Neler Yeni

Okulda olabilecek en iyi din hocasına denk geldim sanırım...

Hudzell

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
21,338
İsim
Hakan
İlgilendiği Kategoriler
Mining, Trading, Kripto, Crack
Ben daha din hocamla karşılaşmadım hadi hayırlısı

hocam nasıl anlattı ahlakı? bide lise mi ortaokul mu?
11. Sınıf, ilk dersi olduğundan sohbet havası vardı iyilik yapmaktan vesaire bashediyordu. Sonrasında sizce en büyük ve en önemli ibadet nedir dedi ben de namaz dedim.
Sonrasında "hayır, namaz allah ile kulun arasında olan ibadettir kişi kendi sorumludur. En büyük ibadet güzel ahlaktır ve bundan herkes sorumludur, biz birbirmize karşı terbiyeli ve güzel ahlaklı olalım örnek olalım ki diğerleri de örnek alsın. Unutmayın sizlerin anne ve babalarını hepsi birer ender insanlardır ve siz onların birer eserisiniz onların sizlere öğrettiği terbiyeyi ve güzel ahlaklı en iyi şekilde sergileyin, arkadaşlarına saygılı da olun onları üzmeyin ki..." vesaire vesaire.

Aslında bu dediğimden daha detaylı anlattı birebir dinlemek en doğrusu olur.
Ancak küçük yaştan itibaren öğrenmemiz gereken en önemli bir konuya tekrar değinip bizlere hatırlatmış oldu,
basit ama önemli bir konuydu.

• Beğen
Reaksiyonlar: RefX
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,992
İsim
Cdd Baran
İlgilendiği Kategoriler
Politik a Politik
Bizimkide akıllı tahtayı bilen yapan var diyodu xd

Arthur♛Morgan

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,583
İsim
sefa korkmaz
İlgilendiği Kategoriler
Red Dead Redemption ve Rockstar ile ilgili her şeye ilgim var
Instagram
sfakorkmaz
Boş konu değil gayet güzel bir konu olmuş. Hocamızın da ellerinden öperim Arthur Morgan size selam söyledi hocam de

stizzy

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,309
İsim
stizzy
Benim içinde matematik hocamız, illa ders ders diye söylenmiyor muhabbwt falane ediyoruz dersin ortasında, güler yüzlü ve samimi bir hocamız var ama ben illede mat diyen bir sınıfa geçeceğim gibi duruyor(dua edin diğer hocanın olduğu sınıfa geçeyim)

Fabrizio Romano

80+ Platinum
En İyi Cevap
5
Bizim dinci de namaz kılacağına ders çalış söylemişti. İlerde yine namazını kılarsın ama dersi kaçırırsan hayallerinden uzaklaşırsın söylemişti. Tam bir GOAT hocaydı.

Hudzell

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
21,338
İsim
Hakan
İlgilendiği Kategoriler
Bizim dinci de namaz kılacağına ders çalış söylemişti. İlerde yine namazını kılarsın ama dersi kaçırırsan hayallerinden uzaklaşırsın söylemişti. Tam bir GOAT hocaydı.
Aslında yanlış demiş, genç iken kılınan namaz ile ileride ki zamanla kılınan namazın sevabı vesaire aynı olmuyor kat be kat daha düşük oluyor.

Maryo

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Bugün denk gelebilecek en ama en iyi din öğretmenlerinden birisine denk geldiğimi fark ettim.

Adam normalde imam, gönüllü olarak okulda çalışıyor herhangi bir kazancı yok, ki namaz vakitlerinde camiiye gidip okula tekrar geliyormuş.
gittiği camii ile okul arasında en az 1 saatlik mesafe var bir de...

Kimseye namaz kıl kuran oku diye konuşmuyor, en büyük ibadet güzel ahlaktır diyerekten (evet normalde de din öğretmenleri namaz kılın diye tutturmuyor ancak burada anlatmak istediğim farklı.)
bizlere her şeyden önce güzel ahlakı anlatıp bizleri daha iyi bir hale getirmeye çalışıyor. Tabii sonrasında bazı ibadetlere ucundan değindi ancak önceliği ahlaktı.

Gönülden sırf allah için dini öğretmesi ve gün içinde o kadar yol kat ettiği halde yorgunluğunu saklayıp bizlere güler yüzlü davranması
beni çok mutlu etti.

Türkçesi ve anlatımı o kadar güzel ki insanın dinledikçe dinleyesi geliyor, sanki bu öğretmene denk gelerek tüm şansımı harcamışım gibi.

Aslında bunu ilk duruma atacaktım ancak belki sizlerin de buna benzer yaşadığı durum veyahut iyi öğretmen varsa paylaşsın diye konu olarak açmak istedim,
bundan ötürü boş konu diye yorumlarda bulunmazsanız iyi olur.
Geçen senelerde Temel Dini Bilgiler'e giren bir öğretmenim vardı bu kadar iyi bir kadın olamaz.

M-Q^GÖKTÜRK

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
10,769
İsim
göksel yurtcan
hangi okul hocam gelelim

Dahası  
Reaksiyon skoru
3,929
İsim
Sir Alex Ferguson
İlgilendiği Kategoriler
Konsol, Eğitim, Yazılım-Kodlama
Vay be bende pazartesi din hocasıyla tanıştım çok iyiydi oda ben ders anlatırken dersi kaynatın dedi ders sıkıcı olmasın diye ve adam dediğin gibi ahlaka çok önem veriyor çevreye ve insanlara saygılı olun diyor. Acaba aynı okulda mıyız?

Hudzell

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
21,338
İsim
Hakan
İlgilendiği Kategoriler
Vay be bende pazartesi din hocasıyla tanıştım çok iyiydi oda ben ders anlatırken dersi kaynatın dedi ders sıkıcı olmasın diye ve adam dediğin gibi ahlaka çok önem veriyor çevreye ve insanlara saygılı olun diyor. Acaba aynı okulda mıyız?
Eğer aynı okulda olsaydık epic olurdu ama sanmam istanbulda mısın ?

Hudzell

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
21,338
İsim
Hakan
İlgilendiği Kategoriler
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç