Neler Yeni

Öneri Olay Çıkaran Assassin's Creed Shadows Oyunu Hakkında Düşünceleriniz?

Sizce Oynanış güzel olursa alınır mı??

• Oy kullanan toplam üye
    58

StrangerIX

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,171
İsim
Baran Kut

Shourd

80+ Silver
Tek gördüğüm arkaplanı, oyun içindeki hikayesi-rolü hakkında bilgilendirme amaçlı açıklama geldi. Tepkilere herhangi bir açıklama görmedim hocam.

Gelir hocam. Hep ilk çıkış gününde ekleniyor diye biliyorum.
bende bi saat önce fln bi japon bi arkadaş söyledi aynn şunu kpyala yapıştır atıcağım çeviri youtube çevirisi

NOT:bilginin doğrulu kesin değil o japon arkadaş söyledi ssleri var

japonca sanırım;
彼らはインタビューで「日本人は感情移入できない。私たちの侍を探す必要があった」と言って、弥助を起用しました。これが差別でないなら、なにが差別なんですか?それに加えて歴史では弥助は侍ではありません。アサシンクリードはしっかりと時代考証をするシリーズなのにも関わらず、UBIは弥助が侍であることを“事実”であると述べています。これは意図的な歴史の改竄と捉えられてもおかしくありません。それに、この動画を見る限り日本に対する愛着や作り込みなどは全く感じず、ただ黒人を主人公にするために弥助という歴史の人物を使っているようにしか見えない。まだハリウッドのネオンが光り輝くフェイクの日本の方が日本に対する愛着や愛情を感じるくらいです。以上が差別だと感じている理由です。差別だと感じないのはあなたが日本人ではないからでしょう

türkçe hali

Bir röportajda, "Japon halkı empati yeteneğinden yoksundur. Kendi samurayımızı bulmamız gerekiyordu" dediler ve bu yüzden Yasuke'yi görevlendirdiler. Bu ayrımcılık değilse nedir?Ayrıca Yasuke tarihte bir samuray değildir.Assassin's Creed, tarihi geçmişi derinlemesine inceleyen bir seri olsa da UBI, Yasuke'nin bir samuray olduğunu "gerçek" olarak belirtiyor.Bu, tarihin kasıtlı olarak çarpıtılması olarak yorumlanabilir.Ayrıca, bu videoyu izlerken Japonya'ya dair herhangi bir bağlılık hissetmiyorum ya da bu konuda ayrıntılı bir şey hissetmiyorum; sanki siyahi bir kişiyi ana karakter yapmak için Yasuke adlı tarihi bir figürü kullanıyorlar gibi görünüyor.Japonya'ya, Hollywood'un neon ışıklarının hala parladığı sahte Japonya'dan daha fazla bağlılık ve sevgi duyuyorum.Bu yüzden ayrımcılık olduğunu düşünüyorum.Ayrımcılığa maruz kalmamanızın nedeni muhtemelen Japon olmamanızdır.

StrangerIX

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,171
İsim
Baran Kut
Bir röportajda, "Japon halkı empati yeteneğinden yoksundur. Kendi samurayımızı bulmamız gerekiyordu" dediler ve bu yüzden Yasuke'yi görevlendirdiler. Bu ayrımcılık değilse nedir?Ayrıca Yasuke tarihte bir samuray değildir.Assassin's Creed, tarihi geçmişi derinlemesine inceleyen bir seri olsa da UBI, Yasuke'nin bir samuray olduğunu "gerçek" olarak belirtiyor.Bu, tarihin kasıtlı olarak çarpıtılması olarak yorumlanabilir.Ayrıca, bu videoyu izlerken Japonya'ya dair herhangi bir bağlılık hissetmiyorum ya da bu konuda ayrıntılı bir şey hissetmiyorum; sanki siyahi bir kişiyi ana karakter yapmak için Yasuke adlı tarihi bir figürü kullanıyorlar gibi görünüyor.Japonya'ya, Hollywood'un neon ışıklarının hala parladığı sahte Japonya'dan daha fazla bağlılık ve sevgi duyuyorum.Bu yüzden ayrımcılık olduğunu düşünüyorum.Ayrımcılığa maruz kalmamanızın nedeni muhtemelen Japon olmamanızdır.
Bu doğruysa harbiden rezalet bir durum. Yeni gördüm bunu.

Gerçek hikayeyi saptırıp üstüne "kendi samurayımızı yarattık" diyebilmek harbi yürek ister.

Neyse bakalım oyunu düzgün yapmışlarsa alır,denerim.

Shourd

80+ Silver
Bu doğruysa harbiden rezalet bir durum. Yeni gördüm bunu.

Gerçek hikayeyi saptırıp üstüne "kendi samurayımızı yarattık" diyebilmek harbi yürek ister.

Neyse bakalım oyunu düzgün yapmışlarsa alır,denerim.
bence rezalet değil hatta bence çok iyi bi açıklama sadece söylemek yürek ister kısaca bana göre şöyle demişler biz tarihi tam olarak yansıtmıyoruz bu sadece bi oyun tarihi tam bilmediğimiz için kendi oyunumuza tarihten ESİNLENİLMİŞ bi samuray yptık eğer gerçekten benim dediğim gibi ise helal olsun ubiye ilk defa takdir edişim olabilir

Splixson

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,247
İsim
Furkan
siyahi samuraymı olur **

StrangerIX

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,171
İsim
Baran Kut
tarihten ESİNLENİLMİŞ
Bence rezalet kısım bu ya. Tarihteki hikayeye/anıya biraz ayıp etmiş oluyorlar. Yüzlerce farklı Japon samurayı/klanı hikayesi anlatma olasılıkları varken, tarihte yaşanmış olayı kendi isteklerince saptırıp sunmaları garip bir durum.

Siyahi "samuray"ın hikayesine baktım ben bu arada. Tamamen siyahi yaverle dalga geçmek amaçlı Japonlar samuray kıyafeti giydirmişler ve savaş sırasında bu kıyafetle yakalanmış. O yüzden de Black Samurai olarak anılmış ama asıl hikayeyi Japonlar tabi sonradan sunuyor tabi samuraylık vs. yapmadığını. Getir-götür işleri yapan ve köle olarak gelen bir siyahi vatandaşmış sadece.

Arkalarında durmaları güzel. Konuyu evirip çevirmezler ileride inşallah (3. ana karakter iddiaları çıktı geçen Japonmuş o da vs.)

Güzel bir oyun sunsunlar da dramayla işim gücüm yok. Paramı verir oynarım valla. Severim AC serisini.

Shourd

80+ Silver
Bence rezalet kısım bu ya. Tarihteki hikayeye/anıya biraz ayıp etmiş oluyorlar. Yüzlerce farklı Japon samurayı/klanı hikayesi anlatma olasılıkları varken, tarihte yaşanmış olayı kendi isteklerince saptırıp sunmaları garip bir durum.

Siyahi "samuray"ın hikayesine baktım ben bu arada. Tamamen siyahi yaverle dalga geçmek amaçlı Japonlar samuray kıyafeti giydirmişler ve savaş sırasında bu kıyafetle yakalanmış. O yüzden de Black Samurai olarak anılmış ama asıl hikayeyi Japonlar tabi sonradan sunuyor tabi samuraylık vs. yapmadığını. Getir-götür işleri yapan ve köle olarak gelen bir siyahi vatandaşmış sadece.

Arkalarında durmaları güzel. Konuyu evirip çevirmezler ileride inşallah (3. ana karakter iddiaları çıktı geçen Japonmuş o da vs.)

Güzel bir oyun sunsunlar da dramayla işim gücüm yok. Paramı verir oynarım valla. Severim AC serisini.
Bencede trailer bence çok iyiydi zaten ubisoft bu işi iyi yapıyor hikayede iyi gibi tek korkum mekanikler umarım biraz daha farklı ve yenilikçi olur valhala gibi zmaanında baya farklılık yaratmıştı umarım buda öyle olur şayet bu fikrin arkalaronda dururlarsa takdirimi kazanırlar ac serisi güzeldir

StrangerIX

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,171
İsim
Baran Kut

Örümcek Adam

80+ Bronze
hiç bir ubisfot oyununu beğenmiyorum.bunun da vasat bir oyun olacağını düşünüyorum.

Carlo

80+ Silver
En İyi Cevap
1
bende bi saat önce fln bi japon bi arkadaş söyledi aynn şunu kpyala yapıştır atıcağım çeviri youtube çevirisi

NOT:bilginin doğrulu kesin değil o japon arkadaş söyledi ssleri var

japonca sanırım;
彼らはインタビューで「日本人は感情移入できない。私たちの侍を探す必要があった」と言って、弥助を起用しました。これが差別でないなら、なにが差別なんですか?それに加えて歴史では弥助は侍ではありません。アサシンクリードはしっかりと時代考証をするシリーズなのにも関わらず、UBIは弥助が侍であることを“事実”であると述べています。これは意図的な歴史の改竄と捉えられてもおかしくありません。それに、この動画を見る限り日本に対する愛着や作り込みなどは全く感じず、ただ黒人を主人公にするために弥助という歴史の人物を使っているようにしか見えない。まだハリウッドのネオンが光り輝くフェイクの日本の方が日本に対する愛着や愛情を感じるくらいです。以上が差別だと感じている理由です。差別だと感じないのはあなたが日本人ではないからでしょう

türkçe hali

Herifler internetten aldıkları ve doğruluğunu bile teyit ettirme gereği duymadıkları bir olay üzerinden böyle bir işe girişmişler. Altıncı sınıf haber kanalı kafasıyla stüdyo yönetiyorlar demek ki.

Shourd

80+ Silver
Herifler internetten aldıkları ve doğruluğunu bile teyit ettirme gereği duymadıkları bir olay üzerinden böyle bir işe girişmişler. Altıncı sınıf haber kanalı kafasıyla stüdyo yönetiyorlar demek ki.
dediğim gibi bence bunu her zaman biliyorlardı bildiğiniz üzere dediğim ırkçılık sayılsa bile bence ubisoft sırf pazarlama taktiği uğruna japonları kulandı nasıl mı japonlar büyük nüfuslu bi ülkemi hayır peki japonları çok sevmeyen insanların kitlesi büyük mü istemesekde evet bana kalırsa ubisoft japonların kendilerini kötülemeye çalışarak paylaşmasıyla medyada gündemde üstlere çıkmayı hedeflemiş ve bence başarmış sayılır eğer gerçketen böyleyse tekrar tekrar diceğim ubisofta helal olsun ha diyelim ki cidden bilmeden yaptılarsa dicek bişiyim yok sadece aklıma geldikçe gülerim

-Annatar-

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,128
İsim
Barış
İlgilendiği Kategoriler
Oyunlar, ekran kartı, işlemci
Düşüncem alınmaması gerektiği.

Adsız.jpg

Top Bottom