Neler Yeni

Öğretmen Öğrenciye Hakaret Edebilir mi?

claxan

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Cihan Serdar
Zamanında bizimde benzer hocalarımız vardı benzer söylemler kullanan fakat durup düşündüğümde haklı diyordum. Çöplük gibi yaşıyordu bir çoğu (çöp konusunda veya kişsiel bakım konusunda kimse öğretmenlerin uyarısına bir şey diyemez, kanuna aykırı bir şey yapın demiyorsa) ve genelde bu söylemler en hayaz öğrencilere gidiyordu.

Oralar sadece aslında öğretim kurumları değil, eğitim kısmı da var ve aslında bunları da öğrencilere bilinçlendirmeleri gerekiyor fakat yılların verdiği şeyle artık çoğu eğitimci bundan kopmuş durumda, aile de hiç terbiye vermemişse, vermiyorsa öğrenciyi gerçekten kontrol etmek gerçekten çok zor oluyor.

Şahsınıza doğrudan hakaret etmesi doğru bir şey değil, aileniz ile paylaşın aileniz gidip okul ile görüşsün. Gerekiyorsa öğretmenle birebir görüşülsün. MEB'i vs. işin içine katarsanız iş gereksiz yerlere varabilir, iki taraf içinde.
Çöp konusunda öğretmene bir şey diyemem gerçekten pis yerler vardı. Fakat bu konuda "aileniz pis" diye bir cümle kullanması bence yanlış. Sınıfımızda haylaz öğrenci yok denecek kadar az gerçekten. Hatta öğretmenlerimiz dersi boş duvara anlatıyor gibi hissedip velilerimize şikayet etmişler (şikayet edecek başka bir şey bulamadıklarından). Öğretmenle birebir görüşüldüğünde öğretmen tüm notlarımı düşük verecek ve derse katılmadığımı iddia edecek. Çünkü tarih derslerini genelde öğretmen anlatır ve biz sadece dinleriz soru-cevap vesaire gibi şeyler şu ana kadar hiç yapmadık. Sözlüme düşük vermesine böyle bir kılıf uydurabilecek.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Cevaplar için çok teşekkür ederim dostlarım. Ailemi ikna edip müsait bir zamanda il milli eğitim müdürlüğüne başvuracağız gibi görünüyor. Ayrıca müdür, müdür yardımcısı ve çoğu yanlış hareketi olan öğretmenlerimizi de aynı şekilde şikayet edeceğim.

Sebastian Szymanski

80+ Silver
Yüksek ihtimal okula müfettiş gönderirler. Çocuklara sorarlar toplu şekilde var mı böyle bir şey diye. Müdürün ve o öğretmenin karsısında sence çıkıp biri olanları anlatabilir mi :)
Muhtemelen anlatmazlar bizde de oluyor bunlar çok ama milli eğitim müdürü filan gelince kimse bir şey diyemiyor. yemek yerken bir ara ziyarete geldi milli eğitim müdürü (muzlar sanırım biraz kararmıştı ama hep böyle veriliyordu ) sizin muzlar neden böyle kara dedi başta hepimiz güldük sonra ben hocam bizde hep bunu sorguluyoruz dedim beraber güldük gittiğinde arkadaşlarım arkamda müdürün olduğunu söyledi neyse ki bişey demedi :D

Acmsz_Kurt

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
151
İsim
AcmszKurt
İlgilendiği Kategoriler
Windows 11 Windows 10 Telefon Önerisi Teknik Sorun
orta sonum ben alıştım artık

claxan

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Cihan Serdar
orta sonum ben alıştım artık
Ben bile açıkçası genel olarak insanların dediği şeyleri kafaya takmayan bir insan olarak sınıfın önünce rencide edilmek gerçekten ağırıma gitti. Orta okulda özellikle insanların artık çocukluktan ergenliğe geçişinde hakaret vesaire çok daha ağır gelebilir. Gerçekten size sabır diliyorum.

Acmsz_Kurt

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
151
İsim
AcmszKurt
İlgilendiği Kategoriler
Windows 11 Windows 10 Telefon Önerisi Teknik Sorun
Ben bile açıkçası genel olarak insanların dediği şeyleri kafaya takmayan bir insan olarak sınıfın önünce rencide edilmek gerçekten ağırıma gitti. Orta okulda özellikle insanların artık çocukluktan ergenliğe geçişinde hakaret vesaire çok daha ağır gelebilir. Gerçekten size sabır diliyorum.
teşekkürler

Livaković

80+ Silver
Dingonun ahırımı burası ettiği küfürü tam anlıyamadım ama ben böyle bir durumla karşılaşsam bende aynısını söylerdim hoca diye allah olmuyor hocam sizinde haklarınız var kaldıki bir grupa hakaret etmiş eskilerde kaldı o hocaların çocuklara cetvel vurduğu dönemler şimdi böyle ahlaksızları öğrenciler dövüyor ben olsam okul çıkışında kendisine zarar vermek yerine gider arabasına birşeyine zarar verirdim bunuda yapmayacaksam yasal yoldan ilçe milli eğitimine giderdim iki türlü seçim var ya gidip sende kısasa kısas uygulayacaksın yada yasal yoldan işini elinden alacaksın ettiği hakaretle işinden bile olabilir

claxan

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Cihan Serdar
Dingonun ahırımı burası ettiği küfürü tam anlıyamadım ama ben böyle bir durumla karşılaşsam bende aynısını söylerdim hoca diye allah olmuyor hocam sizinde haklarınız var kaldıki bir grupa hakaret etmiş eskilerde kaldı o hocaların çocuklara cetvel vurduğu dönemler şimdi böyle ahlaksızları öğrenciler dövüyor ben olsam okul çıkışında kendisine zarar vermek yerine gider arabasına birşeyine zarar verirdim bunuda yapmayacaksam yasal yoldan ilçe milli eğitimine giderdim iki türlü seçim var ya gidip sende kısasa kısas uygulayacaksın yada yasal yoldan işini elinden alacaksın ettiği hakaretle işinden bile olabilir
Hakaretler otomatik sansürlenmiş. Beynimize hakaret etti s*lak vb cümleleri kurdu. Açıkçası şu ana kadar hayatımda ne kavga ettim ne başka türlü sicilimi kirletecek bir şey yaptım. Bu saatten sonra hocanın arabasına zarar verirsem açık şekilde ben suçlu durumuna düşerim. Çünkü hocanın arabasına verdiğim zararı kameralar kaydedecek ve kanıtı olacak. Fakat hoca hakareti sınıf da ettiğinden ve sınıflarda kamera olmadığından benim kanıtlayabilecek bir şeyim yok. Sadece tüm sınıftaki arkadaşlarım şahit ve bu durumdan muzdarip. Onların şahitliğiyle bir ceza alırsa alır. Yoksa kanıtlayabilecek bir şeyim yok. Ama hepsi de şahitlik yapacaktır ona eminim.

Livaković

80+ Silver
Hakaretler otomatik sansürlenmiş. Beynimize hakaret etti s*lak vb cümleleri kurdu. Açıkçası şu ana kadar hayatımda ne kavga ettim ne başka türlü sicilimi kirletecek bir şey yaptım. Bu saatten sonra hocanın arabasına zarar verirsem açık şekilde ben suçlu durumuna düşerim. Çünkü hocanın arabasına verdiğim zararı kameralar kaydedecek ve kanıtı olacak. Fakat hoca hakareti sınıf da ettiğinden ve sınıflarda kamera olmadığından benim kanıtlayabilecek bir şeyim yok. Sadece tüm sınıftaki arkadaşlarım şahit ve bu durumdan muzdarip. Onların şahitliğiyle bir ceza alırsa alır. Yoksa kanıtlayabilecek bir şeyim yok. Ama hepsi de şahitlik yapacaktır ona eminim.
sen yasal yoldan arkadaşların dediği gibi şikayette bulun ama bunun hakkettiği şikayet değil tekme tokat döveceksin dayaktan anlar bunlar yaşı büyük diye bakma her yaşı olan adam akıllı olamıyor maallesef anlattıklarınız doğruysa tam bir embesil

Abdullah021

80+ Bronze
Selamlar, 10. sınıftayım. Okulumuzda zil 4 dakika erken çalıyor hep. Mesela teneffüs saat 12.00 da ise 11.56 da zil çalıyor, ama öğretmen bildiği için 12 de bırakıyor. Aynı şekilde teneffüs bitişinde de (örneğin) saat 12.00 da çalması gereken zil 11.56 da çalıyor. Bugün aynı şekilde zil çaldı fakat biz biliyoruz erken olduğunu o yüzden arkadaşlarımın sırasının orada sohbete devam ediyorduk. Sonra okulumuzda neredeyse hiç sevilmeyen tarih hocamız geldi, o sırada yerine oturmamış öğrencilere "*****, *****, **********" tarzı hakaretler etti (bende dahil). Ama aslında tam olarak zil de çalmamıştı. Ayrıca hocanın ilk böyle konuşması değil. Daha önce derslerde de böyle dediği kişiler oluyordu. Birde nöbetçiyken sınıfımıza geldi, yerler pismiş bize "sizin aileniz pis o yüzden pissiniz" diye bağırıyordu. Sınıfımızda ki kız arkadaşların tırnaklarına bakıp bunları keseceksiniz diye azarlıyordu (bu yaptığı kurallara uygun bir şey mi bilmiyorum ondan yazdım). Bu hoca bir suç işliyor ona eminim fakat nasıl doğru adım atabilirim? Sınıfın önünde hakarete uğrayıp rencide olmak gerçekten hoş değildi.
Bende birebir aynısını yaşadım.Yapman gereken milli eğitime şikayet etmek okul idaresinin hiçbir şekilde sizin tarafınızda olacağını düşünmüyorum eğer olmazsa CİMER e şikayet edin.

claxan

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Cihan Serdar
sen yasal yoldan arkadaşların dediği gibi şikayette bulun ama bunun hakkettiği şikayet değil tekme tokat döveceksin dayaktan anlar bunlar yaşı büyük diye bakma her yaşı olan adam akıllı olamıyor maallesef anlattıklarınız doğruysa tam bir embesil
Hocam anlattıklarım da eksik var fazla yok. Benim yaşadığım olayları ve garibime giden tırnak mevzusunu anlattım sadece. Başka hocalarda başka öğrencilere çok garip hareketler sergiliyor. Bana yapılmadığı için ben şikayetçi vesaire olamam zaten onun adına. Ama onları da ikna edip şikayet dilekçemde hepsini yazacağım.

Livaković

80+ Silver
Hocam anlattıklarım da eksik var fazla yok. Benim yaşadığım olayları ve garibime giden tırnak mevzusunu anlattım sadece. Başka hocalarda başka öğrencilere çok garip hareketler sergiliyor. Bana yapılmadığı için ben şikayetçi vesaire olamam zaten onun adına. Ama onları da ikna edip şikayet dilekçemde hepsini yazacağım.
Hocam nesil farkı olduğunu düşünüyorum eski insanların ben açık açık konuşuyorum yobazlıkdır cahilliktir bu elimizde veya öğrencilerin elinde telefon olduğu veya onlarıın zamanında olmayıpta bizim zamanımızda olan şeyleri görünce deliriyorlar bi kafayı yiyorlar bunlar tam bir npc gibiler

claxan

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Cihan Serdar
Hocam nesil farkı olduğunu düşünüyorum eski insanların ben açık açık konuşuyorum yobazlıkdır cahilliktir bu elimizde veya öğrencilerin elinde telefon olduğu veya onlarıın zamanında olmayıpta bizim zamanımızda olan şeyleri görünce deliriyorlar bi kafayı yiyorlar bunlar tam bir npc gibiler
Hocam, gerçekten bir hazımsızlık olduğunu bende farkediyorum. Çünkü okulumuz gerçekten çok yüksek puanlı ve çalışkan öğrencilerin girdiği bir yer. Sınıfımızda ders sırasında çıt sesi çıkmaz. Ona rağmen geçen haftaki veli toplantısında ailelerimize boş duvarlara ders anlatıyor gibi hissediyoruz diyerek şikayet etmişler. Sadece matematik hocamız gerçekten çok iyi. Sınıf sessiz diye şikayet edildiği konusunda "haklarınız olduğunu bilin ve gerektiği yerde sesinizi çıkartmayı bilin" gibisinden bir tavsiye verdi. Matematik, Edebiyat, Görsel Sanatlar, Kimya hocalarımız dışında ki hocalarımız çok garip şeyler yapıyorlar. Değişik sebeplerden öğrencinin sözlüsünü düşük vermekten tutun ders sırasında 30 dakika boyunca öğrenci azarlamaya kadar.

Livaković

80+ Silver
Hocam, gerçekten bir hazımsızlık olduğunu bende farkediyorum. Çünkü okulumuz gerçekten çok yüksek puanlı ve çalışkan öğrencilerin girdiği bir yer. Sınıfımızda ders sırasında çıt sesi çıkmaz. Ona rağmen geçen haftaki veli toplantısında ailelerimize boş duvarlara ders anlatıyor gibi hissediyoruz diyerek şikayet etmişler. Sadece matematik hocamız gerçekten çok iyi. Sınıf sessiz diye şikayet edildiği konusunda "haklarınız olduğunu bilin ve gerektiği yerde sesinizi çıkartmayı bilin" gibisinden bir tavsiye verdi. Matematik, Edebiyat, Görsel Sanatlar, Kimya hocalarımız dışında ki hocalarımız çok garip şeyler yapıyorlar. Değişik sebeplerden öğrencinin sözlüsünü düşük vermekten tutun ders sırasında 30 dakika boyunca öğrenci azarlamaya kadar.
Böyle manyak saçma egosit narsist hoca alırlarsa böyle olur tabi direk mebde sorun

Top Bottom