Neler Yeni

Osmanlı'nın Karanlık Yüzü..

Ciri

80+ Gold
En İyi Cevap
6
Dahası  
Reaksiyon skoru
32,290
İsim
.
İlgilendiği Kategoriler
Sistem Toplama, PC Oyunları
Osmanlı'da mahalle abileri muhallebi ısmarlamıştır:
1620117372905.png

RefX

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,932
İsim
Orhun Refik Kocabaş
G*tünü silmiyor dedigin adam ekonomik,bilimsel, açıdan her türlü senin önünde iki kelime laf kurup avrupayı öyle atamazsın
Bak gelişmişler zaten biz onlara bir şey demiyoruz ki. Burada sorun Osmanlı'yı karalamaları

Madem Osmanlı'nın hataları yanlışları var , Avrupa'nın yok mu ?
Onları da konuşsunlar o zaman

HüseyinG

80+ Bronze
muhteşem yüzyıl daki mustafa İbrahim Paşa geldi aklıma Süleyman haksızlık yere öldürdü mustafayi
Muhteşem yüzyıl mı? Güdürme beni... tamamen osmanlıyı yanlış anlatan bir diziydi. Kadının biri padişahın boynuna hançer dayayıp, “sen benden sevdiğimi aldın, bende senin canını alıcam” diyor ardından sultan kadına rko çekip yere seriyor.

Yusuf Yıldırım

80+ Silver
Bak gelişmişler zaten biz onlara bir şey demiyoruz ki. Burada sorun Osmanlı'yı karalamaları

Madem Osmanlı'nın hataları yanlışları var , Avrupa'nın yok mu ?
Onları da konuşsunlar o zaman
Mesaj otomatik birleştirildi:

Kanka çok yüzeysel olmuş.
Ama osmanlı da tabi ki abarttığımız gibi masum,günahsız bir devlet değil.
Eşcinsellikde oldukça fazlaymış
Muhallebi

RefX

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,932
İsim
Orhun Refik Kocabaş

🃏JOKER🃏

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
34,782
İsim
Mert Can Ergün
Muhteşem yüzyıl mı? Güdürme beni... tamamen osmanlıyı yanlış anlatan bir diziydi. Kadının biri padişahın boynuna hançer dayayıp, “sen benden sevdiğimi aldın, bende senin canını alıcam” diyor ardından sultan kadına rko çekip yere seriyor.
ben mustafa sahnesi için dedim

snowfoxstache

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,034
İsim
mert
Merhaba bügün muhtelif yerlerden "Osmanlı Cellatları" hakkında kısa bir makale yazdım.Sıkıcı olmaması için tasvirler koydum.Osmanlı'yı hoşgörüsü ile tanırız bunlar karanlık yüzleri..(Eger begenirseniz Cinsel organları alınmış olan Hadım agaları ile ilgili bir şey yazabilirim)

Bostancı Ocağı'na bağlı bir ocaktan türeyen cellatlar, genellikle o dönem Hırvat ve Çingeneler arasından seçilirdi. Cellatların en önemli ortak noktası ise hem sağır hem de dilsiz olmalarıydı. cellat olacak kişilerin işe başlamadan önce dilleri kesiliyordu.
Alıntıyı görüntüle

İnfazı gerçekleştirilen vatan hainlerinin kelleleri halkın ibret alması amacıyla, Cellat Çeşmesi’nin karşısında bulunan Seng-i İbret (İbret Taşı) ile Bâb-ı Hümâyun’un nişlerine asılır ve üç gün süreyle burada teşhir edilirdi. (Fotoğraf Edirne’de bulunan ibret taşına aittir.)(Foto Ektedir)

-Hanedan Mensupların Kanı akıtılmazdı çünkü eski bir gelenek olan kut anlayışı Göktürklerden beri süregelmektedir.Yeniçeriler Padişahları kılıçla öldürmezdi kutsal bir simge olan ok ve yay ile bogarlardı.(Genç Osman Örnegi..)

-Bir Gecede 19 Kardeşini öldüren Üçüncü Mehmed..

Alıntıyı görüntüle
Üçüncü Mehmedin padişah oldugu gün sarayda cellatlara 19 kardeşinin canını almıştır.

-İşkence idamları..

Alıntıyı görüntüle

Pâyitaht dışında idam edilen isyancıların kesik başlarının İstanbul’a getirilip saray kapısı önünde yere atılması, ibret taşlarına dizilmesi, mızraklara geçirilmesi, yakalanan eşkıya reislerinin çengele vurulması veya kazığa geçirilmesi, çarmıha gerilip at sırtında gezdirilerek teşhir edilmesi Sultan Abdülmecid’e kadar sürüp giden diğer ceza yöntemleriydi.
idamlar falan neyse de osmanlının sonunu ekber erşad sistemi getirmiştir bence.

RefX

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,932
İsim
Orhun Refik Kocabaş

-Akın Taşkan-

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,825
İsim
Akın Taşkan
Birincisi Osmanlı'nın ilk rumeli kalesi 1353'de Orhan Gazi'nin kardeşi Süleyman Paşa Tarafından Alındı.1700'e kadar balkan hakimiyeti bizimdi adam akıllı 1400 gibi balkanlara yerleştik.Balkanları kontrol ettikte noldu hepsi isyan etti.Afrika'yı Mısır Hariç askeri üs olarak kullandık.Orta-Doguyu kontrol ettik noldu isyan ettiler.Keşke bizde sömürseydik...
Mesaj otomatik birleştirildi:

Haklısın Osmanlı yine baya hoşgörülü bir devlet.
Keşke biz de sömürseydik ne ya?

Top Bottom