Neler Yeni

Yardım Orta-üst seviye 12cm sessiz fan önerisi

murDrum

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Doğan Güneş Toksöz
Herkese merhaba.

Bir süredir kullandığım bilgisayarın fan sesinden ve titreşim gürültüsünden artık sıkıldım ve daha sessiz bir bilgisayar istiyorum.

Kasam "CoolerMaster MasterBox MB520". Bu kasanın önde 3 tane, arkada 1 tane olmak üzere toplamda 4 tane 120mm'lik fanı var. Bu fanlar kasayla birlikte gelen 3 pinli fanlar.
İşlemci soğutucum aynı markanın "Hyper 612 Ver.2" modeli. Bu işlemci soğutusu üstünde havayı "radyatörün içine doğru üfleyen" 1 adet 4 pinli 120mm Arctic P12 PWM PST takılı.

İşlemcideki fanın yeterince sessiz olduğunu düşünüyorum ve kasanın içinde takılı olan 4 fanı değiştirmek istiyorum. Daha önceden orta-üst seviye fan kullanmış olan kişilerden fan önerisi bekliyorum.

-Almak istediğim fanların tabii ki soğutma performansı önemli ancak sessiz olması ilk planda. Videolu incelemeler esnasında "bu fanlar o kadar sessizki kasanın yanında uçan sineği daha çok duyarsınız" dedikleri fanlardan arıyorum.
-RGB takıntım yok. (Hatta fan üstünde herhangi bir LED olmaması daha iyi olur.) Ancak varsa da sorun etmem.
-Bütçe problemim yok; ancak dürüst olursam 1 tane fana 250 lira da vermek istemem :)

Daha önceden kendi deneyimi olan ve aldığı üründen memnun kalmış olan kullanıcılar yazarsa çok sevinirim.

Şimdiden teşekkür ederim.

owl.zfg

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,514
İsim
Mertcan
akasa sarı fanlar güzel hava çekiyor ama sesli olur mu bilmiyorum bak internetten

murDrum

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Doğan Güneş Toksöz
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
akasa sarı fanlar güzel hava çekiyor ama sesli olur mu bilmiyorum bak internetten
Yanıtın için teşekkür ederim. Ancak dediğim gibi daha önce deneyimi olan ve kendi kullandığı üründen memnun kalan birinden cevap bekliyorum. "Akasa sarı fan" çok da doğru bir tarif değil zaten. Söylediğinin hangi model olduğu belirsiz. Daha üst segment ürün bakıyorum.

owl.zfg

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,514
İsim
Mertcan
Yanıtın için teşekkür ederim. Ancak dediğim gibi daha önce deneyimi olan ve kendi kullandığı üründen memnun kalan birinden cevap bekliyorum. "Akasa sarı fan" çok da doğru bir tarif değil zaten. Söylediğinin hangi model olduğu belirsiz. Daha üst segment ürün bakıyorum.

diğer modelinin ismi akasa viper sarı fandı bende viperi hatırlamadığım için öyle yazdım :D kullanan birileri çıkar herhalde ortalama bir fana göre iki kat hava akışına sahip 110 cfm ciddi bir sayı o yüzden önerdim

Top Bottom