Neler Yeni

Okul varken yazılım öğrenmek ne kadar mantıklı?

James Gg

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,351
İsim
James Gg
İlgilendiği Kategoriler
Pc Toplama-ekran kartı-işlemci-anakart-acer çöp laptop
C# öğrenmeyi düşünüyorum

Şöyleki okulum 12 de bitiyor 1 de eve geliyorum dinlenme yemek felan 2 desek 1 saat İngilizce ile uğraşsam saat 3 olur sonra 3 saat ders çalışsam 6 olur yemek vs derken 7 de tekrar başlasam 9-9.30 a kadar derse devam etsem sonra yatana kadar yazılım öğrenmeye çalışsam ne kadar mantıklı olur

11 im 9-10 da çok yattığım için hem tyt hem ayt çalışmam gerekiyor buda en az 4-5 saat istiyor. İngilizcem de berbat olduğu için udemyden kursa başladım 1 saat de ona ayırım muhtemelen en az artık

Dersleri aksatmadan 1-1.5 saat baksam günde sıkıntı olur mu ki

Alpl

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
710
İsim
Alp
İlgilendiği Kategoriler
Witcher,Red Dead Redemption 2
bence şuan derslerine odaklan üniversiteyi kazanınca yazılım öğrenirsin

James Gg

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,351
İsim
James Gg
İlgilendiği Kategoriler
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
bence şuan derslerine odaklan üniversiteyi kazanınca yazılım öğrenirsin
Hocam doğru diyorsun ama bir yandan o stresi atmak lazım insan yoruluyor sürekli ders yapmaktan günde 1-1.5 saat çok mu ki.

İyi bir yer kazansamda İngilizce ve yazılım dili bilmeden çok zorlanıcam ünide bu sefer.

Bunlarla ilgilenmesem.bile sürekli bir kolay dopamin alıyorum tiktok-youtube shorts gibi.

Çünkü öğlen 12 den akşam 12 ye 12 saat var bunun 4-5 saatini sadece ders çalışsam her şey biter diğer kişiler 3 saat Max çalışıyor yani

-Mehmet-

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,718
İsim
Mehmet Aslan
Hocam doğru diyorsun ama bir yandan o stresi atmak lazım insan yoruluyor sürekli ders yapmaktan günde 1-1.5 saat çok mu ki.

İyi bir yer kazansamda İngilizce ve yazılım dili bilmeden çok zorlanıcam ünide bu sefer.

Bunlarla ilgilenmesem.bile sürekli bir kolay dopamin alıyorum tiktok-youtube shorts gibi.

Çünkü öğlen 12 den akşam 12 ye 12 saat var bunun 4-5 saatini sadece ders çalışsam her şey biter diğer kişiler 3 saat Max çalışıyor yani
1 saat bile vaktin oluyorsa o vakitte sana faydası olacak bir şeyler yapmak çok şey kazandırır. Eğer bununla mutlu olup kafa dağıtabiliyorsan yap tabii ki.

James Gg

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,351
İsim
James Gg
İlgilendiği Kategoriler
1 saat bile vaktin oluyorsa o vakitte sana faydası olacak bir şeyler yapmak çok şey kazandırır. Eğer bununla mutlu olup kafa dağıtabiliyorsan yap tabii ki.
3-4 saat boş vaktim kalıyor hocam ya gidip tiktok-youtube shorts bağımlısı olmaktansa bu sürenin yarısını geleceğe yatırım olarak kullanmak çok mantıklı geliyor düzeni kurabilirsem devam ettireceğim bakalım.

apole

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
129
İsim
Eren Turhan
Eğer hedefianiz yuksek değilse 10k ve altı yazilim oğrenebilirsiniz ama yüksekse hic o riske girmeyin ölümüne çalışın iyi üniye gidin size şunu önerebilirim yazılım her türlü öğrenilir ama kaletli oğrenci bulmak cidden zor kötü okullarda o yüzden iyi bir sey yapıp iyi okulda kaliteli öğrenci ile bir işe girmek

James Gg

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,351
İsim
James Gg
İlgilendiği Kategoriler
Eğer hedefianiz yuksek değilse 10k ve altı yazilim oğrenebilirsiniz ama yüksekse hic o riske girmeyin ölümüne çalışın iyi üniye gidin size şunu önerebilirim yazılım her türlü öğrenilir ama kaletli oğrenci bulmak cidden zor kötü okullarda o yüzden iyi bir sey yapıp iyi okulda kaliteli öğrenci ile bir işe girmek
30k bandı yeter diye düşünüyorum hocam 10k artık çok zor bir şey 90 obb zaten 2k geri atıyor

Çok kasmakda istemiyorum şahsen sınavda bir yere kadar

Yusufx

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,186
İsim
Yusuf
İlgilendiği Kategoriler
İç donanımlar , Toplama Bilgisayar Tavsiye
Boş vakitlerinde oyun oynamak yerine Yazılım öğrenmek 👍

Öğrenen_biri

80+ Bronze
Şimdi yazılım öğrenmek güzel bir şey fakat üniversite sınavına çalıştığında ara vereceksin yazılıma bu seferde bildiklerinin çoğunu unutabilirsin. Tavsiyem sadece üniversite sınavı ağırlıklı çalışman ve iyi bir üni tutturabilmen. İyi bir üni tutturduktan sonra zaten rahatlıkla en iyi şekilde yazılımı öğrenirsin.

apole

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
129
İsim
Eren Turhan
30k bandı yeter diye düşünüyorum hocam 10k artık çok zor bir şey 90 obb zaten 2k geri atıyor

Çok kasmakda istemiyorum şahsen sınavda bir yere kadar
Hocam sunu soyliyeyim gidecehin uni önemli oldugunu dusunuyorum sirf bu yuzden 10k altı dedim o da kesin degil tavsiyem girbeildigin kadar iyi girmek ben mesela salaklık yaptım matematik biliyorum diye çalışmadım göte geldim şu an etkisini goruyorum üniversite faktörü gerckten cok onemli size tavsiyeden çok yapın diyesim geliyor bu arada sececcginiz alani bilmiyprum ama muhendislik uzerinden yorum yaptım

Top Bottom