Neler Yeni

🚫 Özgür Özel : Bedelli askerlik yapanlardan oy istemiyoruz ! 🚫

umuttt

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,490
İsim
umt
Discord
umt#4257

Özgür özel bedelli askerlik yapan gençlere tepki gösteriyor, fakat unuttuğu şey bedelli yapanlarda vatanını seviyor, ayrıca bedelli askerliğe gidenlerin çoğu CHP gençleridir, çünkü AKP dindar kesim olduğu için askerliği boyun borcu sayarlar.

Kısacası bu adamlardan bi cacık olmaz bu kafayla akp den oy felan alamazlar, baksana adam kendi kitlesine laf sokuyor.
oy kaybetmekten başka çabası yok

Emsal

80+ Silver
Hangi siyasi parti iyidir sorusu yerine hangi siyasi parti en kötü değil sorusu sorulmalı bence

Bu noktadan bakınca karar verirken bence çok daha düzgün bir ölçümüz olmakta

Mesela İyi parti şöyle kötü yanı var böyle kötü yanı var dediklerinde evet doğru peki en kötü yarışında galip gelir mi bence gelmez

Akpartinin şöyle kötü yanı var vs evet doğru peki en kötü yarışında galip gelecek kadar mı hayır o da galip gelemiyor

Bu yarışın kazananı belli bence chp ve hdp o kadar çok kötü yanı var ki aralarından sıyrılıp 1.sırayı alıyorlar

Son düzenleme:

FlyperX

80+ Silver
En İyi Cevap
2

The Semih

80+ Silver
Bu çok komikti bir daha olmasın bence :D
Komik bir şey yok kardeşim, küçüklüğümüzden beri askere gitmeyen kız vermezler diyen muhafazakar kesim var, askere gitmeyen erkeğe adam gözüyle bakmayan AKP li dedelerimiz var sen neye şaşırdın ki bu kadar git sor bakalım sağ sola gülceklermi ? diğer partidende vardır elbette ama ben olasılık baz alarak konuştum 15 temmuz gecesi bizim burada CHP belediyesi sokağa toplasan 100 kişi çıkmamıştır, ama AKP tarafı komple sokaktaydı.

Partileri savunmuyorum bu arada bana göre hepsinin ülkeye zararı var, 2023 seçiminde başımızdaki adamın kazanmasının tek sebebi AKP kesimin ülke elden gidecek korkusu, ülke ekonomik çöküntüye girse bile o adama oy vericekler çünkü yıllardır CHP gelirse kürdistan kurulur diye algı yapıldı AKP li milyon kitleye.

AKP li kesimin dindar olduğunu ilk benden mi duydun da komik diyon, gerçekleri konusuyorum tarikatçılar ve islamcılar çoğunluğu AKP ye oy atıyor ?

FlyperX

80+ Silver
En İyi Cevap
2
Top Bottom