Neler Yeni

Önemli Google Domains Alan Adlarını Ücretsiz Transfer +1 yıl

furkan

80+
Konu r10 @rocyas adlı üyeden alıntıdır.

Merhaba arkadaşlar Google Domains bildiğiniz üzere satıldı ve Wordpress.com bir kampanya başlattı, alan adlarınızın tamamını ücretsiz bir şekilde wordpress.com'a transfer edebilirsiniz. Ayriyetten transfer sonrasında +1 yıl alan adlarınızın süresi uzayacaktır, hızlı olun...

Bazı bilgiler
Sadece google domains üzerinden aktarılan alan adları ücretsiz aktarılır ve +1 yıl süresine eklenir.
İlk 1 milyon kişi bu kampanyadan yararlanabilir, hızlı olun.
Sistemde yoğunluk var, lütfen sabredin, olmuyorsa bir süre sonra tekrar deneyin, bazı işlemlerde devam edilmiyor vs.
Transfer edilecek alan adı ve transfer kodunu yaptıktan sonra kart bilgilerini girin, sepetinizin 0₺ olması gerekiyor, kartınızdan herhangi bir para çekmeyecek, işlem tamamlandıktan sonra google domains'ten gelen aktarma izinlerini her alan adı için onaylayın, sonrasında işi wordpress.com'a bırakıp arkanıza yaslanın er veya geç transfer tamamlanır, yoğunluktan ötürü süreç uzayabiliyor, normalde 6-7 günde yapılan işlemler burada bazen 10dk bazen 1 saatte tamamlanıyor, sabredin.
Nameserver yönetimi, dns kaydı ekleme, transfer edilebilirlik açısından herhangi bir problem yok google domainste nasılsa burada da öyle herhangi bir tuzak yok yani bu kampanyada.
whois gizliliği ücretsiz, ücretsiz ssl ekleme var
domain eklemede sanırım şuana kadar bir sınır yok istediğiniz kadar ücretsiz google domains üzerinden taşıyabilirsiniz, yüzlerce domain taşıdık.
google domains harici başka firmadan transfer yaparsanız ücret çıkar.
süresi bitmiş domaininizi bile transfer edebilirsiniz, deneyin belki olur, edenler var.
devamı gelecek...

WordPressten söylenen bilgiler

fiyat: Yenileme fiyatınız, Google Domains ile ödediğinizle aynı veya daha düşük olacaktır ve bu, sunduğumuz 400'den fazla üst düzey alanın (TLD) her biri için geçerlidir. Bu, çoğu alandaki mevcut WordPress.com müşterileri için de geçerli olacak, yani çoğu durumda fiyatlarınızı düşürüyoruz!
Bu geçici bir şey değil. Alan adı fiyatlarını düşük tutmaya kararlıyız ve fiyatları yalnızca toptan satış maliyetlerimiz yükselirse yükselteceğiz (alan adı işimizi Costco gibi yürüteceğiz).

Performans: DNS hızlarımız Google, GoDaddy ve DigitalOcean'dan daha yüksektir. Ama bunun için bizim sözümüze güvenmeyin. dnsperf.com'da kendiniz kontrol etmekten çekinmeyin.
Gizlilik: Diğer birçok kayıt şirketinin aksine, gizlilik koruması ücretsizdir. (ABD dışı alan adları için birkaç istisna vardır.)
Güvenlik: Bizde barındırılan tüm alan adları için ücretsiz olarak SSL kuruyoruz. Ve sitenizi WordPress.com'da barındırdığınızda, sitenizin sorunsuz çalışmasını sağlamak için gerçek zamanlı yedeklemeler, tek tıklamayla geri yüklemeler, kötü amaçlı yazılım taraması, WAF (web uygulaması güvenlik duvarı), DDOS azaltma ve daha fazlası gibi ciddi güvenlik özellikleri sağlıyoruz.

MSI aşığıyimm

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,069
İsim
Ali Batmaz
şimdi rastgele bir siteden alınan domain 1 yıl uzatılamıyor mu, google üzerinden mi alınması lazım?

Helenov

80+
Merhaba. Google Domains'in satılmasının eksisi tam olarak nedir? Şu anda bir domain satın almak için en iyi site neresidir, bilginiz var mıdır?

furkan

80+
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Merhaba. Google Domains'in satılmasının eksisi tam olarak nedir? Şu anda bir domain satın almak için en iyi site neresidir, bilginiz var mıdır?

Google istediği gibi kar edemediği için satmış. Bildiğim budur.

Global Düşünürsek Godaddy en iyisi, ancak arada karttan para çekmesi vs. oluyor diye kullanmıyorum. Türk firmalarından Turhost kullanabilirsin.

Tavsiye isteyecek olursan
1- Godaddy
2- İsimtescil
3- Turhost
4- Natro

Ben wordpress'e taşıdım wordpress çok büyük bir şirket bildiğin gibi bir problem olacağını sanmam.

ek olarak; ucuz olacak diye kıytırık firmalardan alma çok pişman olursun.

Helenov

80+
Google istediği gibi kar edemediği için satmış. Bildiğim budur.

Global Düşünürsek Godaddy en iyisi, ancak arada karttan para çekmesi vs. oluyor diye kullanmıyorum. Türk firmalarından Turhost kullanabilirsin.

Tavsiye isteyecek olursan
1- Godaddy
2- İsimtescil
3- Turhost
4- Natro

Ben wordpress'e taşıdım wordpress çok büyük bir şirket bildiğin gibi bir problem olacağını sanmam.

ek olarak; ucuz olacak diye kıytırık firmalardan alma çok pişman olursun.
GoDaddy ilk yıl 70, sonraki yıllar 500 TL. Natro ve Turhost da öyle. İsimtescil'de direkt 275 TL gözüküyor. İlk yıl ucuz alacağım diye sonra uğraşmak istemiyorum. Google Domains'de ise 195 TL. Bu durumda Google Domains daha iyi olmuyor mu?

furkan

80+
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
GoDaddy ilk yıl 70, sonraki yıllar 500 TL. Natro ve Turhost da öyle. İsimtescil'de direkt 275 TL gözüküyor. İlk yıl ucuz alacağım diye sonra uğraşmak istemiyorum. Google Domains'de ise 195 TL. Bu durumda Google Domains daha iyi olmuyor mu?

Dostum google Domians satıldı. daha hizmet verilmeyecek. godaddy hariç diğer firmalar ile çalışabilirsin.

neshter

80+ Bronze
10 yıllık alan adı 750 TL gözüküyor. Yeni satın alıp taşıyabiliyor muyum wordpress'e?

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
907,093
Üyeler
140,767
Son üye
estqxopXl
Top Bottom