Neler Yeni

osmanlı tarihi en iyi nereden öğrenilir.

omer_34

80+ Silver
osmanlı tarihini baştan sona öğrenmek istiyorum başlamam için bir kaynak, kanal, kitap veya başka bir önerisi olan var mı? aynı zamanda ilber ortaylının makalelerini nereden bulabilirim.

Mustafaer

80+ Bronze
Hocam Halil inalcık in Devleti-Aliyye serisi var seri tüm osmanlıyı baştan sona anlatıyor ancak biraz ağır ve detaylı bir dil kullanmış hocamız Allah rahmet eylesin.
Seri 4 kitaptan oluşuyor kulluk sisteminden ekonomisine kadar anlatıyor

Eren Güven

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,694
İsim
Eren Güven
klasik dönem için halil inalcık devlet-i aliyyenin ilk 3 cildini öneririm. ama bir tarihçi olarak söyleyim öyle osmanlı tarihini baştan sona öğrendim bitti gibi bir durum hiç bir zaman mümkün olmayacaktır. ancak dediğim gibi o kitaptan yüzeysel olarak bilgiler alabilirsin hiç yoktan iyidir.

omer_34

80+ Silver
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Hocam Halil inalcık in Devleti-Aliyye serisi var seri tüm osmanlıyı baştan sona anlatıyor ancak biraz ağır ve detaylı bir dil kullanmış hocamız Allah rahmet eylesin.
Seri 4 kitaptan oluşuyor kulluk sisteminden ekonomisine kadar anlatıyor
hocam nereden temin edebilirim? veya pdf bulunuyor mu

Andromakhe

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,054
İsim
AAAAA
İlgilendiği Kategoriler
Anime / Tarih /Eğitim / Siyaset / Teknoloji
Arkadaşların dedikleri kaynaklara ek olarak youtube da DFT Tarih, Harp Tarihi, ÖÖF Tarih gibi kanallar var.
Mesaj otomatik birleştirildi:

DFT Tarih en iyisidir aralarında (bence)

Eren Güven

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,694
İsim
Eren Güven
hocam nereden temin edebilirim? veya pdf bulunuyor mu
pdf var mı bilmiyorum ama iş bankası yayınları bastı o seriyi defalarca. fiyatı pahalı gelirse googledan pdf olarak arayabilirsin vardır muhtemelen

omer_34

80+ Silver
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
klasik dönem için halil inalcık devlet-i aliyyenin ilk 3 cildini öneririm. ama bir tarihçi olarak söyleyim öyle osmanlı tarihini baştan sona öğrendim bitti gibi bir durum hiç bir zaman mümkün olmayacaktır. ancak dediğim gibi o kitaptan yüzeysel olarak bilgiler alabilirsin hiç yoktan iyidir.
tabii ki hiçbir zaman bitmeyeceğini biliyorum ama bir sayısalcı olarak tarihe çok meraklıyımdır ama lise dahil hep ezberletilmeye çalıştıkları için pek öğrenemedim. elimden geldiğince bir yerden başlayarak hobi amaçlı kendimi bilgilendirmek istiyorum.

Ben Amazondan aldım ilk serisini daha okumadım dili biraz ağır daha sonra bakacağım
Amazon dan Trendyoldan bulabilirsin çok pahalı değil
teşekkürler hocam bakıcam. selametle

Arkadaşların dedikleri kaynaklara ek olarak youtube da DFT Tarih, Harp Tarihi, ÖÖF Tarih gibi kanallar var.

DFT Tarih en iyisidir aralarında (bence)
teşekkürler hocam bakıcam .iyi akşamlar

pdf var mı bilmiyorum ama iş bankası yayınları bastı o seriyi defalarca. fiyatı pahalı gelirse googledan pdf olarak arayabilirsin vardır muhtemelen
teşekkürler hocam bakayım fiyatı uygunsa sipariş veriyim. iyi akşamlar

Mustafaer

80+ Bronze
tabii ki hiçbir zaman bitmeyeceğini biliyorum ama bir sayısalcı olarak tarihe çok meraklıyımdır ama lise dahil hep ezberletilmeye çalıştıkları için pek öğrenemedim. elimden geldiğince bir yerden başlayarak hobi amaçlı kendimi bilgilendirmek istiyorum.

teşekkürler hocam bakıcam. selametle
İyi günler hocam almadan önce anlatım dilinin ağır olduğunu unutmayın ona göre alın
Halil inalcık hocam yine döktürmüş Allah Rahmet eylesin

omer_34

80+ Silver
İyi günler hocam almadan önce anlatım dilinin ağır olduğunu unutmayın ona göre alın
Devlet-i Aliyye - I: Osmanlı İmparatorluğu Üzerine Araştırmalar 1 2 ve 3 olan değil mi hocam. 240tl tutuyor yaklaşık olarak

1.sini sipariş vereyim eğer bana ağır gelirse başka yerlerden başlarım buna sonradan bakarım.

Mustafaer

80+ Bronze
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Çevrim içi yöneticiler

Forum istatistikleri

Konular
908,879
Üyeler
141,060
Son üye
Mithatdmn10