben apu sistem kullanıyorum sistem tam olarak şu
Ryzen 3 2200G 3.5ghz
MSI A320M A PRO
Team T Force vulcan Tuf gaming 2×8 16gb ram
300gb HDD
Casper 250 watt PSU

Benim aklımda ki yükseltme şu şekilde Max bütçem 2000 TL öncelikle MSI MAG 500 watt PSU almak ve geri kalan paraya da 120 GB SSD almak toplamda ikisi 1800 TL tutuyor 200 TL ye de bir şey bulabilirsem alırım sizce böyle mantıklı mı ?
Yoksa ekran kartı piyasası fazla yükselmeden ekran kartı mi almak alacağım ekran kartı da GTX 1060 6gb olur

Reves9

80+
GTX 1060 çok eski ve yıpranmış bir kart. Kaldı ki 250W psu ile onu kullanamazsınız. Bu sisteme ekran kartı takılmayacaksa ekstra olarak bir psuya da gerek yok aslına bakarsanız.

Dahası  
Reaksiyon skoru
416
İsim
kemal kılıçdaroğlu
ilk psu al hem çok düşük
Mesaj otomatik birleştirildi:

120gb ssd yerine bir süre bekleyip 256gb gibi bişe alabilirsin

inkodes

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
561
İsim
Muhammed Fehim Yazıcı
psudan başla sonra ekran kartı sonra işlemci bence ssdyi de unutma

Lorx61

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
738
İsim
Kadir
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
GTX 1060 çok eski ve yıpranmış bir kart. Kaldı ki 250W psu ile onu kullanamazsınız. Bu sisteme ekran kartı takılmayacaksa ekstra olarak bir psuya da gerek yok aslına bakarsanız.
Ekran kartı takmayı düşünüyorum tabii ki Vega 8 yetersiz kalıyor

psudan başla sonra ekran kartı sonra işlemci bence ssdyi de unutma
Teşekkürler

Bu arada PSU yu Yükseltmeye gerek yok demişinizde hocam kullandığım PSU eski artık ömrünü doldurcak gibi gözüküyor

Reves9

80+
Ekran kartı takmayı düşünüyorum tabii ki Vega 8 yetersiz kalıyor

Teşekkürler

Bu arada PSU yu Yükseltmeye gerek yok demişinizde hocam kullandığım PSU eski artık ömrünü doldurcak gibi gözüküyor
Hocam eğer ki sonradan ekran kartı takacaksanız yükseltin tabii ki. Fakat ekran kartı takma gibi bir düşünceniz yoksa bu sisteme psu takmak ölü yatırım.

Lorx61

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
738
İsim
Kadir
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Hocam eğer ki sonradan ekran kartı takacaksanız yükseltin tabii ki. Fakat ekran kartı takma gibi bir düşünceniz yoksa bu sisteme psu takmak ölü yatırım.
Hocam dediğim gibi apu biryere kadar yetecek o yüzden hem PSU yükseltip ilerde ekran kartı kullanabilirim hemde sistemi tehlikeye atmam

Top Bottom